Food Wars: Shokugeki no Souma Konusu ve Anime İncelemesi

Food Wars Shokugeki no Souma Anime Konu Ve Yorumu

Food Wars Shokugeki no Souma Konusu

Yukihira Souma Japonya’nın kenar semtlerinden birinde babası ile birlikte küçük bir lokanta işletmektedir.  Souma‘nın hayali babasının becerilerini aşmak ve Souma aile lokantasının başına geçmektir. Yukihira küçüklüğümden beri her gün babasına meydan okumasına rağmen hiç kazanamamıştır.

Yukihira ortaokuldan mezun olduğunda, babası ardında bir mektup bırakıp ortadan kaybolur. Babası mektupta lokantayı işletmeye ara vereceğini, Yukihira’nın da Japonya’nın en prestijli aşçılık okulu olan Tootsuki Akademisine gitmesini yazmıştır. Babasının yazdıklarına anlam vermese de Yukihira Tootsuki Akademisinin giriş sınavına girer. Sınav çok zor olsa da sınavı geçmeyi başarır. Ve kendisini birbirinden marifetli aşçıların bulunduğu, yeni bir dünyaya açılmış olarak bulur.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Anime İncelemesi

Food Wars Shokugeki no Souma

Yeni bir anime yorumuyla merhabaa.. Bu hafta ki animemiz açıkçası pek benim tarzım değil ama konusunu yazarken “Bu anime bu kadar güzel miydi? “diye düşünmeden edemedim. Tekrar okuyunca konusu baya iyi aslında ama..

  • İlk olarak animemizin eicchi, shounen, okul ve yemek konulu olduğunu söyleyebiliriz. 2015 yapımı 5 sezonluk (24+12+24+12+13) uzun bir anime.

Konusundan da anlayacağınız üzere Food Wars Shokugeki no Souma animesi temel olarak aşçılık üzerine kurulmuş. Bu yüzden izlerken birbirinden güzel yemekleri görmeniz mümkün, aç karnına izlememenizi tavsiye ederim. Yemek kadar eicchi de içeren bir anime olduğu için çok benim tarzım değil. Bu nedenle 3. Sezon da izlemeyi bırakmıştım. (Yemek yiyerek orgazm oluyor millet bana biraz aşırı kaçıyor)

Ama hakkını vermek lazım, yemekleri o kadar güzel abartıyorlar ki tokken acıkıyorsunuz. Yemekleri değerlendiren jürinin yerinde olmak istediğim zamanlar oldu. Üstelik her kültürün yemeklerinden bahsediliyor. Adana Kebabını gördüğümde istemsiz mutlu olmuştum ? Karakterlerin çizimi olsun, konunun gidişatı ve seslendirme olsun kaliteli olduğunu düşünüyorum.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Food Wars: Shokugeki no Souma

Konusunun temel olarak ana karakterimiz Yukihira Souma‘nın kendisini aşçılık konusunda nasıl geliştirdiğini, edindiği yeni arkadaşları, arkadaşları ile arasında ki ilişkiyi, yaptığı birbirinden eşsiz yemekleri ve Tootsuki Akademisinde babasının geçmişi hakkında bir çok şey öğrendiği, eğlenceli bir serüven olduğu söylenebilir.

Gidip mutlaka izlemelisiniz diyeceğim bir anime değil, ama eğlenceli izlerken güzel vakit geçireceğiniz güzel bir anime. Dediğim gibi tek sıkıntısı aşırı eicchi içermesi. Eicchi’yi sıkıntı etmeyenlerin beğeneceğini düşünüyorum

Sağlıcakla kalın…

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Lulin

Lulin

Merhaba. Ben Lulin. İlahiyat 1. Sınıf öğrencisiyim. Bir çok alana ilgim var ve farklı şeyleri severim bu yüzden belli bir hobi söyleyemeyeceğim ama en sevdiğim şeyler arasında yazmak var. Burada yazdığım kelimeler sizlerle buluştuğu için mutluyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir