Alice Kore Dizi Konusu Ve Yorumu – 2020 Kore Dizileri

Alice Konusu

Alice çoğumuzun hayal ettiği gelecekte, zaman yolculuğu ALİCE adlı bir kurum tarafından yapılabilir durumda. Yalnız ortada bir kehanet kitabı bulunuyor.  İşler de sırf bu kehanet kitabı sebebiyle büyük bir karmaşaya dönüşüyor. Gelecekten partneriyle birlikte 1992 yılına gelen Yoon Tae-yi, asıl görevi olan kehanet kitabını teslim almayı tamamladıktan sonra, hamile olduğunu öğreniyor. Burada devreye annelik içgüdüsü giren Tae-yi, çok fazla radyasyon yemiş olmasına rağmen karnındaki evladını doğurmakta ısrarcı.

Çocuğun babası olan ve Tae-yi ile birlikte, gelecekten gelen Lee Min-hyuk bey ise bu olaya kesinlikle karşı durumda. Adamı katakulliye getirip geleceğe geri gönderiyor. Kendisi ise ne hikmetse Kore gibi yerde gayet güzel bir hayat yaşıyor. Çocuğu doğuruyor, ne iş yaptığını asla bilmesek de yedirip büyütebiliyor bir de.

Alice dizi yorumu

Diyeceksiniz ki çocuğun kolu bacağı sağlam mı, o kadar radyasyon yemişti hani?

Çocuk dizi başrolü olacağı için fiziksel herhangi bir sorun çıkaramazlardı, bu sebeple çocuğun psikolojisini bozmuşlar. Genel olarak dünya yansa da tüm suçu beyimize atsalar yine umurunda olacak tek şey ‘içeri mi gireceğim şimdi?’ olup bunu da büyük bir sorun haline getirmeyecek bir çocuk Park Jin-Gyeom.

Büyüyene kadar yaptığı aşırılıklar, anaokulundan itibaren çevrede fark edilmeye başlanıyor. Annesi tarafından büyüyene kadar, sosyal yaşama uygun bir hale getirilme yönünde eğitim alıyor başrolümüz. Yıllar bu şekilde geçiyor ve 2010’a ulaşıyoruz.

Klasik şekilde okulda bir sorun çıkıyor sonrasında suçu oğlana atıyorlar. Sorun bir tık criminal olduğu için devreye polis abiler giriyor. Oğlumuz birkaç gün nezarethanede misafir ediliyor. Annesi binbir çaba ile Park Jin-Gyeom’u aklıyor.

O sıra Park Jin-Gyeom, annesinin değerini yavaştan anlamaya başlıyor. Fakat annesiyle pekte sevgi dolu zaman geçirme şansı olmuyor. Çünkü annesi bir olay silsilesi sonunda oğlunun kollarında ölmek üzere olduğu bir konumda karşımıza geliyor. Ölmeden önce annesi, Park Jin-Gyeom’a yıllar sonra beni görebilirsin sakın beni tanıyormuş gibi yapma minvalinde bir öğüt verip son nefesini veriyor.

alice kore dizisi

(Bu sahneyi dizide, o kadar farklı zamanlardan gelen oğluyla çekti ki biraz duygusunu kaybetmedi değil yani)

Alice yorumlar

Olaylar genel olarak bu öğütten sonra Jin-Gyeom’un, annesine birebir benzeyen bir profesör ile karşılaşması ile başlıyor. Evet bu kadar şey de sana spoiler olabilecek hiçbir şey yoktu sayın okuyucu. :d

Dizi Yorumu

BEĞENDİĞİM VEYA ELEŞTİRDİKLERİM KISMINDA FAZLASI İLE SPOİLER VAR.  SPOİLER İLE KİMSENİN KEYFİNİ KAÇIRMAK İSTEMEM CANLARIM 🙂

Alice Dizisinde Beğendiğim Durumlar:

 • İyi bir cast seçimi vardı dizide. Kim Hee Seon, anne rolüne de öğretmen rolündeki haline de çok uygundu. İki alanı da gayet iyi oynadı. İyi bir iş çıkardığını düşünüyorum. Joo Won, duygusuz ama annesini sevmeyi akıl edebilen kişi rolünü gayet güzel üstlenmiş. Üstelik bir önceki işi olan dönem dizisindeki neşeli karakterinden sonra, burada ‘ben istediğim rolünden altından kalkarım’ imajı veriyordu.

Alice kore dizisi

 • Alice konu bakımında ilk iki bölüm, ‘bilim kurguda neyin peşindesiniz siz’ diyen ve bir emsali olan başka bir zaman yolculuğu dizisini yarıda bırakmış bana, ‘devam ediyorsun buna çünkü ne olacağını merak ediyorsun ‘ hissini verdi.
 • Aslında çoğu kişi eleştirmişte olsa, defalarca kez annesinin ölümünü izlemek bir şekilde izleyicide ‘aa şöyle yapsalar kurtarırlar mıydı’ gibi sorulara yanıt olduğu için ben gayet sevdim. Yani kafamda şöyle yapsalar net kurtarırdı hem annesini hem kendini gibi bir ihtimal kalmadı.
 • Bunu beğendiklerime mi yazmalıyım bilmiyorum ama ben açıkçası Min-hyuk ve Tae-yi’nin böyle bir sahnesini hep istemiştim. Bu ikili ve Min-hyuk’un Tae-yi’ye olan sadakati bu sahne olmasa anlamını bu kadar geçiremezdi bizlere.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Alice

 • Gerçekten insana bu kadar çok ‘annesine mi aşık olacak şimdi, yok artık!’ hissi vermek zorunda mıydınız yani? Şaka gibi eğer diziye 14. Bölümün yayınlandığı hafta başlamasam net bırakırdım, o ima dolu bölümlerden sonra. Hayır oğlandan emin olsak da kadının oğlana aşık olacağının gerginliğini yaşadık. Gerek yoktu tadında bir kez yapıp kesinlikle olmayacağı yönünde güvence verilmeliydi.

 • Gerçekten yıl olmuş bilmem kaç, zaman yolculuğu filan yapıyorsunuz ama 2020’deki polislere yakalanmak ne demek? Şaka gibi sahneler oldu. O kadar toplumsal alanda çekilen sahneler filan inandırıcılığa çok olumsuz etki verdi.
 • Jin-Gyeom’un daimi arkadaşı muhabir hanımın, biraz daha sevgi dolu geri dönüşler almaya başlaması için gerçekten son iki bölümü mü beklememiz gerekiyordu? Yetmedi doyamadım o ikileye.

Üstelik yeteri kadar bilim ciddilik varken, annesi buna aşık olmasın gerginliği yerine, cici kızımız ile oğlanın sahneleri çoğaltılmalıydı. Dedektif yandaş ile kızın sahneleri keyif kaçırdı çoğunu geçtim bile.

 • Babasından bu kadar nefret ediyordu fakat ben babasının dizideki tek tutarlı karakter olduğunu düşünüyorum. Bir çok şeyden haberi olmaması sağlanmış, yoksa kaç kez dönmüştü Tae-yi’nin yanına.

Sevgisi çok güzeldi bana geçti. Oğlu ile olan sahneleri ise beni tatmin etmedi yeteri kadar. Keşke bu baştan aşağı örnek adamın kendini anlatmaya ciddi anlamda fırsat bulsaydı.

final

 • Anlam veremedim ama neden zırt pırt 2010’a döndünüz de 1992’ye dönüp, en azından kızın babasının ölümünü engellemediniz?

Kadın çok fazla anneliğe kaptırmıştı kendini azıcıkta kendini düşünüp babasını kurtarabilirdi. Bu da benim diziye ufak karakter katkımdı.

 • Alice bittiğinde madem tüm zaman yolcuları yok oldu bir kaç tanesini gördük, hepsini gösterseydiniz ya merak ediyordum ben, bir çok karakterin zaman yolculuğu olmadan ki halini.

Bu kafada bıraktığı boşlukta bir tık keyif kaçırdı.

Alice Kore Dizisi Genel Yorumum

Genel olarak kendine çeken, merak ettiren ve her bölümde başka sorulara cevap bulduğum; Son iki bölümde ise tüm karakterleri kurtarabilmek, için beni bir varyasyon bulmak konusunda düşündüren bir diziydi. Bazı amatör yanları olsa bile en azından emsali olan, sene başı dizisine göre çok iyi bir ilerleyiş ve dayanaklar mevcuttu.

Benim gibi aşırı bilim kurguda ufak romantizm kaçamağı arayanların bazı noktalarda ‘ya böyle olmaz ama’ diyebileceği ama bu sızlanmanın, başka bir merak uyandırma ile son bulacağı bir diziydi. Senaristler elinden geleni yapmış final için. Tabi ben mantıksız da olsa evli bile görmek isterdim tatlı çiftimi. Ama olsun, bazen mantık önce gelmek durumunda. (Hayallerde birliktesiniz siz canlarım.)

Sizleri de birkaç tatlı ve kalplere sevgi parçacıkları bırakan sahne ile uğurlayacağım haftaya Perşembe görüşmek üzere….

sahne kesitleri

Meya

Daha Fazla Asya Dizisi için Buraya Tıklayın!

6 thoughts on “Alice Kore Dizi Konusu Ve Yorumu – 2020 Kore Dizileri

 • 29/10/2020 tarihinde, saat 18:14
  Permalink

  Ben bu diziye daha dün başladım şimdi bloğunda yorumunu görünce çok şaşırdııııım
  Spoiler yemeyeceğim şekilde okudum yazıyı, daha şimdide kafa yakan bir dizi oldu benim için.
  Yorum için teşekkür ederi jaze ve meya

 • 30/10/2020 tarihinde, saat 02:08
  Permalink

  Öncelikle iyi seyirler diliyorum. Bitirdikten sonra da yorumlarını bildir bana:) -Meya

 • 05/03/2021 tarihinde, saat 16:08
  Permalink

  Bence sonunda sevgili oldular kolyeyi annesi olmadığına inandığında almıştı. Kolye anneden ayırdı. Sonu mekanın duyguları kaydetmesinden bağlamak iyiydi. Ama o zaman o yoksa nasıl o anılar oldu .Dark tan gene daha mantıklı ama yine çok zorlama ben yine de sevgili oldular düşüneceğim.??

 • 09/03/2021 tarihinde, saat 23:25
  Permalink

  Şu an diziyi izliyorum, çocuk annesine aşık olacak korkusu ile gelip yorumlamaları okuyayım dedim en azından öyle bi saçmalık olmadığı için rahatladım ama cidden böyle flörtvari sahneler çekmeseler daha iyi olabilirdi. Sırf merakımdan bitiyorum diziyi o derece.

 • 05/04/2021 tarihinde, saat 23:22
  Permalink

  arkadaşlar dizinin 2.sezonu olacakmı? yoksa ilk sezonda bittimi dizi?

 • 08/04/2021 tarihinde, saat 02:32
  Permalink

  herhangi bir sezon haberi yok tek sezon olarak çekildi dizi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir