Song Kang Dizileri ve Filmleri

Song Kang için son zamanların parıldayan yıldızı desem, sanırım hata etmiş olmam. Zira Song Kang adeta bir sürpriz yumurta gibi, bir anda Kore dizi sektörünün içine düşüp yine bir anda parıldadı. Tabi bunu söyleme amacım Song Kang‘ın yeteneklerine hakaret etmek değil. Sadece durumu tuhaf buldum, o kadar 🙂

Her neyse bu yazımda sizlere Love Alarm dizisi ile tanımış olduğumuz, oyuncu hakkında bilgiler vereceğim. Oyuncunun yaşı, burcu, dizi ve filmleri ve yer aldığı programlar hakkındaki bilgilere bu yazımda ulaşacaksınız.

O halde lafı çok fazla uzatmadan Oyuncu hakkındaki genel bilgilere geçelim.

Love Alarm Dizisi Hakkında ki Yorumum için Buraya Tıklayın.

Song Kang

 • İsim: Song Kang
 • Hangul: 송강
 • Doğum Tarihi: 23 Nisan 1994
 • Burç : Boğa
 • Doğum Yeri: Güney Kore
 • Boy : 184 cm
 • Kan grubu:
 • Facebook: actorsongkang
 • Instagram: songkang_b

Song Kang, bildiğiniz üzere Güney Koreli bir aktördür. Aktör , Konkuk Üniversitesi’nde film sanatları bölümünü okudu.  İlk kez 2015 yılında başrol oynadığı kısa drama ‘Hello Spring‘ dizisinde rol aldı.Aktör kariyerinin daha başlarındayken 2017 yılında The Ade’in ‘Sweet Summer Night’ ve Suran’ın ‘Love Story’ adlı müzik kliplerinde yer aldı.

Ayrıca oyuncu, 2017 yılında bir yan karakter rolü ile ‘The Liar And His Lover’ dizisinde yer aldı. Bu dizide yer alması ile sektöre resmen giriş yaptı. Öyle ki oyuncu, bu karakterden sonra ilk ödül adaylığını almış oldu. 2018’de 12. SBS Eğlence Ödülleri‘nde Erkek Çaylak Ödülü‘ne aday gösterildi.

Oyuncu, 2017’den 2019’a kadar dizilerde küçük rollerde oynadı. Daha sonra bu oyuncunun yan karakter rollerinde harcandığını düşünen yetkililer oyuncuyu başrol karakterlerine taşıdı.

İlk başrol rolünü bir webtoon uyarlaması olan Love Alarm dizisi ile aldı. Dizinin işleyişi saçmalıklarla doluydu. Bu nedenle dizi seyirciler tarafından pek sevilmedi. Ancak buna rağmen izleyiciler sırf Song Kang‘ın o güzel yüzünü görmek için diziye katlandı.

Ve sonuç olarak Song Kang , Love Alarm dizisi ile patlayıp gitti. Love Alarm’ın hemen ardından yer aldığı Netflix dizisi Sweet Home da bu patlamanın tuzu biberi oldu. Sweet Home bildiğiniz üzere yayınlandığı günden bu yana oldukça fazla ilgi gören bir drama oldu.

Kendi adıma konuşayım, Kang’ın Love Alarm dizisindeki oyunculuğu beni hiç çekmemişti. Adeta bir soğuk nevale gibi sahneler arası gidip geliyordu. Oyuncu adeta görüntüsü ile gözlerimizi şenlendirmek için o dizide gibiydi. Yani oyunculuğunu hiç sevmemiştim ta ki Sweet Home dizisine kadar.

İki dizi arasında yalnızca 1 yıl olmasına rağmen adam kendisini oyunculuk anlamında harika bir şekilde geliştirmiş. İzlemediyseniz diziyi izlemenizi öneririm ki bir sonraki başlıkta Song Kang oynadığı diziler ‘e detaylıca değineceğim.

Song Kang Dizileri

song kang

Oyuncu sektöre geç girdiği için Song Kang dizileri ne yazık ki o kadar da fazla değil. Hatta iki elin parmaklarını dahi geçmiyor. Gönül isterdi ki onlarca dizisi olsun da her birine burada ayrı başlık açayım, ama işte… Öncelikle oyuncunun ilk yer aldığı diziden sizlere bahsedeceğim :

 • Hello , Spring (2015)

Hello Spring Konusu : Park Se Bom, sonunda hayallerinin adamı Kang Min Gi ile tanışır. Okula giderken yanlışlıkla onunla karşılaşır ve projesini mahveder. Bu olaydan sonra onu takip etmeye başlar ve sonunda birbirlerine karşı bir şeyler hissetmeye başlarlar.

2015 yapımı olan bu diziyi eminim sizler de ilk defa duyuyorsunuz. Dizi ne yayınlandığı yıl ne de sonrasında çok da fazla ilgi görmemiş bir dizi.

Romantik Komedi türünde olan bu dizide Kang’ımız 2.erkek rolünü canlandırıyor. Dizi hakkında izlemediğimden dolayı yorum yapamayacağım. Ancak gördüğüm kesitlerden yola çıkarak çok da kaliteli bir yapım olmadığını söyleyebilirim.

 • The Liar and His Lover (2017)

The Liar and His Lover Konusu : Dizi müzik ile aşkın harmanlanışını konu alıyor. Diziyi eminim ki birçoğunuz biliyordur. Yayınlandığı yıl oldukça fazla ilgi görmüştü. Dizi sahneleri fan yapımı olan birçok Kore Klipinde bulunuyor.

Song Kang ‘ın bu dizide nasıl bir rol aldığına gelecek olursak eğer : Oyuncu bu dizide destek rolünde yer almış. Yani demem o ki diziyi izlemiş olmanıza rağmen Song Kang‘ı hatırlamıyorsanız üzülmeyin. Oyuncu dizide o kadar da fazla ön planda değildi.

 • Man in the Kitchen (2017)

Oyuncu bu dizide de destek rolünde yer almıştır. Diziyi bu oyuncu için izleyecekseniz, izlemeyin. Zira oyuncuyu dizide çok zor göreceksiniz.

 • Touch Your Heart (2019)

Kang, bu dizide misafir rolde yer almıştır.

 • When the Devil Calls Your Name (2019)

Yine misafir rolde oynadığı bir dizi daha.

Song Kang Başrol Oynadığı Diziler

song kang

 • Love Alarm (2019)

Onlarca misafir ve destek rolünün ardından oyuncu nihayet bu dizide başrolde yer almıştır. Dizi hakkında burada detaylıca bilgi verip, dizi yorumumdan bahsettiğim için burada tekrar değinmeyeceğim. Yazıya buraya tıklayarak uğrayabilirsiniz.

 • Sweet Home (2020)

Yayınlandığı yıla damga vuran bir diziydi. Oyuncu yine bu dizide de başrolde yer aldı. Dizinin detaylı incelemesi ve hakkında diğer bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Jazetel’de dizinin incelemesi mevcut. Vel hasıl kelam Song Kang dizileri bu şekildeydi. Gelin şimdi de Song Kang‘ın oynadığı filmlere bir göz atalım.

Song Kang Tv Şovları

Oyuncu birçok tv şovuna konuk olmuştur. Bu başlık altında sizlere oyuncunun konuk olduğu programlardan bahsedeceğim:

 • Inkigayo (1991)

Bu Tv Şovu SBS kanalında yayınlanmaktadır. Şov genel olarak sahnede performans gösterme üzerine.

 • Happy Together: Season 3 (2007 556 ve 557. bölümlerde)

Oldukça meşhur olan bu şov KBS2 kanalında yayınlanmaktadır. Bir Talk Showdur.

 • Running Man (2010 : 533.bölümde)

Bu tv şovunu duymayanınız yoktur. Bildiğiniz üzere Running Man dünyaca ünlü bir program. Yine SBS’de yayınlanmakta. Running Man‘ın her bölümünde üyeler ve bazen konuklar çeşitli yarışları kazanmak için ünlü yerlerdeki görevleri tamamlamalıdır. Her üye hayatta kalmak için mücadele ettiği için şov gerginlikle doludur.

 • Salty Tour (2017 : 28, 29, 30. bölümlerde)

Program bir nevi bir gezi programıdır. Konuklar Ülke ve şehir gezileri için 3 günlük tur rehberleri olarak görevlendirilir. Her konuğa eşit bütçeler verilir. Konuklar bu bütçeler ile en lüks tatil deneyimini yaşamak için çalışmaktadır. Salty Tour şovunun konusu işleyişi genel olarak bu şekilde. Oyuncu şova 28-30.bölümlerde konuk olmuştur.

 • Village Survival, the Eight (2018-2019)

Oyuncu bu şovda, programın bir üyesi olarak bulunmakta. Şovun 2 sezonu bulunmakta, her sezon altışar bölümden oluşuyor. Program köyde geçmekte, gizem gerilim türünde farklı bir şov. Ben izlemedim ancak şu yazıyı sonlandırdıktan sonra muhtemelen yeni bir sekme açarak izlemeye başlayacağım. Bu arada program yine SBS’de yayınlanmakta.

Bu şov hakkında da sizlere anlatacaklarım bu kadardı. Kang’ın oynadığı dizilere ve şovlara değindim. Gelin şimdide Song Kang filmleri ‘ne değinelim. Gerçi filmleri diyorum ancak yalnızca tek bir filmi bulunmakta. Hadi bakalım:

Song Kang Filmleri

song kang

 • Beautiful Vampire

Film biraz fantastik çokca romantik bir film. Film de isminden de anlaşılacağı üzere vampirler yer alıyor. Gelin lafı hiç uzatmadan filmin konusuna bir göz atalım.

Beautiful Vampire Konusu : Film sakin bir hayat süren, tenha bir sokakta butik işleten 500 yaşındaki güzel bir vampir etrafında dönmektedir. Bu vampir kızımızı, ondan hoşlanan çocuğun kokusu, bir süredir bastırılmış olan vampir içgüdüsünü sürekli uyarmaktadır. Film bu ikili arasında yaşananları konu almaktadır.

2018 Yapımı olan bu filmi daha önce hiç duymamıştım. K drama ve k movie ile aram iyi olduğundan dolayı, filmi duymamamı filmin tutmamış olmasına bağlıyorum. Bu Kore filmi tutsaydı eğer, mutlaka izlemiş olurdum.

Filmin IMDB puanı da oldukça düşük : 5,0

Kang’ın dizileri, Tv şovlar ve filmleri bu şekildeydi. Gönül isterdi ki aldığı ödüllerden de bahsedeyim ancak araştırmalarım sonucu oyuncunun henüz bir ödül almadığını öğrendim. Bu nedenle ödül kısmını boş geçerek magazin kısmına atlıyorum. Bildiğiniz üzere Magazinden hiç mi hiç hoşlanmam. Ancak merak edildiği için bu soruların cevaplarını da araştırdım. Gelin şimdi de merak edilen bu sorulara cevap verelim:

Song Kang Sevgilisi

koreli aktörler

Song Kang sevgilisi 2019 Song Kang sevgilisi 2020 Song Kang sevgilisi 2021 tarzı aramaların yapıldığını gördüm az önce. Bu nedenle tüm bu sorulara burada toplu bir cevap vereyim:

Oyuncunun bilinen bir sevgilisi yok. Varsa da biz dış kapının dış mandalları bunu bilmiyor. Oyuncunun özel hayatı paylaşıp paylaşmamak onun kararı. Daha önce Kim So Hyun ve Song Kang hakkında dedikodular çıkmış olsa da ben bu haberin doğruluğuna pek itibar etmiyorum. Zira başrol iki oyuncunun dedikodusunun çıkmadığı hiçbir dizi yok, bu gibi haberlerin dizi finallerinden sonra çıkması gayet normal.

Song Kang 2021 Dizisi

Oyuncunun yeni dizisi ‘ni eminim sizler de merak ediyorsunuzdur. Oyuncu 2021 yılına dolu dolu girecek gibi görünüyor. Önce Love Alarm 2 dizisi ile ardından ise Mart ayında başlayacak olan Navillera dizisinde yer alacak. Daha sonra ise I Know But dizisinde yer alacağı biliniyor.

Navillera dizisi bir aile dizisi türünde olacak, I Know But dizisi ise Romantik dram türünde olacak. Bu diziler hakkında detaylı bilgiler dizi yayını yaklaşınca Jazetel‘de yer alacak. Ayrıca daha fazla dizi incelemeleri konusunda bilgi almak isterseniz eğer buraya tıklayın.

Evet, vel hasıl kelam bu Koreli Oyuncu hakkında sizlere bahsedeceklerim bu kadardı. Oyuncu hakkında yeni bilgiler geldikçe yazı güncellenecektir. Oyuncu hakkında bu yazılanlar dışında merak ettiğiniz bir konu varsa eğer, mutlaka yorum olarak yazın. Sorularınız doğrultusunda yazı da güncellenecektir. Umarım sorularınızı yanıtlar nitelikte bir yayın olmuştur, yorumlarınızı bekliyorum sağlıcakla kalın.

-Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir