Kleun Cheewit Dizi Konusu ve Yorumu – Uzak Doğuya Açılalım

Kleun Cheewit Konusu

Yoruma geçmeden önce Kleun Cheewit  konusu ndan bahsedeceğim;

Jee , başarılı bir aktristir. Başarısını kısa sürede elde ettiği için arkasından fazlaca konuşulmaktadır. Jee tüm bu konuşulanları kafaya takmaz, düzeltmek için de fazla bir çaba göstermez.

Sathit ise kendi halinde bir avukattır ve yakında düğünü olacaktır. Bir akşam sevgilisi ile otururken acil bir telefon gelir ve gitmek zorunda kalır,  sevgilisi Tiw ‘yi otobüs durağına bırakır.

O sırada Jee‘nin üvey babası, Jee‘ye sahip olmak ister ve partiden erken ayrılan Jee‘yi alıkoyar. Yine o sırada Jee’ye ilaç verilir. Jee zor da olsa adamın elinden kurtulur ama araba sürmek zorunda kalır.

Bilinci zayıflamaya başladığında ise bir kaza geçirir. Çarptığı kişi Tiw’dir.

Dizi Yorumu

Evettt arkadaşlarrr, sizi Japonya ‘dan alıp kısa süreliğine bir Tayland turu attıracağım. Değişiklik olsun, farklı kültürlerden dizi izleyim diye dolanıp dolanıp bu diziye denk geldim ve sizin için yorumluyorumm.

Kleun Cheewit yorum

Dizide Hintliler kadar olmasa da bakışma sahneleri bir hayli mevcut. Dizi on beş bölümden oluşmakta ve bir bölüm yaklaşık bir saat kırk beş dakika sürmekte. Final bölümü hariç diğer bölümleri YouTube‘da bulunmakta.

Orada fazlalık sahneleri kolaylıkla geçebilirsiniz.

Kluen Cheewit konusu

Gelelim karakterleree… Jee, kısa süre içinde tanınan bir aktris oldu. Dizilerden diziye, reklamlardan reklama koşturan bir karakter. Annesi ile arası iyi olmasa da annesini çok seviyor ve annesine inat kendisinin yapmayacağı, istemeyeceği şeyleri yapacağını kastediyor.

Bayağı bir dik başlı kendisi. Dik başlı falan diyorum ama kızı her bölüm ağlatmayı bırakın, bölüm içi her gün geçişince ağlatıyorlar. Kızın oyunculuğuna laf edemem, arada bir gözlerim dolmadı değil ama bazen, neden buna bile ağlatıyorlar dediğim oldu.

Sathit ise hayatını adalete, kanuna adamış biri. Riskli davaları alıp, canını bile tehlikeye atıyor.

tayland dizisi

Ve dünya ne kadar küçükse, Tayland daha küçük. Çünkü herkes birbirine bağlı. Chaiyan bir dizi yönetmeni ve Piak onun eşi. Bu ikisi kadar toksit bir ilişki yoktu dizide. Piak‘ın aşırı derecede kıskanması, kendi uydurup oynaması beni çıldırtmıştı. Ekran başında boşa gitsin diyordum Chaiyan ‘a.

Ama Chaiyan da az değil. Karın seni Jee ile birliktesin diye tepene tepene biniyor, aramızda bir şey yok diyorsun bir şey olduğunda hemen Jee’nin yanına koşuyorsun.

asya dizileri

Tayland neden küçük demiştim? Çünkü bu evli çiftimiz Sathit ile arkadaş. Hatta Sathit, Piak‘ın abisi bile sayılır, o derece yakınlar. Sonrasında birkaç karakter daha geliyor ve herkes birbiri ile  bağlı oluyor işte.

Dizinin kötüleri onların tabiri ile karmaları onu buluyor ve hak ettikleri hayatı yaşıyorlar.

Kleun Cheewit

Kleun Cheewit Dizisinin finaline gelirsek, bence saçma bir final olmuş. Jee, Thit‘in onu sevmediğini falan düşünüyor. Tamam, Thit biraz kalın kafalı olabilir de sana yaklaşırken sen uzaklaşıyorsun bir anda.

Finale doğru böyle zıtlıklar oldu anlayacağınız.

İzlediğim dizilere veya okuduğum manga, webtoonlara çok kötü veya çok iyi olmadığı sürece puan vermeyeceğim. Sanırım ortalama hepsine aynı puanı veriyorum.

Kendinize iyi bakınnn..

-Rase

Rase

HEYYOOO!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir