Kakegurui Konusu ve Anime İncelemesi

Yeni gelen bir öğrenci geldiği okulda büyük bir karmaşaya sebep olabilir mi? Eğer Kakegurui ’i izlediyseniz cevabı çoktan biliyor olmalısınız. Anime bir Netflix yapımı ve ayrıca dizi hali de bulunuyor, ikisi de Netflix’te ulaşabilir durumda.

Kakegurui Konusu

Kakegurui iki sezonu bulunan bir anime. Bu animede ders işlemek yerine kumar oynanan olağandışı bir okul bulunmaktadır. Bu okula Yumeko Jabami adlı öğrenci gelir. Yumeko okulunun kurallarını siler ve baştan yazar. Peki, bu animenin tek tuhaf yani kumar oynanması mı?

Tabi ki hayır. Okulda insanlara kumardaki başarılarına göre hitap edilmesi de bunun cabası. Hatta kumarda başarısız olan öğrenciler bir süreden sonra bir “evcil hayvan” olarak birine verilebiliyor. Bu yüzden, öğrenciler için kumar sadece bir oyun değil, bu onların hayatları. Fakat, bu kuralları koyan kraliçeyi tahtından eden biri olursa hikaye tamamen farklı yöne sapabilir. Ve animede Yumeko’nun amacı da buymuş gibi gözüküyor.

  • Kakegurui ’nin IMDb puanı 7.2/10, ve çıkış yılı 2017.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Anime İncelemesi

Kakegurui izle

  • ANA KARAKTER VE KUMAR

Animenin baş karakteri Yumeko Jabami, başta insanlar tarafından sevilmiyor. Fakat gerek tatlı davranışları gerek cömert hareketleri ile etrafındaki insanlar tarafından kısa sürede benimseniyor. Ve Yumeko bu şekilde kendine okulda bir grup arkadaş ediniyor.  Anime boyunca Yumeko’yu farklı karakterler ile kumar oynarken görüyoruz. Tabi kumar denilince akla sadece aynı kara ortamda oynanan oyunları geliyor.

Fakat anime sadece bunlarla alakalı değil. İç karartıcı bir havadan çok animede bir sürü farklı oyun tarzı ortaya konuyor. Bu oyun tarzları eğlenceli oldukları kadar tehlikeliler de hatta karakterlere ellerini, en önemli uzuvlarından birini, kaybettirecek kadar ama hiçbiri yolundan geri dönmüyor. Ayrıca, Kakegurui’nin vermek istediği mesaj aslında çocukların direkt hayata atılmak istemeleri ve gerçek hayatın bir kumardan farksız olduğu mesajı olabilir.

  • MİMİKLER

Kakegurui’deki karakterlerin böyle bir okulu seçmesinden kumarı çok sevdikleri anlaşılabilir. Kumar oynarken karakterlerin nasıl kendilerini kaybettikleri yüz ifadelerinden de belli oluyor.  Fakat bu animeyi güzel yapan şeylerden biri, bu animedeki karakterlerin bu kadar kendilerini kaybetmiş görünmesinin aksine kumar sırasında çok mantıklı kararlar verip, oyunu aşırı dikkatlice takip edebilmeleridir. Animeyi izlerken en kritik anda bile hakimiyetin belirli karakterlerde olduğuna şaşırabilirsiniz.

  • SEKSÜEL İMALAR

Kakegurui’de birçok animede de olduğu gibi seksüel imalar bulunduğuna yer vermek istiyorum. Karakterlerin yüzlerinin kumar oynarken nasıl değiştiği özellikle animede çok açıkça resmediliyor. Her bir duygu karakterlerinin yüz ifadelerinden açıkça belli oluyor ve ekranda buna kocaman bir yer veriliyor. Animede sürekli kumar ile kazanılmaya çalışılan bir güç savaşı var ve sürekli süren bu güç savaşını izlemek izleyiciyi animeye bağlıyor.

Ayrıca, başka bir konu ise animede erkek karakterlerin yanı sıra kız karakterlerin de aralarında büyük bir çekim olduğu gerçeği. Kakegurui’deki bir çok kadın karakter Yumeko’ya karşı bir şeyler hissediyor gibi gözüküyor, bu yönden de birtakım duvarları kırıyor bu anime. 

Kakegurui Karakterler

Kakegurui

Kakegurui ayrıca karakter açısından da oldukça zengin bir anime. Ana karakter Yumeko fakat birçok karakter ile de ayrıca karşılaşabiliniyor. Evet çok fazla karakter var deyince çoğu insanın yavaştan uzaklaştığı doğru fakat çok fazla karakter olmasına rağmen, anime öyle güzel işlenmiş ki karakterler birbirine karışmıyor ve izleyiciye sürekli yanındakini dürtüp “bu karakter, şu karakter miydi ya?” gibi sorular yönelttirmiyor.

Kim İzlemeli

Öyleyse, kim izlemeli bu Kakegurui’i?  Güç savaşlarını ve okul konu edinilmiş kurguları sevenler için Kakegurui’nin güzel bir anime önerisi olabileceğini düşünüyorum.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

-Pell

Pell
ily

Pell

Merhaba ben Pell. Her türlü yorumunuza ve önerinize açığım! Twitter adresimden bana istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir