Psychic Princess Konusu ve Anime İncelemesi – Çin

Psychic Princess Konusu

Psychic Princess genel olarak konusu : Başbakanın ilk kızı olan Qian Yunxi, psişik güçleri olduğu iddiası ile babası tarafından bir dağa götürtülür. Uzun yıllar burada yaşayan Qian Yunxi, evin ikinci kızının Ye ailesinden biri ile evlenmek istememesi nedeniyle tekrar evine döner. Fakat o artık evli biridir. Kocası için söylenenler doğru muydu? Zalim, soğuk ve tuhaf…

Anime İncelemesi

İzlediğim ilk Çin animesinin yorumuma hepiniz hoş geldiniz! Öncelikle Psychic Princess çizimlerine bayıldım. Ancak hızlı olan aksiyon bölümleri biraz yavaş gibi mi diye düşünmedim değil. Japon anime diyaloglarından biraz daha açık sözlüler, argo kullanmada çekinmiyorlar. Eğer normal bir Japon romantik komedi animesi ile kıyaslarsak tabii.

16 bölümden oluşuyor, başlangıç ve bitiş kısımlarını elden çıkarırsak hemen hemen bölümler 15-17 dakika arasında. Çinceye her ne kadar kulak aşinalığım olsa da ilk izlerken odaklanmakta, isimleri takip etmekte zorlandım. Ayrıca sanki bölümler kısa diye konudan konudan atladılar diye de düşündüm.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Qian Yunxi, dağda büyüdüğü için diğer kadınlardan çok farklı. Korunma tekniklerini biliyor, damdan dama atlıyor yani bir nevi Ninja bizimkisi. İzlediğim sitede açıklamada kız için 16 yaşında denildi. Ancak anime de herhangi bir yaş olmadığı -veya kaçırmışta olabilirim- için kızı reşit olarak düşündüm. Bir 20 yaşında falan var.

Eski çağlarda her ne kadar bu yaşlar normal olsa da ben yine de reşit olarak düşünmek istedim. Prense karşı sonlara doğru bir şeyler hissediyor ama her seferinde istemiyoruma getiriyor. Senaristler zor kızı oynatıyor. Ama belli bir yerden sonra aralarındaki ilişki belliyken bu kadar da olmaz dedirtti. Ye ailesi de kraliyet ailesidir. Yani Ye Youming‘de bir prens. Youming başbakanı sevmez ve kızının da bir ajan olduğunu düşünüyor.

Kızın hareketlerini gördükçe ondan hoşlanıyor ama nasıl hoşlanıyor. Yani her şey bir anda oluyor. Neden bir anda üzerine gidiyor, biraz daha açıklayıcı olsaydı falan dedim. Çünkü hani cidden konudan konuya atlanmış dedim ya öyle.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Psychic Princess

Açıkçası ikili arasında bir romantizm hissedemedim. Böyle sonlara doğru kızı sıkıştırmasından, öpmesinden hoşlanmadım. Tamam az da olsa Qian Yunxi, ondan hoşlanıyor olabilirdi ama o dudaklarına sahip çık velet.

Psychic Princess

Dahası adından da belli olduğu üzere psişik prensesimiz, hayaletleri, ruhları falan görebiliyor. Ben de finale kadar sadece bunları görüyor falan sandım ama dahası da varmış. Tüm bu bölümler boyunca saçma sapan şeyler izlemiş gibi oldum finali görünce. Her şey bu kadar hızlı gelişti madem kızın gücünden biraz çıtlatsalarmış da az heyecanımız olsaydı. Sonuç olarak Psychic Princess belki Çin animesine giriş olarak izlenir ama ikinci sezonu geldikten sonra izlemekte yarar var diye düşünüyorum.

Sağlıcakla kalın

-Rase

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Rase

HEYYOOO!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir