Real Kore Filmi Konusu ve Yorumu – Kore Filmleri

Real Kore Filmi Konusu

Real Kore Filmi nin konusu Jang Tae-Young ile beden ikizinin mücadelesini anlatmakta.

Real Yorumu

Arkadaşlaar, yazılarımın konusunu okuduktan veya izledikten sonra kendi yorumlarımla konusunu yazıyordum ama bu filmde (Real) çok fazla ayrıntıya giremedim. Çünkü çok fazla bir olay örgüsü yok, tek bir şeyden ilerliyor.

Sosyal medyadan Real filminin bir kesiti önüme çıkmıştı ve bende izlemeye karar verdim. İzlediğim sitenin Real Kore filmi açıklamasını okuduktan sonra aklımda bir şeyler canlanmıştı ve ona göre beklentiler oluştu. Ama filmin açıklaması detay verilmeden yapıldığı için başlangıçta ne oluyor demiştim ama yarım saat geçmeden ne olduğunu anlıyorsunuz zaten.

Real filmi Kore-Çin ortak yapımı.

Yeni, uzun bölümlü herhangi bir şeye başlamayım deyip, yorumlarda çookça eleştiri alan bu filme bir bakıp ben değerlendirmek istedim. On yorum olsa sadece bir tanesi olumluydu ve genelde ben bunun tam tersi olduğunda izlemeyenlerdenim. Yüz olumlu eleştiri olsa bir tane olumsuz olsa köşeye atarım yani.

Kötü yorumlar iğrenç, böyle bir şey olabilir mi, hiç yakıştıramadım kendisine vs gibi yorumlardan oluşmaktaydı. Böyle yorum olunca ve film etiketine bakınca ya senaryo çok kötü ya da oyuncular kötü vs sandım ama kötü eleştirilerin olmasının nedeni tamamen cinsellikti.

K Drama dizilerinin çoğu hemen hemen herkese hitap etse de, Kore filmleri ne yazık ki öyle değil. Her türlü tarzda ileri gitmeyi seven bir millet sanırım. Böyle olunca da tozpembe senaryolara alışmış kitle, cinsellik sahnelerini görünce şaşırmış, beğenmemiş, ayıplamış.

Karakterimiz Jang Tae-Young , bir psikiyatri doktoruna gider ve doktor ile görüşme yaparlar. Doktor ona teşhisini koyduktan sonra hemen bir tedaviye başlarlar.

real kore film konusu

Filmde tedaviye başladığı süreci ve sonunda kendisinin bu tedaviye olan cevabını izliyoruz. Film ile ilgili çok bir şey anlatamıyorum çünkü anlatırsam size bir ipucu olmuş olur. İpucu dememe bakmayın aslında filmde yarım saatte kendini ortaya çıkarıyor. Ve bu ipucundan sonra Jang Tae-Young’un kendisi ile olan savaşını izliyorsunuz.

Film Değerlendirmesi

Film tek bir konu üzerinden gidildiği için ve benim o konuyla çok bir bilgim olmadığı için filmin değerlendirmesini fazlaca iyi yaptığımı düşünmüyorum açıkçası.

Psikoloji içeren çok fazla dizi, film izlemem veya kitap okumam. Kıyaslayacağım çok bir şey olmadığından ortada kalmış gibiyim.

Ama izlenir mi derseniz izlenir, ama birine kesinlikle izlemelisin demem.

Eğer psikolojiye ilginiz veya alakanız varsa karakteri analizleyip belki de benden daha çok zevk alabilirsiniz.

DipDip Not: +18 sahneleri olduğu için fazlaca açık alanda izlememenizi öneririim,

Sağlıcakla kalınnn…

Rase

 

Diğer Film yorumları için tıktık

Rase

HEYYOOO!!

2 thoughts on “Real Kore Filmi Konusu ve Yorumu – Kore Filmleri

  • 15/03/2021 tarihinde, saat 10:10
    Permalink

    Bana biraz ipucu verebilir misin? Ben pek anlamdım. Baya kafam karıştı

  • 29/05/2021 tarihinde, saat 14:28
    Permalink

    Yorumun için teşekkürler, daha yeni görüyorum yorumunu çok üzgünüm. Birazcık ipucu versem spoiler olur mu diye düşünüyorum, ne desem bilemedim. Ama izledikten sonra veya filmin ortalarına doğru anlaşılır gibime geliyor. Yani filmde kısaca kendi ile savaş halinde diyebilirim ?✨

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir