Girl from Nowhere Konusu ve Yorumu – Bir Netflix Dizisi

Bazı dizilerin bir sezonunu beğeniriz, diğer bir sezonu ise hiç mi hiç hoşumuza gitmez. Bu durumla birçok kişinin karşılaştığını düşünüyorum. Bugünkü dizimiz ise tam da bu tarz bir dizi. Ama dizimiz sezon sezon ilerlemiyor. Onun yerine bölüm bölüm ilerliyor. Bu yüzden bir bölümünü beğeniyorum bir bölümünü hiç beğenmiyorum.  Bu kadar bahsettikten sonra dizimizi de söyleyelim değil mi? Bugünkü dizimizin adı “ Girl from Nowhere ”. Öyleyse gelin bu kız nereden gelmiş,  kimin nesiymiş konuşalım.

Girl from Nowhere Konusu

KISACA “Girl from Nowhere”

  • Tayland dizisi
  • Sezon: 2
  • IMDb: 7.7/10
  • Drama 

KONUSU : Bir ana kız karakterimiz var. Bu karakterimiz daha üçüncü sınıfa giden bir lise öğrencisi. Ama, yaptığı işler hiç de lisesi işleri değil. Bu ana karakter dizinin her bölümünde başka bir okulda bulunuyor. Her gittiği okulda da “yeni öğrenci” olarak anılıyor. Bu ana karakterimiz iki şekilde diziyi devam ettiriyor. İlki, ya çoktan varolan bir olaya karışıyor ve işlerin daha da kötüleşmesine sebep oluyor ya da, ikinci olarak, kendisi gittiği okulda bir karışıklık yaratıyor. Yani ana karakterimiz tam bir kaos bombası. Tüm bunları yaptıktan sonrada hiçbir şey yapmamış gibi olayların içlerinden sıyrılıyor. 

Oyuncular

Dizi boyunca her bölüm aynı kalan tek bir oyuncumuz var. Bu karakter dizimizin devamını sağlıyor.

Girl from Nowhere Konusu

  • NanNo

Dizimizin ana karakteri. Bu karakter ile tüm bölümleri birlikte geçiyoruz. Bu karakterimiz çokça zeki bir kız. Öyleki tüm gittiği ortamlarda bir fark yaratabiliyor. Ayrıca, çok da gizemli dizi boyunca bu karakter hakkında anlam verilemeyecek ya da çözülemeyecek birçok sahne ile karşılaşıyoruz.

Karakterin en belirgin başka bir özelliği ise cidden kaos sevmesi. NanNo karakterinin olayı aslında kaostan beslenmesi ve belli bir yere bağlı kalmayı sevmemesi. Dahası, kendine özgü bir kahkaha atma şekli var. Bu kahkahanın zorlama olduğunu görüyorsunuz ama garip bir şekilde size yapma gelmiyor. En azından bana o şekilde bir hava verdi. Ve yukarıdaki resimde gördüğünüz bakışı dizi boyunca birçok defa göreceksiniz. Anlaşılamayan bir diğer olay bu karakterin hiçbir okulda bilinmemesi. Tabi bu kısmı da ikinci bölümde vurguladıkları olağanüstü kısmıyla kapatmaya çalışmışlar.

Girl from Nowhere Yorumu

  • GENEL YORUMUM

Geçişler olarak gözüme kötü bir şey çarpmadı. Ama geçiş kısımlarının iyi olduğunu söylemem de doğru olmaz. Sadece göze çarpacak kadar kötü değildi. Yani, izleyeni rahatsız edeceğini sanmıyorum.

Ana karakterin kullandığı çarpıcı mimikler de diziyi bir adım öne taşıyan unsurlardan birisi. Tam beklendiği anda arkada ayrıca çarpıcı bir müzik ya da efekt eşliğinde ana karakterimizin mimiklerini görüyoruz ekranda. Ve bu sahneler de izleyene zevk veriyor diyebilirim. Karakterlerin işlenişi bakımından iyi bir dizi olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar çekim, ses ve ışık bakımında geride kalsada bir olay karşısında bir kişinin neler düşünüp hayata geçirebileceğini gözler önüne seriyor dizimiz.

Girl from Nowhere incelemesi

Her bölüm başı bir iki cümle ile genel olaya ima da bulunmasını seviyorum dizinin. Çok gizemli olmasa da baştan minnak bir ipucu sunuyor önümüze. Karakterimizin her bölümde ayrı bir okula gidip orada olay çıkarması bir süre sonra insanları sıkabilir. Ama monotonluk seven insanlar için güzel bir sırada ilerliyor da denebilir.

Ayrıca dizinin jeneriği güzel yapılmış. Altında mecaz bir anlam yatıyor mu bilemedim ve dizi ile ayrıca bağdaştıramadım ama her bölüm farklı olduğu için hepsini kapsayacak bir şey seçilmek istenmiş. Ve, jenerikte ana karakterin siyah ile gösterilmesi ile de bir şekilde sinyal vermek istiyor olabilir.

Girl from Nowhere incelemesi

Genel olarak dizinin ortalardaki bölümleri biraz yoldan sapsa da sona doğru bölümlerin genel olarak iyileştiğini düşünüyorum. Yani ortada sevmezseniz bölüm atlayıp devam edebilirsiniz. Bu dizinin ilk sezonunun bölümleri hakkında ayrı ayrı yorum yapmam da bu yüzdendi. Aşağıda tek tek bakabilirsiniz.  

Girl from Nowhere

  • BÖLÜM BÖLÜM İNCELEMESİ

Diziyi daha önce bir kere görüp izlemek istemiştim ve ilk bölümünün başını izledim. Ama Girl from Nowhere beni hiç sarmadı. Çok kalitesiz ve özensiz geldiği için diziyi bıraktım. Sonrasında ise üstüne şarkı editi yapılmış hallerine video izlerken karşılaştım ve bir şans daha vermek istedim. Bunlara ilaveten başlangıç olarak aşırı sıkıcı bir bölüm seçtiklerini düşünüyorum. Böyle her bölümü farklı olan bir dizi için daha çarpıcı bir giriş olabilirdi. Ama, şunu da belirtmek istiyorum ki birinci bölümdeki olay birçok okulda yaşanmış bir olay olduğundan belki dizinin önünü daha çok açabilir diye düşünülmüş olabilir.

Girl from Nowhere incelemesi

Dizinin kopuş noktası benim için cidden ikinci bölümdü. İlk bölümü, bir nevi, severek izledikten sonra ikinci bölümde işleri bir anda yokuşa sürüp gerçek üstü bir hal alması beni rahatsız etti.

Üçüncü bölüm de farklı sanatçılardan değişik değişik sözlerle ilerlemişti dizimiz. Bunun diziye ayrı bir hava kattığını da düşünüyorum. Sözlerle bağdaştırmak dizinin o bölümündeki olayı daha etkin kılmıştı bence.

Bu şansı vermek istemenin başlıca sebeplerinden biri ise ana karakterde gördüğüm o tuhaf çekici ışıktı. İlk üç bölüm boyunca dizi iyi gitti diyebilirim. Ama sonrasında, dördüncü bölümde, sanki kalitesiz bir kısa film gibi çekildiğinin farkına vardım dizinin.  Dördüncü bölüm boyunca dizi bana “bu nasıl bir netflix dizisi ?” derdirtti. Çünkü kamera bile sabitlenmemişti ve bölüm boyunca biri tarafından çekiliyor gibi sallanıyordu.

Beşinci bölümde bana karakterlerin işlenişi bakımından çok yetersiz bir bölüm gibi geldi. Ama konu ve dizinin örgüsü bakımından güzel bir bölümdü. Yine de teknik açıdan yeterli, kaliteli bir bölüm değildi. Kesik kesik yine bir kısa film misali çekilmişti.

Altıncı bölüm baya güzel başladı denebilir. Çarpıcı bir girişi vardı diğer bölümlere nazaran. Çekim olarak da diğer bölümlerden kat ve kat kaliteliydi. Ama, altıncı bölüm tam olarak işleri olağanüstü durumlara bağlıyor. Bu yüzden sevmeyebilirsiniz. 

Yedinci bölüm altıncı bölümün devamı niteliğinde. Yedinci bölümün girişi de çok güzel ve ilgi çekiciydi. Fakat bitişini pek beğenemedim. Çok açık uçlu bittiğini düşünüyorum.

Girl from Nowhere Son Bölümler

Sekizinci bölümün başlangıcını çok beğendim. Baya ilgi çekiciydi. İlerleyen dakikalarda da diğer dizilerden farklı olarak ilerledi. Ana karakterimize de en çok dokunan bölüm bu bölüm gibi geldi bana. Ayrıca bu bölüm dizinin konseptinden bir tık uzakta bir bölümdü. Bölümün sonu da beni birazcık üzdü.

Dokuzuncu bölüm de ise diğer bölümlerden farklı olarak bir olayın tam ortasında başlıyoruz. Bu bölümde ana karakterimizin etkisi daha az. Güzel ilerleyen bir bölümdü. Ama bölümün bitiş şeklini çok sevmedim.

Onuncu bölüm açılışı en iddialı olan bölümlerden biriydi. Bu bölümü de genel olarak beğendim. Sonuna baştan atıf yapılması güzeldi. 

On birinci bölüm en merak ettiğim bölümlerden biriydi. Edit videoları izlerken bu bölümden kesitler çok dikkatimi çekmişti. 

girl from nowhere konusu

On ikinci bölümün de baya bir çarpıcı olduğunu düşünüyorum. Bu bölümü de gayet beğendim. 

On üçüncü bölüm ise on ikinci bölümün devamı niteliğindeydi. Zaten On ikinci bölümün bitişi çok yarım kalmış gibi gelmişti o yüzden on üç devamı olunca beni şaşırtmadı. Ve, beni çok mutlu etti.

Pell

Genel Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Pell
ily

Pell

Merhaba ben Pell. Her türlü yorumunuza ve önerinize açığım! Twitter adresimden bana istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir