The Good Place Konusu ve Yorumu – Ölümden Sonraya Dair

The Good Place Konusu ve Yorumu ‘  adlı yayın ile sizleri baş başa bırakmadan önce bu yayını, yeni yazarımız Morosophist’in yazdığını söylemek isterim. Morosophist, twitter da uzun zamandır severek takipleştiğim bir kullanıcı. Bloğuma yazmak istediğini söylediğinde açıkçası çok mutlu oldum.

Dizi konusunda zevklerimiz farklı olduğundan bloğa yeni bir hava katacağını düşünüyorum. Morosophist’e bu yardımı için buradan da tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Sizlere harika yayınlar yazacağına eminim. Lafı çok fazla uzatmadan bir Netflix Dizisi olan ‘ The Good Place Konusu ve Yorumu ‘ yayını ile sizleri Morosophist ile baş başa bırakıyorum;

the good place konusu

Bugün sizlere üç haftada bitirdiğim ancak derslerim olmasaydı 1 haftada da bitirebilirdim dediğim bir komedi dizisi olan The Good Place i yorumlayacağım.

The Good Place Konusu

Ana karakterimiz Eleanor’ un öldükten sonra The Good Place adlı bir yere gelmesi anlatıyor. Dünya da pekte iyi insan olmayan Eleanor buraya yanlışlıkla geldiğini anlar ve bunun üzerine pek çok maceraya atılır.

Böyle söyleyince çok fazla ilginizi çekmemiş olabilir ama önce bir yorumuma göz atalım.

Dizi Yorumu

Olaylar Eleanor’ un aslında çok iyi bir insan olmayıp buna rağmen öldüğünde yanlışlıkla good place diye bir yere gelmesiyle başlıyor.

Burada ruh eşi olan Chidi ’ye ne olup bittiğini anlatır ve kendisinden yardım ister. Dizinin ilerleyen bölümlerinde Jason ve Tahani adlı karakterlerde aktif bir şekilde dizide oynamaya başlamasıyla 4’lü squadımız –bir, iki sezon sonra 6’lı olacak olan-  oluşur.

the good place yorum

Dizi ilk sezon da akıcı bir şekilde başlaması izleme isteğimi arttırdı. Ama bazı bölümlerin bitmesi için dakikaları saymadım da değil. Tabi bu bölümlerden sonraki bölümler de olayları birbirine çok iyi bir şekilde bağladıkları için buradan senaristleri ayakta alkışlıyorum.

Tam bitti artık bir çözüm bulamazlar derken karakterlerin asla yılmayıp karşılarına çıkan problemlere çözüm bulmaları ben de fazlasıyla merak uyandırdı.

Sonraki sezonlarda karşımıza çıkan bazı karakterlere tekme tokat dalma isteği gelmedi de değil.

the good place netflix

Sonunu tahmin edebileceğimiz bir sürü olay yaşandı ama ağzımın açık kaldığı şeylerde oldu.

Son sezona geçtiğiniz zaman biliyorum ki çoğunuz “tamam işte bu kadar, daha izlemeye gerek yok” diyeceksiniz veya “eee nasıl bitirecekler bunu, ayyy bayar bu” diyeceğinizi şimdiden duyabiliyorum ama sabredin lütfen.

Diziyi bitirdikten sonra the good place mantığını sorgulamaya başladım. Ya gerçekten böyleyse ya her şey yalansa diye başlayıp, amaaan dizi işte diye geçtiğim bir sürü düşünce doldu kafama.

Her neyse daha fazla uzatmayayım yoksa spoiler vermeye başlayacağım.

Puanımı vermeden de geçmeyeyim deyip bitiriyorum 7/10

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler.

Eğer sizde izlediyseniz sizin de düşüncelerinizi bilmek isterim.

Sağlıcakla Kalın!

-Morosophist

Morosophist

Morosophist

Merhaba, ben Morosophist. 16 yaşında sıradan bir lise üç öğrencisiyim. Sevdiğim veya sevmediğim dizi ve filmleri nedenleriyle beraber bu blogta yorumluyorum. İstek ve önerileriniz veya herhangi bir soru için bana twitter adresimden ulaşabilirsiniz.

2 thoughts on “The Good Place Konusu ve Yorumu – Ölümden Sonraya Dair

  • 02/11/2020 tarihinde, saat 22:28
    Permalink

    Favori dizimin yorumunu Okumaya geldim.izlemeyen varsa hiç düşünmeden başlasın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir