Remarriage and Desires Dizi Konusu ve Yorumu

Herkese merhaba!! Öyle bir diziyle geldim ki, adeta  “Kısmetse Olur” , “Ufak Tefek Cinayetler” ve “Yasak Elma” gibi yapımların ortak noktası. Güney Kore‘de popüler olan evlilik ajanslarını da bizlere anlatan dizi öyle bir sarıyor ki, bir sonraki bölümü merak etmekten uyuyamadım. Siz de biraz kaos ve kısa bir dizi arıyorsanız işte Remarriage and Desires tam olarak size göre. Gelin biraz dizi hakkında konuşalım, öyle ki konuşmamız gereken çok şey var!

Netflix Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Remmariage and Desires Konusu

Remmariage and Desires Konusu

Remarriage and Desires; başrollerinde Kim Hee-sun, Jung Yoo-jin,Cha Ji-yeon,Park Hoon ve Lee Hyun-wook gibi oyuncuların yer aldığı  8 bölümlük 2022 Netflix yapımı bir dizi.

Dizi Kore’de çok yaygın olan üst sınıf evlilik şirketleri tarafından yaptırılan evlilikleri konu alıyor. “REX” adlı bu şirkette gümüş, pırlanta ve siyah vip olarak ilerleyen kademelerde ne kadar zenginseniz o kadar üst seviyedesiniz.

Her türlü burada üye olmak için belli bir miktar ödüyorsunuz. Üyelerin istek ve maddi durumlarına göre onlara en uygun eşi bularak eşleştirme yapıyorlar. Bir nevi zenginleri birleştirmek amacıyla da yapılıyor diyebiliriz. Gelin görün ki bizim hikayemizde durumlar yalnızca böyle ilerlemeyecek. Basamak basamak ilerleyen ve bizi izlerken farklı duygular içerisine sokacak bir intikam hikayesi izleyeceğiz.

Remarriage and Desires Yorumu

Remmariage and Desires

Sevgili okurlar, Seo Hye-Seung’un intikam hikayesine hoşgeldiniz. Her şey Hye-Seung’un eşinin ablamızı aldatması ile başlıyor. Adam birden alevleniyor senden boşanmak istiyorum diye. Neden, çünkü diğer kız Jin Yoo-hee’nin onunla evleneceğine inanmış. Gözü ne karısını görüyor, ne de kızını.

Kız da bu adamı bir güzel dolandırdı, parayı kendi isteğinle bana verdin dedi, şirketine de sorgu başlatıldı. Dizi burada sizi sancılar içerisine sokmaya başlıyor. Kadının haline mi üzülseniz, adama mı kızsanız ne yapsanız bilemiyorsunuz. Adam da bu olanları kaldıramadı, son kez karısını aradı ve kendi yaşamına son verdi.

Bir zaman sonra ablamızın annesi, kızı tekrar evlensin diye yüzüğünü satıyor ve “Rex” evlilik şirketinden ablamıza randevu alıyor. Tam randevuya gelmişken kimi görsün, kocasının ölümüne neden olan kadın Yoo-hee.Bu kız yeni zengin birini bulup hayatını karartma planları yapsa da plana katmadığı bir şey var, o da Hye-Seung’un varlığı. Hye-Seung ben bu oyunu bozarım diyor ve kadından intikam almaya ant içiyor.

Tabi bu sinsi Yoo-hee,ablamızdan daha genç ve zengin. Hye-Seung’un onu öyle alt etmesi basit olmayacak. Evlilik ajansına girdiğinde ise bu sebepten eli kolu bağlıydı. Kız ondan daha zengin, bu ajansta da paranın sözü geçiyor. Paraya başvurmadan ondan intikam alması gerekiyordu. Ben en başta bu abla çok saf bir rolde sanmıştım açıkçası, ağır ve sakin bir yapısı var.

Bu sebeplerden ulaşabileceği en üst kişiye, “Rex”in kurucusundan akıl almaya gitti. Bayan Choi, “Güç kazanmalısın,o da ancak parayla olur.” dedi. Bu kurucu kadını en başta iyi zannetmiştim, sonra baktım bir yılan da bu. Bakmayın öyle zarifçe dolanmaya çalışıp kadınlara mantık evliliği hakkında akıl vermesine. Dini para olmuş, dünya yansa umurunda değil.

Bizim ablaya statüsü yükselsin diye yardım ediyor sanmıştım. Çünkü öyle bir bakışı var ki,ilk izlediğimde “Hah işte tamam, kadını anlıyor. Sanırım empati kurabiliyor, aralarındaki ilişkiyi de çözdü. Bu kadına yardım edecek.” diye düşünmüştüm ama tek isteği mahalleyi ateşe vermekmiş.

Remmariage and Desires

Tüm bunlar gerçekleşirken Yoo-hee, parasını yemek için oyun şirketi kurucusu ve üst kıdemli Lee Hyeong-joo’yu istiyor. Kendisiyle tanışabilmek için çalışanlara rüşvet bile veriyor. Kızın oyunculuğunun  bir sınırı yok.
Remmariage and Desires yorumu
Her yerde dedikodular çabuk yayılır, tüm kadınlar zaten bu adamın peşinde. Kurucu abla bunlar birbirleriyle kaynaşsın diye sayılı özel misafire davetiye yollayıp, maskeli balo düzenliyor. Baloda kimse kimsenin mesleğini sormayacak, yakalarında da seçtikleri mitoloji karakterinin ismi yazacak. Herkes maskelerin ardında saklansa da, gerçekler ortaya çıktığında ne yapacaklar?
Bu kurucu biliyor tabi herkes aynı adamın peşinde, hangi mitolojik ismin onun olacağı da illa ki yayılacak. O yüzden bu zengin adamla üvey oğlunun isimlerini değiştiriyor. Evet, kurucunun oğlu da oldukça zengin. Kurucu bu yüzden yıllardır babasıyla birlikte.
Zeus Hyeong-joo olacakken, Seokjin oluyor. Baloda herkes Seokjin’i bu adam zannedip peşinden ayrılmıyor zaten. Yoo-hee de kırmızılar içinde afrodit olup gelmiş, hep bir şov içinde. Bir ayrıntı daha vardı. Seokjin, bizim hanım ablamızın eski sevgilisi. Balo sahnesinde nasıl birbirlerini tanımazlar diye siz de fenalık geçirmişsinizdir muhtemelen.
Balo sonunda tam herkes maskelerini indirip kendini tanıtacakken bizim hanım abla Yoo-hee’yi ifşalayacaktı ki, birden olay çıktı bunun planlar suya düştü. İntikam soğuk yenen bir yemektir, bu da daha yemeğin başlangıcıydı.
Remmariage and Desires İzle
Bunların üstüne çok olay yaşandı tabi. Yoo-hee, bizim ablamızın hayatını mahvetmek için arsızca işinden evine kadar her yere burnunu soktu.  Bizim abla oyuncu abimizin çocuğuna ders vermeye başladı.

Remmariage and Desires Kore Dizisi

Biliyorum hepimiz adamın tepkilerine ayar olduk. Yoo-hee yüzünden kadına o kadar saçma davrandı ki. Tamam güzel abim travman var, eski eşin de apayrı bir boyut zaten. Oldukça pişkin bir kadın. Sırf bu dolduruşlara gelip kadına para avcısı gibi davranamazsın ya. Çocuğuma anne arıyorum diye geçinse de kızı bir türlü bırakamadı. O kadar dengesiz bir insan ki, dizi boyunca asla kendisini destekleyemedim.
Zaman geçti,adam baktı ki Yoo-hee ne kadar kötülese de, bizim abla iyi bir kadın. Yoo-hee’den nefret etmesi için belli ve haklı sebepleri var. Ona yardım etmeye karar vererek bir davet düzenliyor.
Herkes mutlu sosyete davetine geldim diye düşünüyordu, ta ki hepimizin büyük bir oh çekip içinin yağlarının eridiği sahneye kadar. Bizim ablamız kanıtlarıyla sinsi Yoo-hee’yi herkesin içinde bir güzel rezil etti. Yoo-hee yine sıyrılacağını düşünüp bunların hepsi yalan diye kendini yırtsa da davete beklemediği biri girdi. Ablamın kocasıyla birlikte dolandırılan ve hapisten yeni çıkan o adam.
Adamı parasıyla oynattığını düşündüğünden, Yoo-hee sandı ki adam onu savunacak bizim abla rezil olacak. E hayatım bizim abla senden fakir olsa da hep bir adım önde. Bilirsiniz bazen konuşan şey para değil, akıldır.
Yalanların ortaya çıkışının davet kameralarına yansıyan görüntüsü ortaya çıktı. Adam Yoo-he’ye BİR TOKAT ATTI. İNANAMAZSINIZ. Sevinçten dört köşe oldum. Bence izleyen herkes bu anı beklemişti. Şiddet yanlısı biri değilim ama artık birinin bu kıza o tokadı atması gerekiyordu. Her maske bir gün iner ve yalanların elbet bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır.  Kimsenin yaptığı yanına kalmaz, Yoo-hee hapsi boylar.

Remarriage and Desires

 Dizi beni en çok sonda şaşırttı, ağlattı. Ablam beyazlar içerisinde kameraya göründü, yanında üniversiteden aşkı Seokjin vardı. Çok mutlu oldum birlikteler diye. Adam her zaman yanında oldu, evi gitmesin diye kendi satın aldı. Eğitimde de o yoksa ben yokum dedi. E bazı aşıkların kavuşması gerekiyordur diye düşünürken kameraya bizim oyun şirketi adam Lee Hyeong-joo girdi. Bizim hayaller suya düştü.
En başından beri adamın sadece oğluyla iyi anlaştığı için yaklaştığını düşündüm. Ne kadar kötü şeyler yaşasa da samimi bulamadım. Bu dizi baştan sona insanı sinir ediyor zaten.E bunların olay sen yeter ki sev kısmetse olur olayına dönmüştü bu yüzden bize de daha diyecek bir şey kalmadı.
Her şeyin sonunda kalp istediğini ister. Birinin yarım kalan hikayesinde, bir başkasının yeni hikayesi başlar. 
Ben diziyi izlediğim zamandaki aynı zevkle yazdım, tekrar yaşadım ve duygularımı tüm şeffaflığıyla aktardım. Remmariage and Desires gibi diziler istek değil,ihtiyaç. Umarım izleyecekler de beğenir. Diğer yazılarda görüşmek üzere, kendinize çok iyi bakın!

Kübra

Netflix Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir