Words Bubble Up Like Soda Pop Konusu ve İncelemesi

Herkese merhaba 🙂 İlk kez bir anime filmi izledim ve sizlerle film hakkındaki görüşlerimi paylaşmak istiyorum. Normalde anime izleyen birisi olarak filmlerine hiç şans vermediğimi fark ettim. Bu nedenle karşıma ‘ words bubble up like soda pop ‘ hakkında bir tweet çıkınca neden olmasın dedim ve açtım Netflix‘ i. Sizde eğer animelere karşı ön yargılarınızı kırmak isterseniz bir şans verebilirsiniz. Tabi bu film diğer bazı animeler gibi vurdulu kırdılı veya fantastik değil. Soft şeyler severler için ideal diyebilirim.

Words Bubble Up Like Soda Pop Konusu

 • Film Adı: Words Bubble Up Like Soda Pop
 • Tür: Japonya Yapımı , Aile , Gençlik , Samimi , İyi Hissettiren
 • Başroldekiler: Somegoro Ichikawa,Hana Sugisaki,Megumi Han
 • Yıl: 2021
 • Yaş Uygunluğu : 7+
 • Süre: 1 sa. 27 dk.

KONUSU: Kendini haiku aracılığıyla ifade eden utangaç bir genç ve kendinden emin, neşeli bir kız, güneşli bir günde tanışmalarının ardından kısa ama sihirli bir yaz yaşar.

Anime İncelemesi

Filmin çizimlerine daha ilk dakikalardan itibaren bayıldım. Hiç göz yormayan soft ve tatlı bir havası vardı renklerinin de. Müzikleri çok güzeldi. Özellikle finalde çalan müzik beni baya aldı götürdü diyebilirim.~ Cherry karakterinin ‘haiku‘ şiirlerini de çok sevdim çok güzel bir hava katıyordu.

Artık bende kafamın içinde haiku yazıyorum, bu konuda beni etkiledi desem yeridir. Hatta bugün Cherry gibi tweet bile atmayı denedim 🙂 5 beğeni aldı ama olsun :’) Gündüz bakım evinde çalışanlar ve yaşlılar da çok şekerdi. Karakterler oturmuştu, havada kalmadı hiçbir şey.

Konusu hoştu bence. Belki de izlerken içinde kendimi gördüğüm için bana öyle gelmiştir. Ama kim bilir sizde izlediğinizde kendinizden bir şeyler bulabilirsiniz belli mi olur ? 🙂

Words Bubble Up Like Soda

Smile ve Cherry’nin tam olarak “kawaii” diyebileceğim bir aşkı vardı. Melankolik halleri, utançları, kendilerini kendilerince yöntemler ile bir şekilde saklamaları ve zamanla o kabuklarından çıkma çabaları beni sıkmadan izlettirdi.  Smile’ın neşeli hallerinin altında yatan utangaç karakterinin ve yardımseverliğinin enerjisi umarım size de geçer.

Böyle çok çok güzeldi diyemem ama dinlendirici oldu benim için. Finalini arada bir açıp tekrar izleyebilirim fazlasıyla iyi bir finaldi çünkü. Dediğim gibi sizde soft bir anime filmi izlemek isterseniz izlemenizi tavsiye ederim.

-Jung Jae Ri

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın.

2 thoughts on “Words Bubble Up Like Soda Pop Konusu ve İncelemesi

 • 29/07/2021 tarihinde, saat 20:29
  Permalink

  Güzel bir yazı olmuş açıkcası animelere karşı ilgim arttı diyebilirim

 • 29/07/2021 tarihinde, saat 20:30
  Permalink

  Güzel bir yazı olmuş açıkcası animelere karşı ilgim arttı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir