Saç Bakımı Yağları : En İyi 3 Doğal Saç Bakım Yağı

Saç bakımınızı doğal bir şekilde evde saç bakımı yağları ile yapın!

Geçtiğimiz günlerde sizlere doğal ürün tarifleri konusunda, kendisini yetiştirmiş eğitimli insanların bloğundan çeviriler yapacağımızın haberini vermiştim. Bugün bu konudaki ilk yazıdan bahsetmek istiyorum sizlere.

Öncelikle yazının çevirisini, Nunchi‘nin yaptığını söylemek isterim. Nunchi uzun zamandır Jazetel’de çeşitli konularda çeviriler yapmakta.

Yazıya gelecek olursak ise, yazı başlıktan da anlaşılacağı gibi; Saç bakımı için kullanılan yağlar ‘dan en etkili  olan 3 yağdan oluşuyor. Özellikle son zamanlarda bu konuda çok fazla mesaj alıyordum. Ben kendi deneyimlerimden dolayı genellikle Badem yağı ve argan yağını önerirken, yazar burada 2 farklı yağı daha önermiş. 

Ayrıca hangi yağın hangi tip saçlar için uygun olduğuna, saç bakımı yağ içeriklerine ve saçta nasıl bir etki bırakacağına değinmiş. Yazar yıllarını doğal güzelliğe, doğal bakım ürünlerine adamış biri.

Bloğumda faydasız olacağını düşündüğüm, güvenilir olmayan içeriklere yer vermeyeceğimi biliyorsunuzdur. Ben yazıyı oldukça yararlı buldum. Bu faydalı yazının sizlere de ulaşması için Nunchi’den yazıyı sizler için çevirmesini rica ettim. Sağ olsun harika bir çeviri yapmış.

Ben lafı daha fazla uzatmadan sizleri Nunchi’nin güzel çevirisi ile sizleri baş başa bırakıyorum:

Saç Bakımı Yağları

Saçlarınız çok mu yıprandı?

Umutsuzluğa kapılmayın!

İşte saç bakımı için en iyi 3 yağ !

Günlük doğal saç bakımı rutininizin bir parçası olarak doğal yağları kullanmanın birçok faydası var. Bu faydalardan bu yazımda kısaca bahsedeceğim. Ancak sizler kullanırken de bizzat bu yararlarını fark edeceksiniz.

  • Saç bakımı için doğal yağları nasıl kullanmalıyım?

Ya haftada bir kez, yağı bir saat kadar saçınızda bekleterek derinlemesine kullanın. Ya da saçlarınızı yıkamadan bir gece önce yağı saçınızda bekleterek kullanın. Doğal saç bakımı için yağların birçok kullanım şekli bulunmakta.

Ayrıca saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra; doğal yağı saç kremiyle beraber ıslak saçınıza masaj yaparak da uygulayabilirsiniz.

Krem ile beraber kullanacaksanız eğer, uzun saçlar için bir çay kaşığı, kısa saçlar için daha az bi yağ miktarı işe yarayacaktır. 

Unutmayın, ekstra parlaklık ve saçınızın daha sağlıklı olması için saç kurutma makinesi kullanmak yerine, saçınızı doğal kurumaya bırakmak her zaman daha iyidir.

Saç için Avokado Yağı

doğal saç bakımı

Avokado yağı, vitaminlerle dolu bir yağdır; A, B1, B2, D, E ve Beta Karoten. Ayrıca aminoasitler, steroller, pantotenik asit, lesitin ve diğer temel yağ asitlerini içerir.

Avokado yağı ; kuru, sert ve kırılgan saçlar için derinlemesine bir bakım sağlar. Ayrıca Avokado yağı için doğal bir güneş de diyebiliriz. ( yağ kalitesine bağlı olarak SFP 4 ile 15)

Avokado yağına aktar ve marketlerden ulaşabilirsiniz.

Saç Bakımı İçin Argan Yağı

saç bakımı için argan yağı

Argan yağı, omega 3 ve 9 yağ asitleri bakımından zengin bir yağdır. Aynı zamanda sert ve kuru saçlar için de mükemmeldir. Argan yağı ile saçlarınızı yağlı göründürtmeden nemlendirebilirsiniz.

Argan yağı satın alırken dikkatli olun. Çünkü birçok satıcı argan yağı dese de yağın içinde ya hiç argan olmuyor ya da %5 civarından daha az bir miktarda argan oluyor. Hiçbir koruyucu madde veya katkı maddesi içermeyen, %100 organik argan yağı almaya özen gösterin.

Bu arada argan yağının biraz çatlak, baharatlı ve yağlı bir kokusu vardır ki bu hoşunuza gitmeyebilir.

Saç Bakımı için Kamelya Tohumu Yağı

kamelya yağı

Kamelya tohumu yağı , saçlarınızın pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlar. Yağlı bırakmadığı ve oldukça hızlı emildiği için tüm saçlar, özellikle ince saçlar için muhteşem bir yağ çeşididir. Kamelya tohumu yağı kozmetik ve saç bakımı endüstrisindeki en iyi sırlardan biridir!

Birçok kişi bu yağın faydalarından bihaber!

Doğal bakım konusunda daha fazla yazı için: Jazetel doğal güzellik

Çeviri: Nunchi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir