Never Been Kissed (Gerçek Öpücük) Film Konusu ve Yorumu

Never Been Kissed ( Gerçek Öpücük )

Never Been Kissed

Never Been Kissed Konusu

Josie bir gazete ajansında, en genç ve en başarılı editörlerden biridir. Ama artık editörlük değil muhabirlik yapmak istemektedir.

Ayağına gelen bir fırsatı geri tepmeyerek kabul eder. Yapacağı tek şey ise bir lise öğrencisi kılığına girip, güzel bir hikaye çıkartmaktır.

Gerçek Öpücük Film Yorumu

Sizleri bu kasvetli yıldan alıp taaaa 1999 yılına ışınlıyorum arkadaşlarrr!

Televizyondan bir kısmına denk gelip, baştan beri izleyeyim dedim ve pişman değilim.

Dramı, komedisi ve romantizmi yerli yerindeydi.

Ne eksik ne fazla. Uhmmm, belki biraz daha romantizm olabilirdi.

Gerçek Öpücük

Filmi genel olarak gülümseyerek izledim, bir iki defa da bir anda yüzüm düşüyordu. Ah bu bencil, düşüncesiz Amerikan liselileri! Tatlış karakterimizi lise yıllarında çok üzmüşler. Eh, muhabirlik için öğrenci kılığına girdiğinde de bu pek farklı olmadı.

Rosie iyi bir hikaye için gençlerin arasına katılmaya çalışmasını izliyoruz ilkte.

Lise yıllarında yaşadığı kötü şeyler onu biraz da olsa kendine güvenini sarsıyor ve kendinden emin olamıyor. Liselilerin hala zorba olduğunu, değişmediklerini fark ediyor. Yıl 2020, neredeyse yirmi sene oluyor, lisesiler hala aynı. Sanırım yetişkin insanlarda aynı diyebiliriz.

Dediğim gibi iyi bir hikaye için ortama katılması gerekiyor, bunun için komik hallere düşüyor, aşağılanıyor, ezikleniyor.

Never Been Kissed

Düşünsenize okula adımınızı attığınız anda herkesin size gülen gözlerle bakmasını…

Bu korkunç!

Bana güzel bir gözle baksalardı da rahatsız olurdum, odak noktası olmayı sevemiyorum. Rosie‘nin yerinde olmak istemezdi kimse.

İyi bir editör olduğu için edebiyat derslerinde yazıları iyi ve derse katılımından dolayı da Bay Coulson‘un dikkatini çekmeyi başarıyor.

Ne yazık ki o sizin öğrenciniz Bay Coulson! Tabi her ne kadar gerçek bir öğrenci olmasa da…

Never Been Kissed Konu ve Yorumu

Bu durum rahatsız ediciydi. Daha reşit olmamış bir kız var ve bir öğretmen bu kızdan hoşlanıyor.

Tamam, düşünceleri genç bir kız gibi olmayabilir ama etik bir durum değil bence. Rosie’in gerçek yaşının ve kimliğinin daha farklı bir şekilde öğrenmesini isterdim. Ve daha duruma uygun.

Buna benzer bir durum Rosie’in de başına geliyor ama o lise öğrencisinden hoşlandığını sanmıyorum açıkçası. Hani izleyenler olursa ayrımcılık yaptım gibi olmasın diye ikisini de değerlendirmek istedim.

Film 1 saat 47 dakikadan oluşmakta. Biraz nostalji yapmak isterseniz, yaşamdan kesitler isterseniz, kafam dağılsın istiyorsanız izleyebilirsiniz.

Ailecek izlenecek bir film aslında ama bizim kültürde normal(!) karşılanmayan şeylerin olması, sizi bu filmi tek izlemeye ittirebilir.

Ah ah, 90’lı yıllarda yaşamak istediğimi söylemiş miydimmmm???

İyi seyirler

Sağlıcakla kalın…

-Rase

 

Rase’e ait diğer yayınlara ulaşmak için Buraya tıklayabilirsiniz.

Rase

HEYYOOO!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.