Kil Maskesi Tarifi – Sivilceler İçin Kil Maskesi

Sivilceler için basit ve iyileştirici bir kil maskesi tarifi / kil maskesi yapımı ile geldim! Bu tarifle sivilce ve aknelerinize doğal bir çözüm bulabileceksiniz. Kızarıklığı ve cilt tahrişini azaltmak için bu bentonit kil maskesi tarifi ni leke tedavisi olarak da kullanabilirsiniz.

Bentonit Kili Nedir

Bentonit kili nedir ve kullanım alanları nelerdir?

Bir tür volkanik kil olan bentonit kil , içeriğindeki elektromanyetik negatif yük sayesinde bakteriyel ve toksik maddeleri güçlü bir şekilde tutarak vücut dışına atma özelliği bulunan ve bu özelliği sayesinde detoks için kullanılabilen bir kil türüdür.

Bentonit kili ‘nin cilt, saç bakımı ve sindirim sisteminin saflaştırılması dahil birçok kullanım alanı vardır. Cilt maskelerinde, kremlerde ve losyonlarda kullanılır (saç ürünleri, diş macunu ve detoksifikasyon içecekleri.)

Bentonit kili , toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Yüzyıllardır cildin, ağzın ve vücudun diğer kısımlarının detoksifikasyonunda kullanılmaktadır.

Yaygın kullanımlarından birisi de koltuk altı detoksudur. Koltuk altı detoksifikasyonu, geleneksel deodorant kullanan herkes için önemlidir çünkü deodorantlar fazlaca kimyasal içerir.

Koltuk altı, yağ bezleri yüzünden fazla terlemeye maruz kaldığı için toksinler biriktirir, bentonit kili bu toksinlerin temizlenmesine yardımcı olur.

Bentonit kili, vücudun başka sorunları için de fayda sağlayabilir. Cildin doğal olarak pul pul dökülmesine ve ölü cilt katmanlarının temizlenmesine yardımcı olarak parlak bir cildinizin olmasını sağlar.

Kildeki besinler ayrıca cildin tonlanmasına ve beslenmesine yardımcı olur, doğal olarak gözeneklerin boyutunu ve yağ üretimini kontrol eder.

Bentonit kili, sivilce ve aknelerinize de iyi gelir ancak güzel bir sonuç almak için düzenli olarak uygulamalısınız. Düzenli cilt bakımı rutininizin bir parçası olarak haftada bir kez uygulamadan önce maskeyi arka arkaya birkaç gün uyguladığınız bir detoksifikasyon protokolü yapmayı seçebilirsiniz. Zamanla gözenekleriniz küçülür, cildinizin yağ üretimi normalleşir ve çatlaklar düzelir.

Bentonit kilini alırken %100 bentonit kili olmasından ve herhangi bir kimyasal veya koruyucu içermediğinden emin olun.

Son olarak Bentonit kiline aktar ve online satış mağazalarından ulaşabilirsiniz.

Kil Maskesi Tarifi

Kil Maskesi İçin Malzemeler:

  • 2 yemek kaşığı bentonit kili
  • 3 yemek kaşığı papatya çiçeği suyu ( hidrosol )
  • 5 damla lavanta esansiyel yağı
  • 2 damla çay ağacı esansiyel yağı

Not: Tüm bu malzemelere Aktarlardan ulaşabilirsiniz.

Kil Maskesi Yapımı

sivilceler için kil maskesi

  1. Tüm malzemeleri koyu bir macun oluşturana kadar karıştırın.
  2. 15 dakika leke tedavisi olarak yalnızca lekeli alanlara veya tüm yüzünüze (göz çevresinden kaçınarak) 5 dakika uygulayın.
  3. Kili ıslak bir bezle çıkarın ve bunu yaparken cildinize nazikçe masaj yapın.
  4. Yüzünüzü ılık suyla nazikçe durulayın ve ardından gözeneklerinizi kapatmak için soğuk suyla yıkayıp bitirin.
  5. Tercihen cildinizi kuşburnu yağı ile nemlendirin.
  6. Haftada bir tekrarlayın.

Bu bentonit kil maskesi tarifi, cildi iyileştirmeye, iltihabı ve kızarıklığı azaltmaya, sivilcelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Özellikle sivilce için kil maskesi tarifi arayanlara birebir olacak bu tarifi mutlaka denemelisiniz. Ancak cildinizin alerjik tepki verme ihtimaline karşın, maskeyi mutlaka cildinizin ufak bir bölümünde deneyin. 

Kil maskesi tarifinin yanı sıra, kil maskesi ne işe yarar , kil maskesi faydaları ve yararları gibi konulara değinilen yazının sonuna geldik.

Maske dışında sitede bulunan yüz yıkama jeli tarifi için tıklayın : Jazetel yüz yıkama jeli tarifi

Ve Jazetel’de bulunan diğer cilt tarifleri için tıklayın : Jazetel Güzellik

-Nunchi

 

Orijinal metne ulaşmak için organic-beauty-recipes.com adresine ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir