Luca Konusu ve Yorumu ; Deniz Canavarı mı İnsan mı?

Luca : Konusu ve Yorumu

“Silenzio Bruno!”

İçimi kıpır kıpır eden bir animasyon yorumuyla tekrar aranızdayııım! Daha dün izlediğim Disney Pixar’ın Luca animasyonundan bahsedeceğim bugün. Aklımdaki izlenecek animasyonlar listemde olan ama izlemeye fırsat bulamadığım bir filmdi. Dün ablamın da teklifiyle ailecek izlemeye karar verdik. İyi ki de izlemişiz.

Luca Konusu

Luca Konusu

Konusundan da çok ufak bahsedeyim: Bir deniz canavarı olan Luca, ailesiyle birlikte su altında hayatını sürdürüyor. Annesinin tüm uyarılarına rağmen hep su üstündeki dünyaya ve insanların hayatına çok merak duyuyor. Ve birgün şans eseri karşılaştığı tıpkı onun gibi deniz canavarı olan Alberto, ona bu yeni ve son derece ilgi çekici dünyanın kapılarını açıyor. Nasıl mı? Sadece onu su yüzeyine çekip, deniz canavarı formundan insan formuna geçebileceğini göstererek!

Luca Konusu

Daha Fazla Film İncelemesi için Buraya Tıklayın.

Luca Yorumu

Çoooook beğenip ileride çocuğum olursa izletmem gereken animasyonlar listesine anında ekledim. Çizimler, renkler, detaylar öyle güzeldi ki izlerken büyüye kapılmış gibiydim. Ama çok ciddiyim, çizimler ve renklendirmeler öyle iyi ve yaratıcıydı ki resmen ekrana elinizi uzatsanız parmak uçlarınızda o dünyayı hissedecekmişsiniz gibiydi.

Luca Konusu

Mizah unsurları çok eğlendiriciydi. Gökyüzündeki yıldızları küçük balık, ayı da büyük balık sanmaları çok tatlıydı TTTTT Karakterlerin hayal dünyaları ve bunların yansıtılış şekli çok eğlenceli olmakla birlikte çok da gerçekçiydi. İzlerken bir çocuk tam olarak bu tarzda düşünür diyorsunuz. Olay örgüsünün pek farklı bi yanı yoktu ama asıl nokta zaten olayların basitliğiydi bence.

Çocukluğun o huzurlu ve tasasız yanını hatırlıyorsunuz. Karakterlerin arasındaki arkadaşlık, yaşadıkları sorunlar ve gün sonunda eve yine birlikte dönmeleri çok güzel anlatılmıştı. Ayrıca farklılıkların da zararlı değil, aslında keşfedilmesi gereken güzel şeyler olduğu mesajı da veriliyordu. Tek gereken şey birazcık hoşgörü ve merak.

Daha Fazla Film İncelemesi için Buraya Tıklayın.

Luca

Luca

Çok zevk alarak izledim. 10/10. Kısacağım hiçbir şey yok. Tam yaz tatili havasında, dert ve tasalardan uzak, huzurlu ve sıcacık. Bu film, size alınan ilk bisikletmiş gibi. Belki küçük, basit, pek bi numarası da yok ama, sizin için dünyalara bedel. İzlemenizi ve izlettirmenizi şiddetle öneririm.

Vane

Daha Fazla Film İncelemesi için Buraya Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir