Hello Me Konusu ve Oyuncuları – Garip Bir Dizi

Hello, Me! Kore dizisi nin daha birkaç hafta önce haberini alıp burada incelemek için taslaklara almıştım. Yayın tarihine az kaldığını görünce de artık bir inceleyeyim diziyi dedim. Kapak fotoğrafından az çok dizide hangi oyuncuların oynayacağını ve dizi türünü tahmin ediyorsunuzdur. Dizinin haberini ilk aldığımdan bu yana diziyi merak ediyorum, bildiğiniz üzere bir romantik komedi tutkunuyum. Merak etmeyin kendi yorumum ile sizleri sıkmadan hemencecik Hello Me Konusu ‘na geçeceğim. Ancak dizi konusuna geçmeden önce şunu da söyleyeyim : Hello Me Yorumu dizi final olur olmaz, Jazetel’de sizlerle olacak!

Hello Me Konusu

hello me

 • Hangul Yazımı: 안녕? 나야!
 • Dizi Ayrıca şöyle bilinir: Hi It’s Me , Annyeong? Naya! , Hello It’s Me!
 • Senaryo yazarı: Yoo Song Yi
 • Yönetmen: Lee Hyun Suk
 • Türler: Komedi , Romantik , Fantastik
 • Bölüm Sayısı : 32 (30 dakikalık bölümler)

Ban Ha Ni, 37 yaşında müzmin bekar bir kadın. İş yerinde sözleşmeli olarak geçici süreli çalışmakta. Bu durum da Ha Ni’yi korkutmakta zira işten kovulabilme ihtimali var. Bu nedenle de iş yerinde adeta bir köle gibi çalışmakta, üstlerinin bir dediğini iki etmemektedir. Bir gün geçmişten gelen 17 yaşındaki Ban Ha Ni, 37 yaşındaki Ban Ha Ni ile karşılaşır. 17 Yaşındaki Ban Hani, kendisinden tamamen farklıdır. Genç Ban Hani, 37 yaşındaki Ban Ha Ni’nin aksine oldukça fazla zeki ve iyimserdir.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Evet Hello it’s Me Konusu genel itibariyle bu şekilde. Hemen hemen sıradan bir konusu var. Bu nedenle konudan ziyade oyunculukları merak ediyorum ben, zira diziyi ilerletecek olan oyunculuklar olacak. Bu gibi ezik kızın kendini bulması, şirkette yükselmesi gibi konular ile neredeyse her 2 Kore dizisinden birinde karşılaşıyoruz. Bu konu artık klişeleşti ancak buna rağmen bu gibi dizilerin izleyicileri anımsanmayacak türden. Bir romantik komedi tutkunu olarak bu gibi konuları sevmesem de dizide oyunculuklar iyiyse ve beni güldürüp modumu yükseltiyorsa, izlemeden geçmem. Bu nedenle yukarıda da belirttiğim gibi oyunculuklar çok önemli.

Her dizide oyunculuklar önemli ancak bu gibi klişeleşmiş konularda oyunculuklar +9874521452 kat daha önemli. Tabi bu benim fikrim, sizler ne düşünüyorsunuz bilemem. Neyse konu hakkındaki yorumumu uzatmadan Hello Me oyuncuları na değinip, ardından da dizi yönetmen ve senaristinin önceki yapımlarını inceleyelim.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Dizi Oyuncuları

Hello me dizi oyuncuları aslında görmeye aşina olduğumuz isimler değil. Öyle ki afişi ilk gördüğümde özellikle kadın karakteri çok farklı biri zannedip, o diye heyecanlanmıştım. Şimdi yazıyı yazarken o olmadığını fark ettim. Tanıdık yüzlerin de yanı sıra dizide başrolü paylaşacak ikilinin arasındaki yaş farkı da beni şaşırttı. İkilinin yaşlarının arasında yaklaşık 10 yıl gibi bir fark var. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz bilemiyorum ama ben Noona – oppa aşklarından çok sıkıldım.

Zamanında Jung Hae In ‘nın Noona oppa aşklı bir dizisini izlemiştim, o gün bugündür de bu konulu dizileri izlemiyorum. Belki bu dizi yeni bir başlangıç olur bilemiyorum 🙂 Neyse yine lafı çok uzattım hadi oyunculardan bahsedelim :

hello me kore dizisi

 • Choi Kang Hee

Tanıdığım bir oyuncu olmadığı için oyuncuyu biraz araştırdım da ne çok dizisi varmış! Üstelik çoğunda da başrolde yer almış. Dediğim gibi tanıdığım bir oyuncu olmadığı için, oyunculuğu konusunda bir yorumda bulunamayacağım. Bu nedenle hemencecik Kang Hee oynadığı diziler ‘i sıralayıp diğer oyuncuya geçeceğim.

Choi Kang Hee Dizileri

 1. Good Casting -2020- (Namını çok duymuştum ancak izleme fırsatım hiç olmadı)
 2. Queen of Mystery -2017-
 3. Glamorous Temptation -2015-
 4. Heart to Heart2015- (Yayınlandığı yıla damga vurmuştu ancak yine izlemeye fırsatım olmamıştı. Bu dönem Üniversite hazırlığıyla boğuşuyordum sanırım) Güncelleme diziyi yakın zamanda izledim, dizi hakkındaki yorumum için tıklayın.
 5. Protect the Boss -2011- (Yayınlandığı yıl izlemiş çok da sevmiştim ancak bu hanımefendiyi hiç hatırlamıyorum, oysa başrolde yer almış 🙁 )

hello me Kim Young Kwang

 • Kim Young Kwang

Tanıdık bir oyuncu. Dizi filmlerini izlememiş dahi olsanız Kim Young Kwang ‘ı illaki bir kesitte bir Kore dizi klipinde görmüşsünüzdür zira Türkiye’de çok fazla fanı var 🙂 Kim Young Kwang yavaş yavaş ilerleyip bir anda parlayan bir aktör. Birçok dizisini izlemiş biri olarak söylüyorum ki ortalama bir oyunculuğu var. Oyunculuğunu bir tık daha ileriye taşırsa içinden bir Lee Min Ho çıkacağını düşünüyorum, öyle bir havası var. Gelin Kim Young Kwang oynadığı diziler ‘e göz atalım.

Kim Young Kwang Dizileri

 1. Pinocchio –2014– ( Young Kwang bu dizide ikinci erkek rolündeydi. Diziyi izlemediyseniz eğer şiddetle izlemenizi tavsiye ederim. Harika bir diziydi.)
 2. Go Ho’s Starry Night –2016
 3. Sweet Stranger and Me –2016
 4. The Guardians  2017
 5. Room No. 9 –2018
 6. The Secret Life of My Secretary –2019

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Hello It’s Me

Diğer oyunculara çok da değinmek istemiyorum. Benim için yabancı yüzler, eminim birçoğunuz için de öyle olacak. Bu nedenle dizi oyuncularını bir kenara bırakarak yönetmen ve senariste geçtim. Dizi yönetmeninin ve senaristinin çok fazla yapımı bulunmamakta. Hatta bu ilk dramaları olabilir. Bu nedenle dizinin nasıl olabileceği hakkında çok fazla bir yorum yapamıyorum. Hello, Me! Kore dizisi bizler için sürpriz olacak. Umarım iyi bir sürpriz olur.

Hello Me yeni bölüm ne zaman , Hello me hangi günler yayınlanıyor ya da Hello Its me final bölümü gibi aramaların çok yapıldığını bildiğimden bu soruları cevaplamak istiyorum:

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Hello Me Hangi Günler Yayınlanıyor

Dizi haftanın çarşamba ve perşembe günleri ikişer bölüm olarak hafta da 4 bölüm şeklinde yayınlanacak.

Hello It’s Me Finali Ne Zaman

Hello Me final bölümü ile 8 Nisan 2021 tarihinde ekranlara veda edecek. Yukarıda da belirttiğim gibi dizi 32 bölüm olacak.

Vel hasıl kelam, Hello It’s Me dizi hakkında sizlere bahsedeceklerim genel itibari ile bu şekildeydi. Bundan sonrası dizi yayınlanınca Hello Me dizi yorumu başlığı altında yine Jazetel’de yer alacak.

Yayınlanmış olan dizilerin yorumlarını okumak için tıklayın: Diğer Kore Dizileri

Hoşça kalın, Sağlıcakla kalın.

-Jaze

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir