Vincenzo Konusu ve Oyuncuları – Bi Garip Dizi

Dün Song Joong-Ki ‘den bahsettim bugünse Song Joong Ki ‘nin yeni dizisi Vincenzo ‘dan sizlere bahsetmek istedim. Dünkü yazımda diziye ufaktan değinmiştim ama bu yazımda dizi hakkında genel bir değerlendirme yapacağım. Vincenzo konu ve oyuncularından bahsedeceğim bu yazı, umarım sizleri sıkmadan istediğiniz bilgileri sizlere verir. Lafı hiç uzatmadan dizi konusu ‘na değinmek istiyorum:

Vincenzo Dizi Yorumu için Buraya Tıklayın

Vincenzo Konusu

 • Hangul İsim: 빈센조 / Binsenjo
 • Yönetmen: Kim Hee-Won
 • Yazar: Park Jae-Bum
 • Kanal: tvN
 • Tür: Romantik Komedi Suç
 • Bölüm Sayısı: 16
 • Yayın Tarihi: 20 Şubat 2021
 • Yayın Günleri: Salı & Pazartesi 21:00
 • Dil: Korece
 • Ülke: Güney Kore
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix ve Korsan Siteler

Öksüz ve yetim olan Park Joo-Hyeong ( Song Joong Ki ) 8 yaşında iken bir aile tarafından evlat edinilir ve böylelikle yolu İtalya’ya düşer. İtalya’da kimliği tamamen değiştirilir. Joo-Hyeong artık Vincenzo Casano ‘dur. İtalya’da serilip serpilip bir yetişkin olan Vincenzo ,  eğitimini tamamlayarak Avukat olup bir danışman olarak çalışır. Peki ya kimin danışmanı? İşte dizi konusu burada yükselmeye başlıyor.

Vincenzo Casano bir mafya avukatıdır. Ancak mafya grupları arasında çıkan bir anlaşmazlık sonucu ortaya çıkan savaş nedeniyle Güney Kore’ye kaçar. Güney Kore’de başka bir avukat olan Hong Cha-Young ( Jeon Yeo-Bin ) ile tanışır. Hong Cha Young, bir davayı kazanabilmek iççin her şeyi yapabilecek türde bir avukattır. Vincenzo Casano, Cha Young’un bu hırslı hallerinden etkilenmiş olacak ki ona aşık olur… Sonuç olarak dizi bu ikilinin aşkı işleyecek.

Vincenzo Dizi Yorumu için Buraya Tıklayın

İlginç bir konusu var desem yalan olur ancak Song Joong Ki ‘nin uzun zaman sonra yer alacağı ilk dizi olacağından, diziyi merak ediyorum. Umarım merakım hayal kırıklığım altında ezilip kalmaz. Gelin şimdi de Vincenzo oyuncuları ‘na bir göz atalım:

Dizi Oyuncuları

Song Joong Ki

 • Song Joong Ki :İlk ve ana oyuncu elbette de Vincenzo karakterini canlandıracak olan aktör ; Song Joong Ki .Oyuncu hakkında daha önce detaylıca bir yazı yazdığım için burada üzerinde çok durmayacağım. Oyuncunun isminin üzerine tıklayarak yazıma ulaşabilirsiniz. Joong Ki ‘yi açıkçası avukat olarak göreceğim için heyecanlıyım. Daha önce savcı ve avukat rolleriyle bize bu tür dizileri sevdiren Ji Chang Wook gibi harika bir oyunculuk sergilerse ve senaryoda bozulmalar olmazsa dizi harika olur.

vincanzo Jeon Yeo Bi

 • Jeon Yeo Bi :Hong Cha-Young rolünü canlandıracak olan Yeo Bi, tanıdığım bir oyuncu değil. En son Be Melodramatic dizisinde oynamış. Be Melodramatic dizi incelemesi blogda mevcut. Okumak için dizi isminin üzerine tıklamanız yeterli.

vincenzo taecyeon

 • TaecYeon: ‘ Tanımayan yoktur fanı çoktur ‘ tabiri Taecyeon’a gerçekten çok uyuyor. Adam hem yetenekli bir sanatçı hem de yetenekli bir oyuncu. 2PM Kore grubu üyesi olan oyuncu 2010 yılından bu yana Kore Dizi sektöründe. Oyunculuğu ise fanları ve diğer izleyici kitlesi tarafından oldukça fazla beğenilmekte. Kendi adıma konuşayım Taec Yeon ‘un oyunculuğunu seviyorum. Daha önce Let’s Fight Ghost ve Save Me dizilerini izlemiştim. Her iki dizisinde de inanılmaz bir oyunculuk sergilemişti ki Save Me hala daha konuşulan bir dizi.

Vincenzo dizisinde muhtemelen 2.erkek rolünü canlandıracak. Taecyeon ‘u her ne kadar 2.erkek rolünde görmek istemesem de Song Joong Ki ile aynı dizide yer almaları beni mutlu etti. İyi bir elektrik yakalayacaklarına eminim. Vel hasıl kelam dizi oyuncuları bu şekildeydi, diğer oyuncular ile Vincenzo dizisi başlayınca tanışacağız. Hadi gelin şimdi de dizi yönetmeni ve senaristi ile tanışalım.

Daha Fazla Kore Dizisi için Tıklayın.

Vincenzo

Dizi yönetmeni Kim Hee-Won ‘dur. Daha önce hiçbir dizisini izlemediğim için pek yorum yapamayacağım. Sizler için dizilerini araştırdım:

 • The Crowned Clown
 • Money Flower
 • Golden Pouch
 • Glamorous Temptation
 • Warm and Cozy

Bu dizilerden izlediğiniz varsa eğer, yönetmen hakkında az çok yorum yapabilirsiniz. Ben ne yazık ki izleyemediğim için yorum yapamıyorum.

Dizinin senaristi Park Jae-Bum ‘dur. Daha önce sadece The Fiery Priest  dizisini izlemiştim. Bu dizisini de yarım bırakmıştım 🙂 Ben yarım bıraktım ama diziyi seven çok.

Dizinin yönetmen ve senaristine dair pek bir fikrim olmadığı için bu işin nasıl olacağına dair de pek bir fikrim yok. Bekleyip göreceğiz.

Vincenzo Yeni Bölüm Ne Zaman

Diziler başlar başlamaz en fazla sorulan sorulardan biri bu, bu nedenle dizinin yayın günlerinden bahsetmek istiyorum. Vincenzo dizisi Pazartesi ve Salı günleri saat 9’da Kore’de yayınlanıyor. Dolayısıyla da yeni bölüm Türk korsan sitelerine Çarşamba Perşembe günü düşecektir.

Vincenzo Ne Zaman Başlayacak

Özellikle dizi oyuncularına fan olan izleyicilerin merak ettiği bu sorunun cevabı : 20 Şubat 2021 . İlk bölümü ile 20 Şubat 2021 tarihinde başlayacak olan dizi 16. bölümü ile 11 Nisan 2021 tarihinde final bölümü ile sonlanacak.

Eveet, dizi hakkında sizlere bahsedeceklerim hemen hemen bunlar. Eklemek istedikleriniz yahut dizi hakkında ekstra bir yorumunuz varsa mutlaka yorum yapın. Hoşça kalın, Sağlıcakla Kalın!

Diğer Kore Dizileri İçin Tıktık

-Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

3 thoughts on “Vincenzo Konusu ve Oyuncuları – Bi Garip Dizi

 • 26/01/2021 tarihinde, saat 01:21
  Permalink

  Yakından takip ettiğim bir dizi, çok yararlı bir içerik olmuş 😛

 • 29/01/2021 tarihinde, saat 09:00
  Permalink

  11 Nisan’da final yapacak bu dizi ne kadar süre içerisinde Netflix’e yüklenir tahmininizce?

 • 29/01/2021 tarihinde, saat 15:43
  Permalink

  Merhaba,
  Netflix Kore dizilerini genellikle televizyon yayını ile beraber alıyor. Muhtemelen Kore yayını ile Netflix yayını beraber ilerleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir