The Big Bang Theory Konusu ve Yorumu : Unutulmayan Diziler

Unutulmayan Diziler ‘den : The Big Bang Theory Dizi Konusu ve Yorumu

Our whole universe was in a hot, dense state diye bir intro ile başlamak isterdim ama şartlar bunlar. O yüzden üşenmezsiniz eğer The Big Bang Theory’nin introsunu alttan açıp bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Diziye zamanında (sene 2012 falan olması lazım) annemle başlamıştık. Tabi o zaman sadece gülme efekti olduğu için gülüyordum o ayrı mesele ama yıllar sonra tekrar başlayınca gerçekten güldürdüğünü fark ettim.

O zaman uzatmadan The big bang theory konusu ile başlayalım.

The Big Bang Theory Konusu

Kaliforniya da Caltech adlı üniversite de hem iş arkadaşı hem de ev arkadaşı olan üstün zekalı teorik fizikçi Sheldon ve deneysel fizikçi Leonard, uzay mühendisi ve Yahudi olan Howard ve Hintli astrofizikçi Rajesh‘ in arkadaşlıklarını anlatıyor. 

 Ayrıca dizinin ana kadrosundan olan Penny adlı karakterimiz ise normal bir Amerikalı genç kadın olarak aralarına katılır ve birbirleri arasında komik durumlar ortaya çıkar. 

Dizi Yorumu

The Big Bang Theory

Bu dörtlü arkadaş grubunda bahsederek başlayacağım. Kendilerinin üstün zekalı olduklarından bahsetmiştim. Tabii en zekileri Sheldon ama bir o kadar da mal. Neden mi? En kolay söyleyebileceğim şekilde insanlarla sosyal ilişkisi sıfır.

Gruptaki diğer insanların da çok mükemmel olduğu söylenemez. Mesela birisi kızlarla konuşamıyor. Verebileceğim en küçük örnek bu. Aynı şekilde bilim kurgu filmleri olsun, süper kahraman çizgi romanlarına düşkünlükleriyle çevrelerindeki insanlara göre tam bir “inekler.”

The Big Bang Theory

Onların sosyal anlamda daha iyi olmalarını sağlayan yeni komşuları Penny ise aktris olmak isteyen ama olamayan bir garson. Dizinin ilk bölümlerinden zaten nasıl biri olduğunu anlayacaksınız. İlerleyen sezonlarda Penny’ e yakın arkadaş olacak mikrobiyolog Bernadette ve nörobiyolog Amy geliyor. 

Bir bakıma aralarındaki arkadaşlık ilişkilerine özeniyorsunuz eğer benim gibi yalnızsanız 😀 Gülüyorum ama içim kan ağlıyor. 

Dizide o olmasa da olur diyecek bir karakter yok hepsi birbirini tamamlıyor bence. 

The Big Bang Theory drama

Dizinin çekimi hakkında kısa bir bilgilendirme yapacağım size. Durum komedilerinde kahkaha efektleri genelde sonradan eklenir ama bu dizide kahkahalar gerçek zamanlı. Bu dizi izleyici karşısında çekilen bir dizi. Bunlara ücretsiz katılabiliyorsunuz. 3-5 saat kadar orda durup gülüyorsunuz. Seyircilerin üstlerine konulan mikrofonlarla sesleri kaydediliyor. 

Yani The Big Bang Theory‘ deki kahkahalar bildiğimiz gerçek insan kahkahası.

Dizi hakkında söyleyeceklerim bu kadar. İzleminizi kesinlikle tavsiye ederim. İzlediyseniz sizin de fikirlerinizi almak isterim. 

Sağlıcakla Kalın!!

-Morosophist

Daha fazla dizi incelemesi için tıktık

Morosophist

Morosophist

Merhaba, ben Morosophist. 19 yaşımdayım. Genel olarak dizi ve film yorumlarımla tanınıyorum. Bunun yanında ürün yorumlarım ve çevirilerim de blogta bulunmaktadır. İstek, öneri ve sorularınız için twitterdan bana ulaşabilirsiniz.

2 thoughts on “The Big Bang Theory Konusu ve Yorumu : Unutulmayan Diziler

  • 05/01/2021 tarihinde, saat 22:41
    Permalink

    Uzun zamandır izlemeyi planladığım bir diziydi, çok güzel bir yorum olmuş yakında izleyeceğim teşekkürler ?

  • 12/01/2021 tarihinde, saat 20:34
    Permalink

    Rica ederim. Yardımım dokunduysa ne mutlu bana

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir