Parasyte Konusu ve Yorumu – Anime İncelemeleri

Parasyte Konusu ve Yorumu : Anime İncelemeleri

Herkese selamlarrrr, umarım bugünde iyisinizdirrr! Geçen haftaki dram animesinden sonra size daha aksiyonlu bir anime ile geldim. İyi okumalar ve izleyecekseniz de iyi seyirler.

Parasyte Konusu

Izumi Shinichi, annesi ve babası ile sakin bir mahalle de yaşamaktadır. Bir gece solucana benzeyen parazitler insanların bedenine girmek için burundan veya kulaktan girerek konağa yerleşmeye çalışmaktadırlar. Shinichi’yi konak seçen bir parazit, kulağından girmeyi denemiş fakat kulaklık takılı olduğundan başarılı olamamıştır. Burundan da deneme yapan parazit tekrar başarısız olmuştur. Son kez sağ kolundan deneme yaparak başarılı olur ve sağ kolun kontrolünü ele alır.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Parasyte Anime İncelemesi

Psikoloji, dram, bilim-kurgu, korku ve aksiyon içeren bu anime 24 bölümden oluşsa da bir oturuşta bitireceğiniz türden çok çok iyi bir anime diyebilirim. Peki 24 bölüme uzun demem? Ara da komik olabiliyorum işte.

Sevmediğim karakter yok, hani parazitler ama suçlu da bulamıyorum. Vahşiler evet ama insanlar bu parazitlerin yanında çok daha vahşi kalıyorlar diyebilirim bende. Bende diyorum çünkü genel olarak aslında anime bize en büyük, en vahşi parazitlerin aslında insan olduğunu açıkça yüzümüze vuruyor. Shinichi’nin sağ kolundan olduğundan ona sağ anlamında gelen Migi ismini koyuyor ama parazitler için bir isim almak çokta önemli değildi. Keşke benimde Migi gibi bir parazitim olsa diye düşünmedim değil.

Parasyte Konusu

Genel olarak bölümler akıcı ve merak uyandırıcıydı. Her şeyi yerli yerindeydi. Hemen hemen her duyguyu yansıttılar diyebilirim. Bence dünyada çok saf, aptal insanlar olduğu için anime de bir iki tane böyle karakter koyalım demişlerdir. Gündem de ”Kıyma Cinayetleri” varken, hatta gerçek bir insan olmadıklarını bile bile kendilerini ölüme atan karakterler oldu. Eee böyle karakterler de olunca az sinirlenebiliyorsunuz.

2014-2015 yıllarında çıkmış olan Parasyte’ın çizimlerini ben beğendim. Bu tür çizimler sanki daha çok korku ve psikolojiyi yansıtıyor gibi gelip, bize daha çok hissiyat veriyormuş gibi düşünüyorum. Sevdiğim animelerin en az iki sezon olmasını isterim mesela. Ama bu anime size ne eksik ne fazla dedirtiyor. İkinci sezon gelse elde patlar, konuya yazık olur gibi düşüyorum nedense. Yani tek sezonla sizi sizden alabilir, dikkatli olun.

-Sağlıcakla kalın, Rase-

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Rase

HEYYOOO!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir