Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma Nasıl Mümkün Olur

WhatsApp uygulaması günümüzde neredeyse tüm dünyanın kullandığı bir mesajlaşma uygulaması. Artık kısa mesajlar yerine WhatsApp kullanıyoruz ve özel meselelerimizle günlük konuşmalarımızı bu uygulama üzerinden yapıyoruz. Bu nedenle birine dair bazı şeyleri öğrenmek ya da bazı sırları ortaya çıkarmak istiyorsak yapmamız gereken şey başkasının whatsapp mesajlarını okuma programı olacaktır. 

Başkasının WhatsApp mesajlarını okumak için en uygun yöntemleri ve neden bu t mesajlarını okumanız gerektiğini sizler için araştırdık ve yazımızda derledik. Hepsini beraber inceleyelim.

 1. WhatsApp Mesajlarını Okuma İşlemi Neden Gerekli Olabilir?

Başkasının WhatsApp mesajlarını okuma işlemi hayatımızın bir noktasında ihtiyacımız haline gerebilir. Sevgili, akraba, çocuk, meslektaş ya da arkadaş fark etmeksizin hayatımızdaki herhangi birinin WhatsApp mesajlarını merak edebiliriz. Peki ya neden bunu yaparız, hiç düşündünüz mü? Çocuğumuzun kötü bir arkadaş çevresi olup olmadığını mı merak ederiz? Sevgilimizin bizi aldattığından mı şüphelemeye başlamışızdır? Bu nedenleri sıralamamız gerekirse şunları örnek verebiliriz:

 1. Çocuklarımıza göz kulak olmayı ve iyi olup olmadıklarını kontrol etmeyi istemiş olabiliriz.
 2. Akrabalarımız ya da tanıdıklarımızı dolandırıcılardan korumaya ve kandırılmamalarını sağlamaya çabalıyor olabiliriz.
 3. Çalışanlarımızın şirketimize sadık olup olmadığından emin olmaya çalışan bir patron olabiliriz. 
 4. Aldattığınızdan şüphelendiğimiz partnerimizi yakalamaya çalışıyor ya da eşimizden boşanırken kullanmak için kanıt arıyor olabiliriz.
 5. Bir bağımlılığından kurtarmaya çalıştığımız bir tanıdığımıza yardım etmeyi deniyor olabiliriz.

Neden ne olursa olsun, WhatsApp mesajlarını okumanın dikkat gerektiren bir iş olduğunu belirtelim. Öncelikle bu işlemi nasıl yapacağınızı bilmeli, en uygun yöntemi bulmalı, en güvenilir ve gizli şekilde işe başlamalısınız. Unutmayın ki internette her zaman iyi insanlar yok ve dolandırıcılar oldukça fazla. Hem kendinizin hem de takip edeceğiniz kişinin kişisel bilgilerini korumalısınız.

 1. Başkasının WhatsApp Mesajları Nasıl Okunur?

WhatsApp başkasının mesajlarını okuma için doğru yöntemi bulmanın öneminden bahsetmiştik. Siz de internette araştırdığınızda önünüze onlarca yöntem çıktığını göreceksiniz. Eğer güvenilir bir tanesini bulmazsanız takip ettiğiniz kişinin mesajlarını zararlı kişilerle paylaşmış olursunuz. Maddi yönden dolandırabilirsiniz ya da kişisel bilgilerinizi ifşa edebilirsiniz. Bunların olmamasını sağlamak için hangi yolların başkasının mesajlarını okurken en iyi sonuç verdiğini araştırdık ve sizler için en etkili olanların hepsini derledik. 

WhatsApp Web’i Kullanmak

WhatsApp Web, WhatsApp’ın bilgisayar üzerinden kullanılabilmesini sağlayan programıdır. Hiçbir şey indirmeniz gerekmez, yalnızca internet tarayıcınızı açmalı ve web.WhatsApp.com adresine girmelisiniz. Takip edeceğiniz telefondan sitedeki QR kodu okuttuğunuzda tüm mesajlar önünüze gelecektir. Bunu yapmanızın ardından telefon kullanıldıkça canlı olarak mesajlar güncellenecektir. WhatsApp Web normalde bir başkasının mesajlarını okuma programı olmadığından birkaç dezavantajı olacaktır: 

 • Takip ettiğiniz kişi nereden WhatsApp Web’e girdiğinizi, ne zaman kullandığınızı telefonundan görebilir
 • Takip ettiğiniz kişi WhatsApp Web bağlantısını telefonundan kapatabilir
 • Takip etmeye başlayabilmek için karşınızdaki kişinin telefonuna hem erişiminiz olmalı hem de şifresine sahip olup WhatsApp’ı açabilir durumda olmalısınız.

Google Drive’ı Kullanmak

Google Drive’ı kullanarak da başka birinin WhatsApp mesajlarını okuyabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey WhatsApp uygulamasında Ayarlar kısmına girmek, Sohbet sekmesinden Sohbet Yedeği kısmına tıklamak ve kendi Google hesabınızı seçerek Google Drive hesabına mesajları yedeklemeye başlamaktır. Yedekleme sıklığını size uygun olacak şekilde seçin ve sevgilinin WhatsApp mesajlarını okumaya başlayın. Aynı şekilde bu yöntemin de bazı dezavantajları bulunuyor:

 • Telefon kullanıcısı da Ayarlar kısmına girip Sohbet Yedeği sekmesine bakarsa hangi Google Drive hesabına mesajlarının yedeklendiğini görebilir.
 • Telefonu kullanan kişi yedeklemeyi en son ne zaman yaptığınızı yine aynı sekmeden öğrenebilir.

Bu nedenlerden dolayı yakalanma olasılığınız çok fazla ve çok dikkatli olmalısınız.

Casusluk Uygulamaları Kullanmak

Casusluk uygulamaları takip etmek istediğiniz telefonu gizli, güvenli ve etkili bir şekilde takip etmenizi, mesajlarını okumanızı, aramalarını izlemenizi ve dahasını sağlayan yazılımlardır. Başkasının WhatsApp mesajlarını okumak için de en etkili yöntemlerden biri olan bu casusluk uygulamalarının kullanımı oldukça kolaydır. 

Bu nedenle mSpy gibi güvenilir bir uygulama bulmanız oldukça önemlidir.

 1. Başkasının WhatsApp Mesajlarını mSpy Kullanarak Nasıl Takip Edersiniz?

mSpy müşterilerinden sürekli tam puan alan ve çok iyi kullanıcı yorumlarına sahip bir casusluk uygulaması. Yıllar öncesinden piyasaya sürülmüş, köklü bir program olan mSpy sayesinde başkasının WhatsApp mesajlarını kolayca takip edebilirsiniz. Peki bunu tam olarak nasıl yapacaksınız?

 1. İhtiyacınızın ne olduğunu belirleyin.
 2. mSpy sitesine girin ve ihtiyacınıza göre olan abonelik programını bulun.
 3. Programı satın alın ve kurulum detaylarını anlatan e-postayı okumak için e-posta adresinizi kontrol edin. 
 4. Kurulum yalnızca dakikalarınızı alacaktır. Bir sorunuz olursa müşteri hizmetleri ile de iletişime geçebilirsiniz.
 5. Kurulum tamamlanır tamamlanmaz kontrol paneline ulaşabilir ve WhatsApp mesajlarını okuyabilirsiniz.

mSpy hem Android hem de iOS’ta kullanılabildiğinden hangi telefona sahip olduğunuzun bir önemi yok. Sadece kurulumu tamamlayıp WhatsApp mesajlarını görüntülemeye başlayabilirsiniz. Üstelik mSpy’ın bu özelliği ile sadece mesajları değil,

 • Sohbetteki görselleri
 • Kimle konuşulduğunu, o kişinin numarasını
 • WhatsApp üzerinden yapılan görüntülü ve sesli aramaları
 • Sohbetteki videoları

Bunca özelliğe rağmen piyasaya göre ücreti uygun olan mSpy ayrıca bir demo sürümü de sunuyor. Bu sayede kullanıcılar mSpy’ı satın almadan önce deneyebiliyor ve onlar için uygun olup olmadığına karar veriyor. Biz denemelerimiz ve araştırmalarımız sonrasında en iyi casusluk programının mSpy olduğuna karar verdik ve sizlere de uyacağına inanıyoruz. Tüm bu özellikleri kullanmaya başlayabilmek ve mSpy’ı satın alabilmek için mspy.com adresini ziyaret etmeniz yeterli. 

 1. mSpy neden diğer casusluk uygulamalarından daha iyi? 

mSpy ile neler yapabileceğinizden bahsetmiştik fakat onu diğerlerinden ayıran özelliklerine pek değinmemiştik. Google’a ‘’başkasının WhatsApp mesajlarını okuma programı indir ücretsiz’’ yazıp arattığınızda önünüze birçok casusluk program çıkacaktır. mSpy’ın onlardan farkını şu şekilde sıralayabiliriz: 

 1. mSpy çoğu diğer uygulamanın aksine uzaktan çalışabilir. Android telefona bir seferliğine indirmeniz veya iOS için iCloud bilgilerini bilmeniz gerekir.
 2. mSpy karşınızdaki kişinin telefonuna gizlice indirilebilir.
 3. Tamamen kullanıcı dostudur. Ne zaman olursa olsun, hangi problemle karşılaşırsanız karşılaşın mSpy’ın müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.
 4. mSpy kontrol arayüzünün kullanması çok kolaydır. Teknolojiden tamamen uzak olan biri bile kullanmayı hemen öğrenebilir.
 1. Sonuç

Sonuç olarak, başkasının WhatsApp mesajlarını okumak için birçok nedene sahip olabiliriz. Önemli olan en uygun yöntemi bulmaktır ve bize göre en uygun yöntem bir casusluk uygulaması olan mSpy’ı kullanmaktır. Kullanılması çok kolay olan mSpy’ı sitesinden satın aldıktan sonra hızlıca kurup takip etmek istediğiniz kişinin telefonuna hemen erişim sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir