Hadi Sen de Manga Oku ; Happy Marriage ( Hapi Mari ) Konu ve Yorumu

Bloğumun ilk Manga yorumunu girmekten mutluluk duyarım. Bu yayının Manga oku rlarının yahut manga oku mak isteyenlerin ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Yorum bana ait değil, yeni yazarımız Esra’ya ait. Lafı çok fazla uzatmayacağım, Esra’ya bu yayını için teşekkür ediyor, sözü ona bırakıyorum;

Hapi Mari Konusu

Bir büyükbaba ve bir büyükannenin eski arkadaşlıkları, Horuto ve Chiwa’ın evlilik kapısını açıyor. Ana kadın karakterimiz Chiwa babasının borçları yüzünden bu evliliği kabul ediyor, yanlış olduğunu düşünse de… Çünkü evlilik onun için aşık olduğun biriyle olmalıydı.

Ana erkek karakterimiz Horuto ise büyükbabasının şirketten elini çekmesini istediği için düşünmeden bu evliliği kabul ediyor.

Zaman geçtikçe evliliklerini benimseyen bu iki çiftin hikayesi bakalım nasıl sonlanacak? İyi okumalar…

Manga Yorumu

Herkese selamlaar!

Bugün sizlere klişe dolu ama güzel bir manga yorumu yapacağım.

+16 işaretli olsa da öyle çok fazla bir şey yok.

Manga kırk bölüm, eğer yoğun değilseniz üç güne bitirebileceğiniz çerezlik bir manga. Manga genel olarak gündelik yaşamlardan, bazı olaylardan, ailevi sorunlardan vs oluşuyor.

Hapi Mari manga

Çiftimiz son yarıda kavga etmeyi arttırsa da çabucak barışan bir çift.

Chiwa manganın yarısından sonra aşırı ağlak bir kadın oluyor, ya da ben ilk başta bunu fark edemedim bilemiyorum. Bir yerden sonra artık ağlama diye ekran başında bağırıyordum, birde buna neden ağlıyorsun diye gözlerimi deviriyordum.

Ve mangada tek mantıklı davranan ve belki de romantik olan kişi de Hokuto. Böyle kocayı öpte başına koy. Tabii bazen yaptığı, söylediği şeyler de -ki bu iki veya üç kez- ciddi olmadığını düşünüyorum.

Spoiler olacak belki de ama iki tokat attığı sahne vardı ama orada Chiwa isteri krizine girmiş, durmadan konuşuyordu. Yani kendine gelmesi açısından böyle yaptığını düşünüyorum. Ama olmasaymış daha iyi olurdu.

Chiwa ise bazen aşırı mantıksız düşünen ve kıskanan biri. Horuto Chiwa’ya güvenirken, Chiwa olur olmadık şeyler düşünebiliyor.

Manga son beş bölümde çok daha güzel olabilirdi diye düşünüyorum, genel olarak şirket ve Hokuto’un annesi üzerinden işlendi. Bence son beş bölümü mutlu bir evlilik devamıyla bitirebilirlerdi.

Ve her seferinde ‘’artık olsun, artık olsun’’ diye istediğim şeyde açık uçta kaldı. Keşke birkaç özel bölüm olsaymış.  Genel olarak manga güzel, her şey çok uzatmadan oldu aslında aşk konusunda. Böyle ‘’hadi artık anlayın birbirinizi’’ moduna giremiyorsunuz. En iyi yanı bence buydu.

Mangaya puanım 8/10. 

İki puancık son beş bölüme ve Chiwa’ın aşırı ağlak olmasına.

 

-Sevgilerle Esra

Rase

HEYYOOO!!

3 thoughts on “Hadi Sen de Manga Oku ; Happy Marriage ( Hapi Mari ) Konu ve Yorumu

  • 04/11/2020 tarihinde, saat 00:22
    Permalink

    Tatlı bir mangaya benziyor ama ben manga okuyamıyorum://

  • 08/11/2020 tarihinde, saat 13:08
    Permalink

    Bence biraz daha şans vermelisinnnn 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir