That 70s Show Konusu ve Yorumu – Dizi İncelemeleri

That 70s Show Dizi Konusu ve Yorumu

Bugün sizlerle That ’70s Show adlı bir komedi dizisini inceleyeceğiz. Dizi 70’lerde geçiyor ama aslında 98-06 tarihleri arasında çekilmiş bir yapım. O zaman uzatmadan konusuna geçelim.

That’70S Show Konusu

That 70s Show Dizi Konusu

Dizi Amerika’nın Wisconsin eyaletinde kurgusal bir yer olan Point Place adlı bir yerde geçiyor. Dizi dönemin sosyal, politik açıdan dönemin koşullarını ele alan bir sitcom.  O zaman daha fazla ayrıntı ve yorumum için aşağı geçelim.

That 70S Show Yorumu

Bir grup liseli gencin, baş karakterlerimizden biri olan Eric olsa da olmasa da onun bodrumunda takılmaları ve burada da boş durmayıp arada esrar kullanmalarını ve burada ki sizi kahkahalara boğan muhabbetlerini izlerken keyif alacaksınız.

Tabi dizi sadece bundan ibaret değil size anlatmadığım daha doğrusu anlatamayacağım bir sürü olay var.

That 70s Show Karakterler

That 70s Show Dizi Konusu ve Yorumu

Eric adlı arkadaşları tarafından hanım evladı muamelesi gören babası için hiç bir zaman yeteri kadar “erkek gibi erkek” olamayan bir karakter. Tabi bu karakterin yanına ondan hoşlandığını hiçbir zaman söyleyemeyen komşu kız olmazsa olmazımızdır. O zaman bu karakteri de tanıtalım.

That 70s Show Dizi Konusu ve Yorumu 

Donna’ da Eric’ ten hoşlanıyor. Yani kalp kalbe karşı diyebiliriz. Grubun en zekisi diyebilirim. Aynı zamanda feminist bir karakter. Çeşitli fedakarlıklar yapan da bir karakter. Güzelim kızdan sadece bir erkek hoşlanamaz değil mi? O zaman yeni karakter kitimizi açalım.

Hyde’ da Donna’ dan hoşlanıyor ama ilerleyen sezonlarda yok artık diyeceğiniz şeylerde yaşanacak. Kendisinin duygusuz, umursamaz biri olarak tanımlıyor. Bir de kapalı alanlarda dahi taktığı güneş gözlüğü. Komplo teorileri ve otlarıyla meşhur.

That 70s Show Dizi Konusu ve Yorumu

Kelso, biraz dangalak biri. Biraz az kalıyor gerçi ama neyseeee. Aynı zamanda çapkın bir karakter. Jackie ile çıkıyor. Ama Jackie’ den ayrılmak istiyor. Ayrılınca da onsuz da olmaz diyor. En sonunda da kendine göre bir iş buluyor zaten.

Jackie demişken o da grubun en zengini, en egoisti, en narsisti, en bilmem nesi olan karakter. Ama sevimli de. Kendini sevdirmeyi biliyor. Tabi sonradan o da değişiyor gibi ama azcık.

Tabi ki de bu grubun olmazsa olmazı Fez adında yabancı bir karakter. Dizinin sonuna kadar nereli olduğunu kimse çözemiyor. Eğer internette iyice araştırırsanız nereli olduğunu bulabilirsiniz. Kendisi de kız tavlayamayan çapkın bir bey.

Tabi bu karakterlerimizin bir de ebeveynleri var. En çok Eric’ in ebeveynlerini görüyoruz. Red ve Kitty Forman. En favori karakterimin Red olduğunu söylememe gerek yoktur. Eric ile aralarında geçen diyalogları ve Kitty ile arasındaki ilişki der geçerim. Sizin de bayılacağınıza eminim.

Ve asla eskimeyen o tehditvari  sözleri beni bitiriyor. Adamın kıçla bir alıp veremediği var ama çözemedim bknz: “How about i drive my foot into this thing called your ass” ve “dumbass” gibisinden yaratıcılık ve bolca kıç içeren sözleri.

Her karakteri tanımınıza fırsat veriyor bu da dizinin en iyi özelliği. Aynı zamanda dizi 80’lere girergirmez bitiyor. O zaman spoiler alerte geçmeden yazıyı burada sonlandırayım.

İyi günler dilerim.

Diğer Dizi yorumları için buraya tıklayın.

– Morosophist

Morosophist

Morosophist

Merhaba, ben Morosophist. 19 yaşımdayım. Genel olarak dizi ve film yorumlarımla tanınıyorum. Bunun yanında ürün yorumlarım ve çevirilerim de blogta bulunmaktadır. İstek, öneri ve sorularınız için twitterdan bana ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir