Dracula Dizi Konusu ve Yorumu – Vampir Severlere Özel

Dracula Netflix Dizi Konusu ve Yorumu

Bugünkü yazım vampir severler için. Netflix ve BBC ortaklığı ile hazırlanan Dracula adlı dizinin konusu ve yorumumu sizlerle paylaşacağım.

Dracula Dizi Konusu

Jonathan Harker, yeni bir müşteriyle tanışmak ve Londra‘daki görkemli bir evin satışını tamamlamak için Transilvanya‘ya seyahat eder, ancak kendisini dünyayı fethetme tutkusu olan bir vampir Kont ile ölümsüz gelinlerden oluşan korkunç bir labirent kalesinde hapsolmuş halde bulur.

Dracula Dizi Yorumu

Dizinin konusunu ben yazmadım bu yüzden daha açık ve bazı soru işaretlerini ortadan kaldırmak için yorumumu okumanızı tavsiye ederim.

Dizi birer saatlik üç bölümden oluşuyor. Hepsi birer devam filmi gibi hissettiriyor. Bu yüzden yorumlarımı bölüm bölüm yapacağım.

Dracula Dizi Konusu

1. Bölüm 

Her şey konusunda yazıldığı gibi ev satışıyla başlıyor. Zaten başımıza ne gelirse gelsin emlak piyasası yüzünden  geliyor. Viktorya Dönemi’nde de pek farklı değilmiş anlaşılan. Burada konusunda bahsettiğim karakter olan Jonathan‘ la başlıyor. Kendisi Kont Dracula‘ ya evini satması için yardım etmeye gidiyor. Başına gelmeyen kalmıyor. Aklıma gelmişken uyarımı da yapayım: kan tarzı şeylerden iğreniyorsanız bence izlemeyin ama kendinizi ölçmek için de bir fragmanına baksanız iyi olabilir.

Her neyse devam edeyim. Bu bölüm de ayrıca Kont Dracula‘yı da tanımaya başlıyoruz. Zayıf noktalarını, korkularını öğreniyoruz. Ve bölümü heyecanlı bir yerde bitiriyoruz.

Vampir dizileri dracula

2. Bölüm

Bu bölüm birinci bölüme göre daha sıkıcıydı. Evet bazı kısımlarda da heyecanlanıyorsunuz ama birinci bölüm gibi değildi. Diziyi bir şekilde hangi zamanda yaşandığını anlamıyorsunuz. Geçmiş mi gelecek mi yoksa şimdi mi. Bir tür zaman kayması gibi. Ben dizinin sonlarını beğendim. Daha heyecanlı ve ilgi çekiciydi. İkinci bölümde fark ettiğim şey ise birkaç ana karaktere yoğunlaşıyorlardı. Her karakteri tanımıyorsunuz. Bence bu güzel bir şey böylece asıl yoğunlaşmamız ve çıkarımlarda bulunabileceğimiz karakterleri daha iyi tanıyoruz.

dracula netflix dizisi

3. Bölüm

Bu bölümde şimdiki zamana geliyoruz. şaşıracağınız ve ilginizi çekebilecek bir bölüm bence. Benim öyle oldu. Bölümü izlemek için yerimde saydığımı biliyorum. Büyük gizemlerden çok daha yüzeysel bir konu vardı. Artık herkes her şeyin farkındaydı çünkü. Daha az Dracula daha çok yan karakterler vardı. Ben Dracula‘nın daha çok gösterilmesini bazı şeylere alışmasını görmek isterdim.

Bölümler hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Vampir ve Dracula hayranları için güzel ve kaliteli bir içerik bence. İzlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Daha fazla dizi incelemesi için tıktık

Sağlıcakla Kalın!!!

-Morosophist

Morosophist

Morosophist

Merhaba, ben Morosophist. 19 yaşımdayım. Genel olarak dizi ve film yorumlarımla tanınıyorum. Bunun yanında ürün yorumlarım ve çevirilerim de blogta bulunmaktadır. İstek, öneri ve sorularınız için twitterdan bana ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir