Devilman Crybaby Konusu Anime İncelemesi

Merhaba, bu haftaki ikinci fantastik anime incelemem olan Devilman Crybaby ile karşınızdayım 🙂 Bir önceki incelemede sıcak, samimi ve insanın içini ısıtan bir Miyazaki filmi hakkında yazmıştım. Bugün ise size tam tersi karanlık ve depresif bir yapımdan, Netflix orijinal uyarlaması olan Devilman Crybaby ’den bahsetmek istiyorum.

Yürüyen Şato Metafor İncelemem için Buraya Tıklayın.

Anime her bölümü 20-25 dakikadan toplam 10 bölümü olan, benim bir gün içerisinde bitirdiğim bir mini dizi . Her şeyden önce bu anime yüksek miktarda şiddet, cinsellik ve madde kullanımı barındırıyor. Eğer etkileneceğinizi düşünüyorsanız kesinlikle izlemeyin. Çünkü gerçekten etkileyici sahneler var ve animenin içinde bu sahnelerden çok fazla yer alıyor.

Benim gibi kendi psikolojisine eziyet etmeyi seven psikopat varsa gelin birlikte yazıya devam edelim 🙂 Animenin Youtube’da yayınlanan orijinal fragmanına yapılan birkaç yorumu sizinle paylaşmak istiyorum;

“Bu anime ruhumu yok etti ve beni derin bir varoluşsal krize soktu. Kesinlikle öneriyorum. 10/10.”

“Animeyi daha yeni bitirdim. Şimdi ruhumu eski normal haline getirebilmek ve depresyondan çıkabilmek için Sünger Bob izlemeye gidiyorum.”

“Bir daha asla izlemeyeceğim bir fantastik anime.”

Bunları sizinle paylaşma nedenim ne tarz bir şeyle karşı karşıya olduğunuzu anlamanız 😀 Bu yorumlar haricinde yazıda hiçbir spoiler yok, okumaya devam edebilirsiniz.

Devilman Crybaby Konusu

Devilman Crybaby netflix

Genel konusu itibariyle; doktor ebeveynleri dünyayı dolaşıp ihtiyacı olanlara yardım ettiği için komşusunun evinde misafir olarak yaşayan Akira , Amerika’da okuyan çocukluk arkadaşı Ryo tarafından ziyaret edilir. Ryo insanları iblise dönüştüren bir güç olduğunu söyler. Ve bu gücü bulma konusunda Akira’dan yardım ister. Burada Akira ve Ryo insanları iblis haline getiren bu şey her ne ise onu bulmaya çalışırlar. Fakat beklenmeyen bir şey olur ve Akira da bir iblise dönüşür.

Animenin başları biraz yavaş ve sakin ilerliyor ama aşırı sıkılmadığınız sürece izlemeye devam etmenizi tavsiye ediyorum. Devilman Crybaby , her ne kadar içinde Japonların epey bir sevdiği iblis, şeytan tarzı fantastik öğeler barındırsa da sert gerçekçi bir anime . İnsanların birbirine üstünlük kurma hırsı, güç bağımlılığı, öfke, kıskançlık, ihanet; insanın kendiyle yaşadığı içsel sıkıntılar, kabuslar, iblis olmanın psikolojisi açık bir biçimde işleniyor.

Devilman Crybaby ’de aşk bile masum değil. Çıkarlar dostluklarla, amaçlar araçlarla çatışıyor.

Anime İncelemesi

Devilman Crybaby konusu

Netflix buna mini dizi demiş ama asla çerezlik bir yapım değil. Bu anime o kadar karanlık ki bitirdikten sonra acaba alt metni güçlü, felsefik bir dizi mi diye tekrar izleyip incelemek istedim. Fakat ikinci kez izlemeye ruh halim elvermedi 😀

Dediğim gibi anime bir günde bitiyor. Ama bıraktığı etki bende bir hafta, belki de daha uzun sürdü. İzleyişimin üzerinden çok zaman geçmesine rağmen hala ikinciye izleyemiyorum. Biraz abartı gelebilir bu yazdıklarım ama izlerseniz bittikten sonra duygularımı daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum 😀

Devilman Crybaby

Eğer bu tarz karanlık, fantastik ve aksiyon barındıran animeleri seviyorsanız ve şiddet, kan, cinsellik sizi rahatsız etmiyorsa KESİNLİKLE izlemenizi öneririm. Çünkü çizimleri her ne kadar herkes tarafından beğenilen tarzda olmasa da geneli itibariyle bence 10/10’luk bir anime. Eğer çoktan izlediyseniz sizi nasıl etkiledi, anime hakkında neler düşünüyorsunuz yorumlarda belirtirseniz konuşup kritik yaparız, güzel olur 🙂 Okuduğunuz için teşekkürler:)

-Estarriol

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın.

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

2 thoughts on “Devilman Crybaby Konusu Anime İncelemesi

 • 20/02/2021 tarihinde, saat 02:34
  Permalink

  şimdi bitirdim animeyi vermek istediği mesaj ve daha felsefik bi anlamı olduğunu düşünüp internette arattım ama kafamda oluşanlar daha tatmin edici. yüksek dozda cinsellik bulunuyor bi ara acaba hentai mi izliyorum dedim ödfvçhib cinselliğin hat safada olduğu gibi kan ve şiddet de öyle parçalanmış bedenler vs vs
  çok farklı beklentiyle başlayıp bambaşka bi şey çıktı böyle olması da hoşuma gitti, sonunu hala aşabilmiş değilim sindirmem günler alır
  ayrıca bu animeyi incelediğin için teşekkürler

 • 20/02/2021 tarihinde, saat 02:44
  Permalink

  İncelemeyi yapan yazar arkadaş şuan aramızda bulunmuyor, onun adına bu yorumun için ben teşekkür ederim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir