Fan Man Yee Cinayeti – Hello Kitty Cinayeti

Fan Man-yee ’nin hayat hikâyesi ve nasıl öldürüldüğünü anlatmaya geçmeden önce, bu yazının rahatsız edici içeriklere sahip olduğunu ve sizi kötü etkileyebileceğini belirtmek istiyorum. Yaşınız küçükse veya hassas bir bireyseniz bu içeriği okumamanızı öneririm.

Fan Man Yee

Fan Man-yee, oldukça zor ve çalkantılı bir çocukluk geçirmiştir. Ebeveynleri onu çocukken terk ettikten sonra bir kız okuluna gitmiş ve orada büyümüştür. Gençlik yıllarında uyuşturucu kullanmaya başlamış ve uyuşturucular için yeterli paraya sahip olabilmek adına fahişelik yapmıştır.

23 yaşındayken, Hong Kong’da bir gece kulübünde hostes olarak çalışmaya başlamıştı. 1997’de Chan Man-lok ile tanıştılar. Man-yee hâlâ bir fahişe olarak çalışıyor ve uyuşturucu bağımlılığıyla savaşıyordu. Man-lok ise uyuşturucu satan bir pezevenk idi. Yani gayet uyumlu bir arkadaşlıktan bahsediyoruz. Man-yee, Man-lok’un işe gönderdiği kız grubuna katıldı.

Fan Man-yee Hello Kitty cinayeti
Fan Man-yee

Hello Kitty Cinayeti

17 Mart 1999 yılında uyuşturucuya vermek için para bulamadı. Bunun sonucunda da Man-lok’un cüzdanını çalmak gibi kötü bir karar verdi. Tabii ki bunun hayatına mâl olacağını tahmin edememişti. Man-lok oldukça öfkelenmişti ve genç kıza asla unutamayacağı bir ders vermek istiyordu. Leung Shing-cho (27), Leung Wai-lun(21) ve 13 yaşındaki bir kız ile birlikte kızı kaçırdı. Onu Tsim Sha Tsui’deki dairesine götürdü.

Fan Man-yee Hello Kitty cinayeti
İşkencelerin yapıldığı daire

O dairede Man-yee’yi bir ay boyunca tuttular. Kıza ateş ve erimiş plastikler aracılığıyla işkenceler uygulayıp defalarca tecavüz ettiler. Çelik borularla kızı bıkmadan dövdüler ve kafasını tekmelediler. Kızın bedeni tacizlere ve eziyetlere teslim olana kadar ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Sonuç olarak 1999 yılının Nisan ayında kızın bedeni yenik düştü ve ruhu da bedenine veda etti.

Daha sonra üç adam, kızın bedenini küvete taşıyıp testere ile parçalara böldüler. Çürümesini ve kokmasını önlemek için parçaların çoğunu kaynattılar ve normal ev çöpleriyle birlikte attılar. Man-yee’nin kafası için daha farklı planları vardı.

Fan Man-yee Hello Kitty cinayeti
Fan Man-yee ‘nin parçalarının içine dikildiği Hello Kitty bebeği

Kızın kafasını ocakta kaynattılar ve büyük boy bir Hello Kitty bebeğinin içine diktiler. Dişlerinden bazılarını ve birkaç organını hatıra olarak saklamak için plastik torbalara koydular.

Ödenen Bedel

Man-lok ve yardımcıları, eğer 13 yaşındaki o kız olmasaydı paçayı kurtarmış olacaklardı. Kız doğal olarak bu olaydan oldukça etkilenmişti, sürekli kâbuslar görüyordu. Sonuç olarak 1999 Mayısında Hong Kong polis merkezine gitti ve bu vahşi cinayeti bildirirdi. Yetkililere, öldürülmesine yardım ettiği kadının hayaletinin onu rahatsız ettiğini söyledi.

Polisler kızı, cinayetin işlendiği ve Hello Kitty bebeğinin olduğu o daireye kadar takip etti. Koruma altında alınması karşılığında Man-lok aleyhinde ifade verdi. Man-lok’un, Man-yee’ye işkence ettiğine tanık olduğuna ve bazen kendisinin de ortak olduğunu belirtti. Kendisine işkencenin neden bu kadar uzun sürdüğünü düşündüğü sorulduğunda “Bunun eğlence için olduğunu hissediyordum.” cevabını verdi.

Yetkililer dairede üç adamın da DNA’sını içeren vücut parçaları buldu. Man-lok, Man-yee’nin aşırı dozdan öldüğü ve kalıntıları çok ciddi şekilde değiştiği için kesin ölüm nedeninin belirlenemediğini savunmuştu.

Chan Man-lok

Mahkeme jürisi, kızın ölüm sebebinin o adamaların yaptıkları olmasına rağmen, niyetlerinin kızı öldürmek olmadığına karar verdi. Sonuç olarak cinayetten değil kasıtsız öldürmeden suçlandılar. Üçü de yirmi yıl şartlı tahliye olmaksızın ömür boyu hapis cezası aldı. Tabii ki de böyle korkunç bir olaydan sonra kimse o daireyi almadı. Sonuç olarak binayı yıktılar.

Eğer bu tarz yazılar hoşunuza gidiyorsa Gerilim Köşemizi ziyaret etmelisiniz!

Çeviri: Sura

Metnin orijinaline ulaşmak için Medium sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir