Wannabe Challenge Yeni Oyuncuları İçin Tavsiyeler

Herkese merhaba! Efsane oyun Wannabe Challenge incelemesini yapmıştım, şimdi 80. levele ulaştığıma göre artık nasıl daha kısa yoldan, ücret ödemeden hesabınızı geliştireceğiniz hakkında küçük ipuçları ve tavsiyeler yazabilirim.

Wannabe Challenge

Wannabe Challenge Hikayesinde çabucak ilerlemek isteyenler için tavsiyeler:

Her şeyden önce biraz sabır gerek. Zaman içinde kalbinizi fethedecek. Biliyorum bazen biraz zorlayacak ama bırakmayın çünkü bu oyun kadar tatlı, dramayı yerinde işleyen, sırf trajedi olsun diye saçma sapan kalp kırıcı hikaye eklenmeyen sayılı oyunlardan biri Wannabe Challenge.

Wannabe Challenge

Ayrıca, hikaye o kadar baştan sona planlı ki, ilerlemek için sabırsızlandığınızda bu tavsiyeler işinize çok yarayacak.

 • Hesabınızı bir sosyal medya hesabınıza BAĞLAYIN. İlerlemenizi herhangi bir sebepten kaybetmek istemezsiniz.
 • Günlük görevler. Hepsini her gün tamamlamaya özen gösterin, zaten başlarda az şey isteniyor ama bolca ödül kazanılıyor.
 • Elmasların önemini bilmeyen yoktur. Oyun, elmas kazanmak için günde 15 reklam izleme hakkı tanıyor, her biri de 10 elmas veriyor.

Wannabe Challenge Oyun Tanıtımı ve İncelemesi için Tıklayın

Az olmasına bakmayın günlük olarak alırsanız çabucak zengin olabilirsiniz!

Daha fazla kalp ve coin almak, daha çok iş yaparak bir şeyler kazanmak, günlük bir kart çekmek için reklam izleyebilirsiniz. Bu reklamlar hesabınızı çabucak geliştirebilir.

 • Daha çok kalp ve coin almak için elmas kullanmayın, elmaslarınızı daha önemli şeyler için harcamalısınız.
 • Coininizi saklayın! Kart geliştirmeleri pahalı olacak.

Gücünüzü Arttırın!

Wannabe Challenge konusu

 • Kıyafetler çok fazla güç arttırmasa da fotoğraf çekimini (photo shoot) tamamlamak için çok küçük güç eksikliğiniz varsa, doldurmak için elmasla satılan kıyafet setleriyle bu eksikliği doldurabilirsiniz.

Örneğin bir fotoğraf çekimini geçmek için “Fit” puanınızın daha yüksek olması gerekli, kıyafet dükkanından “Fit” puanınızı arttıracak kıyafetler almayı deneyebilirsiniz.

SR ya da SSR olan kıyafet ve kameraları almayı tercih ederseniz puanı daha fazla arttırırsınız ve daha kolay seviye atlarsınız dememe gerek yoktur sanırım?

Hatta, bir süre sonra sadece SSR kameraları işinize yarayacak bu yüzden günlük görev olarak kamera yükseltme varsa işinize yarayacak bir SSR kameranın levelini yükseltin.

 • Bir levelde takıldıysanız sinirden çıldırıp oyunu silmeye kalkmayın! Göz açıp kapayıncaya dek seviyeniz artacak, yeter ki günlük görevleri tamamlayın.

Kartlarla İlgili Küçük İpuçları

Oyunun daha en başında yatırım yapacağınız kartları iyi seçin! Kartlarınızı doğru planlamazsanız, kaynak eksikliği ve seviyeleri geçememe problemleri sizi çıldırtabilir.

 • Arşiv (Archive) sekmesine giderseniz (Başarılar/Achievements kısmında), tüm kartların istatistiklerini görebilirsiniz (henüz sahip olmadığınız kartlar dahil). Böylece hangi kartları daha da çok güçlendirmelisiniz görebilirsiniz.

Mesela R, N, NH kartlarını güçlendirmesi kolay biliyorum ama… YAPMAYIN. Aldığınız her kartı güçlendirmek zorunda değilsiniz, kaynaklarınızı daha iyilerine saklayın.

Her kartı yükseltmek, yalnızca ödülleri (özel mesajlar, çağrılar, gönderiler) almak isterseniz işe yarar.

Mümkün olduğunca çok SSR kartlara yönelin, eğer fazla SSR karta sahip değilseniz SR kartlarınızı güçlendirin,abartmadan.

“Uzun zaman mı oldu? Ama ben seninle her gece buluştum…rüyalarımda.” Bu kartı almak için çıldırmıyor musunuz siz de?

SSR kartlarınızı “Evolve” yapmak için yeterli kaynaklara sahip değilseniz önce levellerini arttırın, yıldız kazandırın ve “Enhancement” ile daha da çok geliştirin, hepsinin verdiği güce daha sonra ihtiyacınız olacak.

 • Kart için bedava çekiş hakkınızı bekleyin, güzel kartlara ulaşabilirsiniz. Elmas harcamayın.
 • Oldu da kara bahtınız yüzünden iyi bir kart alamadınız mı?

Bir event gelmesini bekleyin, belli bir çekişten sonra size evente özel olan SSR’lerden istediğiniz birini veriyor.

Unutmayın!

Günün şu saatlerinde 30 kalp almak için oyunu açmayı unutmayın. Saat dilimine (GMT -8) dayanıyor. Seçenekler menüsünden sunucu saatini kontrol edebilirsiniz:

 1. 8:00 – 10:00
 2. 12:00 – 14:00
 3. 18:00 – 20:00
 4. 22:00 – 24:00
 • Mağazadaki günlük ikramiye mücevher kutusunu satın alın. 3 tane alabilirsiniz ve günlük en az 150 elmas kazanabilirsiniz.
 • Günlük görev yapın demiş miydim? Muhtemelen evet.

Ama şu da var ki, günlük görevler sayesinde hayvan sahiplenebilirsiniz (benim tatlı mı tatlı bir kedim var mesela) ve onu besleyebilir levelini arttırdıkça hesabınızı daha güçlü hale getirirsiniz.

Bir de, birden bire çok fazla hayvan yemi almayın, yiyebilecekleri bir sınır var.

 • Work (iş) sekmesinden yapabileceğiniz kadar çok iş yaptırın. 2, 3 ve 4 yıldızla tamamlayın (sırasıyla kalpler, coin ve elmaslar alırsınız). Bir de, günlük bir ücretsiz bilet şarjı için bir reklam izlemeyi unutmayın.

Nasıl daha çok kaynak toplanır?

 • 40 aktif arkadaş edinin. Ardından “Herkese kalp gönder”e basın ve iyiliğinizin karşılığını vermelerini bekleyin.

Eğer 3+ günden fazla girmeyen olursa acımayın ve o arkadaşı silin, hemen de yenisini bulun. Kötüyüm ben, kötüyüm.

Daha da fazla kalbe ihtiyacınız varsa Work’te 2★ iş almaya odaklanın. (iş başına 60 kalp)

Coin ihtiyacınız çok fazla varsa 10 elmas verebilirsiniz, 50 tane isteyene dek 4000 coin alabilirsiniz. Sonra durun ve sonraki günü bekleyin aksi takdirde fazla pahalıya patlar.

 • Ekranınızın sol altında bulunan “challenge” görevlerini yapın ve bir sürü kaynağa ulaşın. Görev 1100’den sonra kaybolacak.
 • Seçkin seviyelerdeki evrim materyalleri için Hot Times‘a dikkat edin.

Bu genelde her hafta sonu gerçekleşen bir olay. Ödülleri iki katına çıkarırsınız, bu yüzden malzemeleri stoklarsınız.

Stoklanmış elmaslarınızı harcamadan bir eventteki tüm kartları tamamen ücretsiz almak imkansız. Ya boşuna uğraşmayın ya da herhangi gelecek bir etkinlik için önceden stok yapın.

 • Tüm etkinliklere bir göz atın. Bir sürü kaynak elde edebilirsiniz.
 • SR’ler için en fazla bir veya iki özelliğe odaklanan kartları seçin.

Bunlar, kendi istatistikleri için en iyi SR’ler:

 1. Mood – Ruh Hali: Sakinleşme Zamanı (Hansol)
 2. Fit: Sinirlenmek (Biho)
 3. Color- Renk: Mükemmel Uyum (Yooha)
 4. Style- Tarz: İşkolik (Taehee)

İşte hepsi bu kadar! Umarım oyunu büyük beklentiyle indirip de ilerleyemeyen herkese fayda sağlayabilmişimdir. Çok güzel, soft bir oyun ve daha çok ilgiyi hak ediyor. Herhangi bir sorunuz olursa bana yazabilirsiniz. İyi hafta sonları diliyorum!

Daha fazla oyun incelemesi için burya tıklayın!

Daisy 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir