Better Days Konusu ve Yorumu

Better Days Konusu ve Yorumu / İncelemesi

Daha Fazla Film İncelemesi için Buraya Tıklayın.

Better Days Konusu

betterdays inceleme

  • Türü: Dram / Suç / Gençlik
  • IMDb: 7.5/10
  • Süre: 135 dk
  • Oyuncular: Zhou Dongyu / Jackson Yee
  • Yayınlanma tarihi: 25 Ekim 2019
  • Yaş: 16+
Öğrenciler arasındaki zorbalığa dikkat çekmek ve sosyal farkındalık oluşturmak için yapılmış bu film, Çin’de bir lise son sınıf öğrencisinin zorbalık görmesi ve bir gün talihsiz bir şekilde tanıştığı erkek baş rolümüzden kendisini korumasını istemesi üzere gelişen olayları konu almakta.

Film Yorumu

better days konusu

İlk başlarda romantik Wattpad hikayelerinin daha az “cringe” hali gibi başlayan film sonradan sonraya açılıyor ve asıl hedefini buluyor. İşlenişte zorbalık, romantizm ve aksiyon arasındaki denge çok iyi sağlanmış.

Better Days İncelemesi

Yavaş tempolu dram/romantizmle bizi karşılayan film ortalara doğru zorbalığı öne çıkararak işin içine biraz da aksiyon katıyor ve sonuna kadar da dikkat çekmek istediği asıl konu olan zorbalığı gölgeleyecek herhangi bir konuya ağırlık vermeksizin devam edip bitiyor. Bu açıdan gerçekten takdir ettiğim bir film oldu.

Better Days İnceleme

Şu ana kadar izlediğim zorbalık temalı yapımların arasında zorbalığı en iyi işleyen ve bende en çok farkındalık oluşturan yapım oldu aynı zamanda. İzlerken adeta olayların içinde hissedeceğiniz, yer yer ters köşe edip yer yer kafanızı karıştıracak ve bazen de ağzınızdan küfürler savurtacak bu film özellikle ikinci yarıda sizi soluksuz bırakacak. Gerek oyunculuklar gerek sinematografi gerek özel efektler olsun her şey çok güzeldi. Aksiyon, gizem, romantizm gibi türler arka planda kalmasına rağmen alelade değil özenle işlenmişti.
Better Days Konusu ve Yorumu
Ayrıca filmin ilk sahnesini son karelerle başlatmalarını da çok sevdim. 9/10 puanlık bir filmdi benim için. Yarım puanı yakaladığım küçük mantık hataları ve eksikliklerden kırdım. Diğer yarım puanı ise özellikle başlarda gördüğümüz romantik sahnelerin gerçek hayatta yaşanma olasılığının çok düşük olmasından kırdım.
Biraz karışık bir film yorumu oldu, aklınıza takılanları yorumlara yazabilirsiniz
~ Sağlıcakla kalın ^°^

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir