No Game No Life Konusu ve Anime İncelemesi

Şahsen benim seyrettiğim en ilginç bakış açılarından birine sahip olan ‘’ No Game No Life ’’ gerek çizimleri, gerek müzikleri, gerekse fazla zeka içerikli konusu ile aklımda fazlasıyla yer edinmiş 12 bölümlük bir animedir. 

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın.

No Game No Life Konusu

No Game No Life Konusu

Konusu, oyun bağımlısı (anime içinde onlar için kullanıla isim ‘’NEET’’ yani işsiz ifadesi kullanılıyor)  olan sora ve Shiro isimli erkek ve kız kardeş ‘’BOŞLUK (          )’’ adı ile internet dünyasında nam salmış dahi bir ikilidir. Bir gün bilgisayar üzerinden gönderilen e-mail isteğiyle katıldıkları satranç oyununda ‘’tanrı’’yı yenmeleri ile başka bir dünyaya davet edilmelerinin ardından olan olayları içeriyor. Davet edildikleri Dünya da onları uzman oldukları oyunlarla karar veriliyor her şeye. İki kardeşin ayrılmaz bir ikili olmaları, birlikteyken asla kaybetmeyeceklerine duydukları inancın işlenme şekli gerçekten daha harika yapıyor bu animeyi.

No Game No Life anime incelemesi

Türü Macera, Komedi, Fantezi ve Echi olarak geçen bu anime 2014 yılına ait bir Japon yapımıdır. 12 bölümden oluşan ve hali hazırda hala devamı beklenen bir anime olmasına rağmen tek sezonu bile binlerce fan ile kendisine bağlanılmasını sağlamıştır. Eğlencesi ve yüksek zekâ gerektiren çokça ayrıntısı ile kendine hayran bırakan yanlarına rağmen tek kötü yanı bana kalırsa aşırıya kaçan gereksiz echi sahnelerdir.

Anime Önerileri için Buraya Tıktık.

No Game No Life Anime İncelemesi

Bir anime sever olarak anime müziklerini çok önemsiyorum ve no game no life ’ın openinginin gerçek bir efsane olduğunu belirtmeden geçmem animeye haksızlık olur gibi geliyor.

No Game No Life anime

Animenin devam sezonunun gelmeyişi hakkında birkaç dedikodu dönse de 27 Kasım 2021 de animenin yapımcı şirketi 2. Sezon hakkında kesin duyuruyu yapacak gibi görünüyor. Ben de bir ümit 2. Sezonu bekliyor olsam da çok da umut bağlamamaya çalışıyorum. Yine de animenin geçmişe yolculuk tarzında bir filmi yayınlanmıştır. Anime kadar zevk vermese de sora ve Shiro’nun yansımalarını görmek heyecan vericiydi.

No Game No Life Karakterler

Karakter tanıtımı yapacak olursak eğer;

Sora: stratejik zekâsı ile ön plana çıkan ergenliğin zirvesinde kendi deyimi ile sağlıklı bir erkektir. Abilik konusunda iyi olmaya çalışmak dışında oyunlarda çok iyi olan ama kalabalık içine çıkamayan sosyal fobi sahibi biridir. Shiro ile birbirlerinden ayrıldıkları zaman travma geçirecek kadar kötü bir hale bürünüyor

No Game No Life anime

Shiro: mantık ve problemler konusunda çok iyi olan Shiro 18 dil biliyor ve bilgisayar ile karşı karşıya olduğu sürece hiçbir oyunu kaybetme. Rakibinin yapacağı en iyi hamlelere karşı en iyi karşılıkları verebilir. Shiro ile aynı hastalığa sahip olduğu için ondan hiç ayrılamaz.

Böylesine zeki olan iki kardeşin en iyi yaptıkları şey olan oyun oynayarak yönetilen dünyada ki maceralarını ben severek seyrettim ve mutlaka tavsiye ediyorum. Bence vaktiniz varsa şans vermeniz gereken bir anime.

Derin

Genel Anime Önerileri için Buraya Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir