Eti Canga Tarifi – Basit Atıştırmalık Tarifler

Sıcak mı sıcak bir yaz gününden hepinize merhaba! Bugün sizlere Twitter’da uzun zamandır severek takipleştiğim Kukuli’nin harika bir tarifini ileteceğim. Hepinizin hoşuna gideceğini düşündüğüm bir tarif Eti Canga Tarifi . Zira tam biz üşengeçlere göre, oldukça basit bir tarif. Kukuli’den tarifi alır almaz biran önce denemeyi düşündüm. Tabi bu düşünce eve çikolata girene kadar rafa kaldırıldı. Ancak eve çikolata girer girmez yapacağım ilk şey bu tarifi denemek olacak. Hadi öyleyse lafı daha fazla uzatmadan Kukuli ‘nin Eti Canga tarifine geçelim;

Eti Canga Tarifi

Malzemeler ;

  • Tuzsuz Leblebi , fıstık , fındık evde ne varsa artık
  • Kalıp Çikolata

Şimdi de Kukuli’den eti canganın nasıl yapıldığını okuyalım;

Eti Canga Nasıl Yapılır

eti canga tarifi

  • Normal kalıp çikolatayı neyli istiyorsanız, ister bitter ister beyaz ister sütlü fark etmez benmari usulü eritiyorsunuz.
  • Evde tuzsuz leblebi, çerez tarzı ne varsa bir tabakta karıştırıyorsunuz yani yulaf da olur, normal Çorum leblebi de fıstık fındık, hatta çekirdek içi dahi herşey olur.
  • Daha sonra erittiginiz çikolatayla bu çerezleri birleştirip, karıştırıyorsunuz.
  • Ardından bir tepsiye yağlı kağıt koyup yağlı kağıdın üstüne, istediğiniz büyüklükte kaşıkla çikolatayı parça parça döküyorsunuz.
  • Son olarak da  donması için dolaba atıyorsunuz, bitti gitti şipşak.

Evet tarif bu kadardı. Gördüğünüz üzere oldukça basit bir tarifti. Tarif için tekrar tekrar Kukuli’ye teşekkür ediyorum. Soru ve önerilerinizi yorum yaparak bizlere bildirebilirsiniz. Kukuli’nin Twitter hesabına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Tarif; Kukuli

Daha Fazla Tarif için Buraya Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir