Extraordinary You Konusu ve Yorumu – Bunu İzlemelisiniz!

Acaba izlediğimiz animelerdeki; okuduğumuz mangalardaki karakterler gerçek olmadıklarını bilse neler yaparlardı? İsyan moduna girip karşı mı çıkarlardı, yoksa büyük bir kabulleniş ile oyuna devam mı ederlerdi? Sorunuzun cevabının Extraordinary You dizisiyle çok yakından alakası var, nasıl mı? Okuyalım!

Extraordinary You Konusu

Extraordinary You konusu

 • Sezon: 1
 • Dil: Korece
 • ImDb: 7.9/10
 • Komedi/Drama-Gençlik dizisi

Konusu : Extraordinary you dizisi aslında bir manganın içinde geçiyor. Karakterlerimiz çok uzun bir zaman boyunca aslında karakter olduklarını bilmeden hayatlarına devam ediyorlar.  Zamanla benliklerini kazanmaya başlayan karakterler bir araya gelerek kendi sonlarını kendileri yazmak istediklerine karar veriyorlar. Bu yolu da ana karakter olan Dan-o açıyor.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Oyuncular – Dizi Karakterleri

 Kore Gençlik Dizileri

 • Dan-o: Baş karakterimiz ve diziyi başlatan eylemlerin sahibi.  Dan-o dışarıdan ne kadar narin bir karakter gibi gözükse de aslında içten çok güçlü bir karakter. Sevdiklerine karşı çok yumuşak ve izlerken cidden eğlendiren bir karakter de diyebiliriz. Dizi boyunca bin bir halini göreceğimiz bir karakter.
 • Ha-roo: Diğer baş karakterimiz. Diziye bilinçli olarak bir geç katılıyor aslında fakat önemi büyük. Tüm savaş boyunca Dan-o’nun yanında oluyor ve ona ilham veriyor.  İzlerken sürekli ‘çok şirin bir karakter.’ diyeceğiniz türden bir karakter. Ama, yeri geldiğinde de elini masaya vurmasını biliyor.
 • Baek Kyung: Karakter değişimini dizi boyunca gördüğümüz bir karakter. Başlarda ne kadar Dan-o’nun işine taş koysa da sonlara doğru yola geliyor diyebiliriz.  Bu karakterde sert değişimleri izleyeceğiz. Ayrıca, elindekinin değeri kaybedince ortaya çıkarmış sözü de tam bu karakterin yaşadıklarına uyum sağlıyor.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Extraordinary You Yorumu

 • Extraordinary You Dizi İncelemesi

İlk olarak diziyi cidden çok severek izlediğimi söylemek istiyorum. Geçişler olsun daha ilk sahnelerden efektler olsun tam bir gençlik dizisi havası veriyor. Karakterler çok güzel işlenmiş.

 Kore Gençlik Dizileri

Çok fazla detay olmasa da bu dizide de detaylarla anlatılmak istenilen çok fazla mesaj var. Ve izlerken aslında bu göze çarpmayan detaylar izleyiciye sunuluyor. Dizide evrenler arası geçiş yapılırken çoğu şey tek tek açığa çıkıyor.

Karakterlerin farklı yönlerini göstermesi açısından da ayrıca çok başarılı bir dizi olmuş. Her karakter bir diğerine çok farklı şekilde yaklaşıp davranıyor ve tutum sergiliyor. Özellikle karakter artık ‘karakter’ olduklarını anladıktan sonra bu farkı açıkça görüyoruz.

 • UYANIŞ ‘BENLİK KAZANMA’

Dizideki benlik kazanma olayı bana daha çok uyanış gibi bir hava verdi. İnsanlar başkaları onları kullanırken hep denileni yapar. Onlara yapılan bu ‘kullanılma’yı fark etmezler. Fakat ne zamanki artık çevremizdeki insanların bizi kullanmaya başladığı görürüz işte o zaman bir uyanış gerçekleşir.  Bu uyanışta sessiz kalıp aynı şekilde devam da edebiliriz, aynı zamanda da insanların bizi kullanmasına son vermek için baş da kaldırabiliriz. 

Dizideki karakterler yazar tarafından hep kullanılıyor. Kendilerini asla ifade edemiyorlar. Ve, karakterlerin uyanışlarından sonra birçok şey değişiyor. Uyanış her karakter tarafından farklı davranışlar ve tutumlarla ortaya konuyor.

Extraordinary You

Çoğu kore dizisinindeki gibi bu dizide de ‘aşk’ büyük bir yer kaplıyor. Dan-o uyandıktan sonra kendini sürekli aşkıyla motive ediyor. Dizinin finalinden de anlaşılıyor ki aşkın yapamayacağı bir şey yok bu dizide!

Extraordinary You konusu

Ama tabi bu herkesin hoşuna gider mi? Hiç sanmıyorum. O kadar çok ‘aşk’ temasını büyüterek izleyen yapıt varken bunun öne çıkacağını sanmıyorum. Ama, tabi kendini bulmanın aşkla bağlanması şirin olmuş. Bu aşk dediğimiz de ‘lise aşk’ı tadında bir aşk. Boğucu bir havası çok yok dizi boyunca.

Kim İzlemeli

Bu diziyi biraz farklılık arayan ve aynı zamanda o kore dizilerinin soft havasını seven kişilerin zevk alarak izleyeceğini düşünüyorum. 

Daha fazla dizi incelemesi için tıktık

Haftaya görüşmek üzere, kendinize iyi bakın!

-Pell

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Pell
ily

Pell

Merhaba ben Pell. Her türlü yorumunuza ve önerinize açığım! Twitter adresimden bana istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz <3

2 thoughts on “Extraordinary You Konusu ve Yorumu – Bunu İzlemelisiniz!

 • 17/05/2021 tarihinde, saat 04:56
  Permalink

  blog harika, yazılanları okumak çok zevkli. Hwaiting!

 • 27/05/2021 tarihinde, saat 20:47
  Permalink

  Güzel yorumun için teşekkürler, böyle düşünmen beni çok sevindirdi 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir