Modern Family Konusu ve Yorumum : Sahte Bir Belgesel

Bugün sizlere sizi çok sıkmayacak aksine güldürecek olan sahte belgesel şeklinde çekilmiş Amerikan dizisi Modern Family ‘i dizi konusu ve yorumumla beraber sizlere sunacağım. O zaman çok uzatmadan konusuyla başlayalım.

Modern Family Konusu

Dizi, Jay Pritchett adlı dedemizin ailesi ve onun çocukları Claire ve Mitchell‘ ın ailesi etrafında geçmektedir. İzlerken sıkılmayacağınız ve biraz klasik ama biraz abartılmış bir Amerikan aile yapısını ve yaşadıkları komik olayları anlatmaktadır.

Modern Family Yorumu

Dizi hakkında biraz konuşup sonra sizlere karakterleri tanıtacağım. Okumamazlık yapmayın bence çünkü dizinin karakterleri şu ana kadar çekilen çoğu Amerikan aile yapısını anlatan dizilerden biraz farklı. Dizi sahte belgesel yani dizinin oyuncuları bazen kameraya bakıp konuşuyorlar. Keeping Up with the Kardashians gibi ama onun sahtesi. Aynı şekilde ödüllü bir dizi.

Modern Family

Dizi de bazı yaşananları gördüğünüz zaman ‘bunları kim yaşar ki’ tarzı yorumlarda bulunabilirsiniz. Ama yaşanıyor yani gerçekten yaşanıyor. En azından benim ailem yaşıyor. Biraz karikatürize edilmiş bir aileyiz. Neyse burada benim ailemden konuşmaya gelmedik. Gelelim karakterlere :

Dizi Oyuncuları

Ed O’Neill‘ ın canlandırmasıyla Jay Pritchett adlı dedemizin çocukları onun eşi temel karakterler. Jay iki evlilik yapmıştır ilk evliliğinden Claire(Julie Bowen) ve Mitchell(Jesse Tyler Ferguson) adlı çocukları vardır.

Modern Family

Claire, Phill Dunphy (Ty Burrell) ile evlidir. Phill kendini “cool” ve sevecen bir baba olarak tanıtmaktadır. Aynı zamanda emlakçıdır ve yan iş olarak seherbazlık yapar. Claire ise ona göre daha sert, otoriter ve hırslı bir kadındır. Kendisi dizinin ilerleyen bölümlerinde babasının işinin başına geçecektir. Alex, Haley ve Luke adında 3 tane çocukları var.

İlerleyen sezonlarda çocukların ne kadar büyüdüklerine şahit olacaksınız.

Alex; çalışkan ve ailenin yani tüm ailenin en zekisidir.

Haley; derslerle pek alakası olmayan ama iş başka şeylere gelince zeka küpü bir kızımızdır. Çok da başarılı değildir biraz salaktır.

Luke da çok zeki sayılmaz yani Luke işte anlatmaya gerek yok.

Modern Family

Jay’in diğer çocuğu Mitchell gaydir. Aile bireyleri ve okuldaki arkadaşları tarafından ezilmiş bir avukattır. Cam ile evlidir. Cam’i anlatamıyorum, görmeniz lazım. O her şey. Bir de evlat edindikleri Lily adında Vietnamlı bir kızları vardır.

Modern Family

Gelelim Jay’ in ikinci eşine kendisi Kolombiyalı taş gibi bir kadındır. Kendisi Gloria karakterini canlandırmaktadır. İşin ilginç yanı Jay’ i parasından dolayı sevmiyordur gerçekten seviyordur. Bunu ilerleyen bölümlerde bize kanıtlamıştır. Bir de Gloria’nın ilk evliliğinden bir çocuğu vardır adı Manny. Daha doğrusu çocuk adam Manny. 

Dizi hakkında söyleyeceklerim bu kadar. 

Daha fazla dizi incelemesi için tıklayın.

Sağlıcakla Kalın!!

      -Morosophist

Morosophist

Merhaba, ben Morosophist. 16 yaşında sıradan bir lise üç öğrencisiyim. Sevdiğim veya sevmediğim dizi ve filmleri nedenleriyle beraber bu blogta yorumluyorum. İstek ve önerileriniz veya herhangi bir soru için bana twitter adresimden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.