Sweet Elite Konusu ve Oyun İncelemesi

Herkese merhaba! Bugün ücretsiz, lise temalı eğlenceli bir oyun hakkında konuşalım istedim: Sweet Elite . Oyuna dulcetgames.com adresinden ulaşabilirsiniz.  Şu anda sadece web üzerinden oynanabilir durumda. Henüz app olarak sunulmadı ama yakın zamanda store’lara geleceğinden eminim!

Sweet Elite 2015 yılında geliştirilmeye başlanıp 2018 yılında resmi olarak bize sunulan bir otome oyunu. Yapımcısı Serena içimizden biri, hatta tıpkı bizim gibi bir otome oyunu fanı. Peki bir otome fanının beklentilerini en iyi kim bilir? Tabii ki başka bir otome oyunu fanı! Sırf bu yüzden bile bu oyuna dair yüksek beklentilerimin olduğunu söyleyebilirim.

Sweet Elite Oyun Sistemi

Hikaye seçimlerinize ve karakterlerle ilişkinize göre şekilleniyor ve bölüm sonunda illüstrasyon alınıyor.  İlk 5 chapterı ücretsiz oynayabilirsiniz. Günlük 5 anahtar veriyor. 6. Bölümden itibaren de bölümü açmanız için 150 anahtar istemeye başlıyor. Yani karakterleri –ya da bir köpeği- ararken, odaları değişirken enerjiniz tükenmiyor, kalbiniz yavaşlamıyor, eylem puanlarınız bitmiyor! Bu da oyunu daha da oynanabilir kılıyor.

Sweet Elite Konusu

Bölümün en olmadık yerinde “Ya ödenme yap ya da yarın eylem puanının gelmesini bekle” türünde bir kesilme olmuyor en azından. MCL oynayıp da bu konuda çok yaralı olmayan kaldı mı? Para biriktirmek mi, o da ne? Artık oyunda bir gold-coin-dollar gibi bir sistem yok, sevinç çığlıkları atabilirsiniz!

Güzel kısmını anlamadıysanız söyleyeyim: Oyun içinde saçma sapan bir şeyler almak zorunda kalmayacaksınız demek bu. Mesela birinin telefonu kırılırsa aylık harçlığınızı ona telefon almak için harcamanız gerekmeyecek.

Şu anda 15 ana bölüm ve 1 yan bölümü bulunuyor ve oyuna bölümler gelmeye devam ediyor.

Karakterlere doğru şekilde yaklaşırsanız aranız karakterin hemen yanındaki ölçerin dolduğunu, hoşlarına gitmeyecek bir şey söylediğinizde de ölçerin azaldığını göreceksiniz. Romantik ya da arkadaşçıl seçeneklerle nasıl ilerleyeceğinize karar verebiliyorsunuz.

Oyun ekranının altında görünen hedeflerle de oyunda o an ne yapmanız gerektiğini görüyorsunuz.

Ses ve Görsellik

Sweet Elite Konusu

İlk çıktığı zamandan bu yana karakter tasarımı, sitenin görünüşü, oyunun sistemi o kadar (olumlu anlamda) değişti ve gelişti ki 1 yıl ara verip döndükten sonra gözlerime inanamadım. My Candy Love (Türkçe serverdaysanız Aşkito’m) oynamış olanların bu oyunun sistemine ve karakter tiplemelerine aşina olduğuna eminim.

My Candy Love Oyun İncelememe Ulaşmak için Buraya Tıklayın

MCL’den çok daha iyi olduğunu söyleyenler de var ama onlara katılıp katılmadığıma ben henüz karar veremedim. Sonuçta daha geliştirilme aşamasındaki oyunla 6 yıldır ayıla bayıla oynadığım oyunu karşılaştırmam pek mümkün değil. Oyunun seslendirmesi de müziği de henüz yok ama ilerleyen zamanda bu boşluğun da dolacağına eminim.

Sweet Elite Konusu

“Zengin, güzel ve delice yetenekli öğrencilerle dolu bir okulda hiçbir şey ters gidemezdi… Değil mi?”

Arlington Akademisi seçkin, zeki, yetenekli, zengin öğrencilere kapısını açan yatılı bir lise. Tabii eğer zengin ailenin çocuğu olacak kadar şanslı değilseniz de okula kabul edilmenin tek bir yolu var: Burs kazanmak. Oynattığımız karakter Scholar, kararlılığı ve sıkı çalışması sayesinde 7.000 başvurunun arasından seçilen burslu öğrenci. Peki seçilmiş olması yetiyor mu? Elbette hayır. Scholar’ımızın hayallerinin okulunu başarıyla tamamlaması için pek çok kural, nefes kesici bir rekabet ortamı ve yaygın elitizmin üstesinden gelmesi gerekiyor.

Scholar’ın bu acımasız atmosferli okulunda hem sosyal hem de akademik anlamda başarılı olması da bizim elimizde. Zamanla sınıf arkadaşlarıyla ilişkileri geliştirmemiz gerekiyor fakat… Her şey gerçekten göründüğü gibi kusursuz mu? Akademide, öğrencileri derinden etkileyecek sırlar saklı. Scholar, yeni arkadaşlarının da desteğiyle bu sırları keşfedecek ve pek çok hayatı etkileyeceğe benziyor! Umalım da iyi bir yönden etkilesin.

Sweet Elite Karakterler

Sweet Elite oyunu

 • Scholar (MC) : İstediğiniz şekilde özelleştirebileceğiniz karakteriniz. Cinsiyetinden tutun saçının rengine ve yönelimine kadar her şeyi siz belirliyorsunuz. Kendi istediğiniz adı verebilir ve pronounu she/he/they olarak istediğiniz gibi seçebileceğiniz seçeneklere sahip.

Zeki, sosyal, akıllı, çalışkan ve sorumluluk sahibi biri. Zaten öyle olmasaydı ne yazık ki bu akademiyi rüyasında bile göremeyebilirdi. Onunla oynaması inanılmaz keyifli! Okuduğu bölümü 7 bölüm içinden seçme hakkı bize bırakılmış ve bu da güzel bir ayrıntı. Love interest dediğimiz romantik anlamda yakınlaşabileceğimiz 10 ana karakter var. Yanlış duymadınız, 10 ana karakter!

 • Alistair
 • Axel
 • Claire
 • Ellie
 • Karolina
 • Neha
 • Raquel
 • Tadashi 
 • Tegan
 • Tyler

Seçebileceğiniz Bölümler;

 • Moda: Tasarlamayı, trendleri, modellemeyi sevenlere uygun. Hırslı ve şıksanız durmayın ve bu bölüme yazılın.
 • Atletizm: Fiziksel disiplinlerde inanılmaz derecede becerikli öğrenciler için. Çalışkan, rekabeti seven biri misiniz? O halde bu bölüme kaydolmalısınız!
 • Güzel Sanatlar: Görsel sanatlarda olağanüstü becerilere sahip öğrencilere göre bir bölüm. Yaratıcılığınızı keşfetme fırsatı yakalamak isteyenlerdenseniz tam size göre bir bölüm.
 • Sahne Sanatları: Gösterinin bir parçası olmayı sevenler için. Cesursanız ve sahne önünde olmayı seviyorsanız bu bölüm sizin için dikilmiş bir kaftan!
 • Sağlık Bilimleri ve Biyoloji: Medikal araştırmacılar ve geleceğin doktorlarının olduğu bölüm. Sevecen, yardım etmeye istekli bir öğrenciyseniz bu bölüm sizi bekliyor!
 • Temel ve Uygulamalı Bilimler: Geleceğin mühendisleri ve mucitleri için. Teknolojiye tutkuluysanız, meraklıysanız, mantıklıysanız ve açık fikirliyseniz bu bölüm sizin için var!
 • İş, Ticaret, Politika: Geleceğin CEO ya da siyasetçilerinin yeri. Dünyayı değiştirmek isteyen, lider ruhlu biri misiniz? O zaman yeriniz burası!

Sweet Elite

Sonuç olarak, inanılmaz güzel gelişme göstermiş ve gelişim göstermeye devam eden güncel bir oyun takip etmek isteyenler için çok iyi bir seçenek. Lise dramalarına bayılıyorsanız da tam size göre diyebilirim, tadında işlenen drama sizi çok eğlendirecek eğlendirirken de zeki MC ve arkadaşlarından çok şey öğreteceğine de eminim. Hep o aradığınız “My Candy Love’a benzesin ama onun kadar zor sistemi olmasın.” tarzında bir oyun. Umarım gelecekte bizi hayal kırıklığına uğratmaz.

-Daisy

Daha Fazla Oyun İncelemesi için Buraya Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir