Mad For Each Other Yorumu – Yılın Romantik Komedisi

Selaaam bugünkü yazımda daha basit bir dizi türü olan ve benim izlemeyi en sevdiğim türde bir diziyi yorumlayacağım. Başlıkta gördünüz zaten eveet Mad for Each Other ?. Bu sene pandemiden dolayı birçok kişi dizi film izlemeye sardı. Eğer kdrama sektörünü takip ettiyseniz, ben hala bu sene çekilmiş eski romcom dizilerinin seviyesinde romantik komedi dizisi izlediğimizi düşünmüyorum. Ama bu dizi biraz kurtardı sanki, o zaman yoruma geçelim söylemek istediğim çok şey var.

Mad For Each Other

Dizi Hakkında;

  • Bölüm Sayısı: 13
  • Bölüm Süreleri: 30 – 40
  • Yayınlanma Tarihi: Mayıs – 2021
  • Kanal: KakaoTV, Netflix

Mad For Each Other Konusu : Dizide alt üst olmuş iki kişinin romantik ilişkisi ele alınmaktadır. No Whi Oh (Jung Woo) yaşadığı olaylar sonrasında öfke kontrolü sorunu yaşamaya başlar ve öfkesini kontrol etmeyi asla başaramayan bir karakterdir. Yaşadığı bu sıkıntının arasında oldukça çılgın biri olan Lee Min Kyung (Oh Yeon Seo) ile tanışır. Geçmişte çok yaralayıcı ve karmaşık ilişkiler yaşamış olan ikilinin kendi iyileşme süreçlerini yaşarken birbirlerine aşık olmaya başlamalarını konu alan bir dizidir.

Daha Fazla Kore Dizisi için Buraya Tıklayın.

Oyuncular – Karakterler

  • Lee Min Kyung (Oh Yeon Seo)

Mad For Each Other yorumu

Karaktere geçmeden önce oyuncudan bahsedecek olursam daha önce iki dizisini (A Korean Odyssey, Please Come Back, Mister) izlemiş olduğum biri ve oyunculuğunu gerçekten çok beğeniyorum. Gerçi korede kötü oyuncu mu var ki… Sanırım pek hit olan dizisi yok o yüzden sosyal medyada fazla tanıyan da görmedim.

Bu dizi için ise rolüne çok yakışmıştı. Bence Lee Min Kyung geçmişte yaşadığı olaylardan oldukça fazla etkilenmiş biri bunu yazmamın sebebi gerçekten aşırıya kaçan hareketleri olmasından dolayı ama Lee Min Kyung‘un hikayesini öğrenince bence ona hak vereceksiniz. Dizideki repliklerin hepsi çok güzeldi boş sahne yoktu zaten bölüm süresi de kısa. İlk bölümden son bölüme kadar baya güldüğüm bir karakter oldu. Bence ikonik karakterlere bir yenisini daha ekleyebiliriz.

  • No Hwi Oh (Jung Woo) – Polis

Mad For Each Other konusu

Açıkcası ben Jung Woo‘yu ilk defa izledim. Baya samimi bir oyunculuğu var gibi. Kamera arkasında da gayet güzel anlaşmışlar çiftimiz. O zaman karaktere geçecek olursak; baya sinirli bir karakter olan Hwi Oh aslında özünde kocaman bir sevgi yumağı bence. Öfke kontrolü olmasına rağmen Min Kyung ile olan sahnelerde bunu dengelemesi gerçekten çok tatlıydı. Yine karakterimizin Min Kyung karakterinde de olduğu gibi neler yaşadığını bölümler ilerledikçe öğreniyoruz.

Mad for Each Other Yorumu

Diziye başlamadan önce baya komik olduğuyla alakalı yorumlar görüyordum aynı zamanda içerisinde dramında olduğunu yazıyorlardır. Ben özellikle komedi türüyle dramı pek yakıştıramıyorum. O yüzden başlamadan önce baya tereddütteydim. Ama eğer sizde benim gibiyseniz korkmayın dram sahnelerini o kadar güzel yerleştirmişler ve yazmışlar ki fark etmiyorsunuz bile.

Zaten dizide sadece komedi değil birçok duyguyu alabileceksiniz. Özellikle bazı sahneleri bizi gerçekten düşündürmeye yönelik hazırlanmış bence. Akmu grubundan Suhyun’un görmem ise baya şaşırtıcı oldu benim için ama kabul edelim güzel oyunculuk sergiledi.

Mad For Each Other yorumu

En güzel kısmı ise olayları uzatmamalarıydı gerçi bunda bölümlerin sürelerinin kısa olması ve netflix dizisi olmasının da katkısı var gibi. Dizi posterlerini es geçmek olmaz çok sevdim posterleri aslında diziyi izlememin diğer nedeni de kesinlikle posterler. Açıkcası dizide sevmediğim bir karakter olmadı; kısacık sahnelerde gösterilen oyuncuları saymazsak. Eğlenceli zaman geçirebileceğiniz güzel bir dizi olmuş. Eğer boş vaktiniz varsa kesinlikle izlemelisiniz zaten kısa sürede bitecektir.

İzlemek isteyenlere şimdiden iyi seyirler o zaman 🙂 Bir dahaki yazımda görüşürüz.

quyinssiniz

Daha Fazla Kore Dizisi için Buraya Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir