Santa Clarita Diet Dizi Konusu ve Yorumu

Geçtiğimiz günlerde The Good Place Dizi incelemesini yapan Morosophist, bugün sizler için bir netflix dizisi olan Santa Clarita Diet dizisini inceledi. Lafı çok fazla uzatmadan Kana Doyacağınız Santa Clarita Diet Dizi Konusu ve Yorumu yayını ile sizleri Morosophist ile baş başa bırakıyorum;

Bugün sizlere daha demin 4. sezonun iptal edildiğini öğrendiğim kara komedi türünde olan Santa Clarita adlı diziyi yorumlayacağım.

Santa Clarita Diet Konusu

Santa Clarita Diet , Los Angeles’ ta yaşayan Joel ve Sheila’nın başından geçenleri anlatıyor. Hayatlarını emlakçılıkla kazanan bu çiftimizin gayet sıradan bir hayatları vardır, Sheila’nın yürüyen ölüye dönüşmesine kadar.
Bu kısmı fazla uzatmamak için hemen yoruma geçelim.

Dizi Yorumu

santa clarita diet

Sheila rolünü canlandıran Drew Barrymore ‘un başlarda çok uyduramasam da sonlara doğru alışmaya başladım. Sonra bu kadını nerden tanıdığımı düşünürken aslına birçok filmde karşıma çıktığını, gördüğümü fark ettim. Charlie’nin Melekleri olmak üzere Adam Sandler ‘ın birçok filminde ve izleyip de kim oynamış diye umursamadığım birçok filmde…

santa clarita diet konusu

Aslında diziye Joel rolünü canlandıran Timothe Olyphant için başladım. Adam her ne kadar babam yaşında olsa da yaşından daha küçük göstermesi ve karizmatikliğiyle kendine çekiyor. Onu da The Broken Hearts Club filminden hatırlıyorum.

Aslında diziyi bitirdiğim günden bu yana biraz zaman geçmiş olsa da hatırladığım kadarıyla yorumumu yapacağım.

İlk sezonda çok bir beklentim olmasa da izledikçe saran bir dizi. Zaten bölümler 20 dakika olduğu için hemen bitiyor.

dizi yorumu

Ben kana dayanamam falan diyorsanız eğer sadece dizi canım gerçek olduğunu pek sanmıyorum. Ama tabi iğrenme ihtimaliniz var.

2. bölümünün insan öldürecek halimiz yok olması ve 3. bölümünün insan öldürecek halimiz var başlığıyla, aslında ne olup bittiğini az çok anlayabilirsiniz. Merak etmeyin spoiler vermiyorum.

2. ve 3. sezonlarda da farklı konular işleniyor. Bölümlerde de aynı şekilde güldüren, düşündürmeyen ve hepsi birbirinin aynısı olmayan konular işlenmiş.

4. sezonun iptal edilmesi beni biraz üzdü, çünkü 3. sezonu öyle bir bitirmişler ki NE deyip kaldım. İnternette neden iptal edildiği hakkında sebep yazmasa da yapımcılar ve Netflix arasında sorun çıktığını düşünüyorum.

santa clarita netflix

Hiçbir aile mükemmel değildir eğer aile üyelerinizden biri yürüyen ölü değilse

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

Sizin de dizi hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum.

Sağlıcakla kalın!

-Morosophist

 

Morosophist

Morosophist

Merhaba, ben Morosophist. 19 yaşımdayım. Genel olarak dizi ve film yorumlarımla tanınıyorum. Bunun yanında ürün yorumlarım ve çevirilerim de blogta bulunmaktadır. İstek, öneri ve sorularınız için twitterdan bana ulaşabilirsiniz.

2 thoughts on “Santa Clarita Diet Dizi Konusu ve Yorumu

  • 06/11/2020 tarihinde, saat 22:43
    Permalink

    Bu dizi bana american horro storyi anımsattı korku izleyemem ama bu komiğe de benziyor teşekkür ederiz yazı için?

  • 07/11/2020 tarihinde, saat 12:15
    Permalink

    Aslında komedi dizisi american horror stor ile alakası yok izlemeni tavsiye ederimm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir