Orange Konusu ve Anime Yorumu : Anime İncelemeleri

Yeni yılın ilk pazartesi ile herkese selamlarr!! Bugün size enfes bir anime ile geldim; Orange . Yorum falan okumaya vaktiniz yoktur belki konuları okuyorsunuzdur ama kesinlikle bu animeyi listenize ve aklınızın bir köşesine ekleyin. İyi okumalar!

Orange Konusu

Naho Takamiya, açılış töreninin olduğu gün bir mektup alır ama okula geç kaldığı için mektubu okuyamaz ve hızlıca mektubu çantasına atar. Mektubu yazan kişi on yıl sonraki kendisidir fakat buna inanmaz, bir şaka olduğunu düşünür.

Mektubu okumaya devam eder ve mektupta yeni transfer öğrencinin Tokyo’dan geldiğini, adının Kakeru Naruse olduğunu ve yanına oturacağını yazar ve birebir mektuptakiler gerçekleşir. On yıl sonraki Naho, Kakeru’un on yıl sonra bizimle olmayacağını, ona iyi bakmasını, mutlu etmesini ister. Kısacası 16 yaşındaki Naho’un geleceği değiştirmesi gerekir.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Anime İncelemesi

Çokça önüme çıkan ama her nedense izlemediğim, izledikten sonra ‘Ben bunu daha önce neden izlemedim’ dediğim bir anime oldu Orange . İlk bölümlerde ana konuya direkt değinildiği için, dram açısından etkili bir giriş yaptıklarını söyleyebilirim. Daha animenin yarısına gelmeden gözlerim yaşarmaya başlamıştı bile. Dram dışında romantizmi de bulunmakta. Aşk üçgeni var mı derseniz var derim ama o bildiğiniz aşk üçgenlerinden değil. Sizi rahatsız etmiyor hatta tüm bölüm boyunca ‘Ahhh bee’ deyip duruyorsunuz.

Bazen Kakeru’un davranışlarına sinir olsam da, yaşadığı şeyler yüzünden böyle olmasının normal olacağını düşündüm. Çocuk her ağladığında benimde gözlerim doluyordu. Gerçi diğer karakterler de Kakeru için ağladıklarında, duygusal olduklarında benim yine gözlerim doluyordu.

İzlediğiniz sitenin yorumlarına bakacaksanız, Naho için biraz eleştiri yaptıklarını görebilirsiniz, okuyabilirsiniz. Yorumlar ‘Naho çok pasif, bir şeyler yapsın…’ gibi yazılarla dolu. Bir iki yer hariç bende Naho’ya kızmıştım biraz atak olsun diye. Ama onunda dediği gibi ‘Kendimi bu kadar erken değiştiremem.’ özeleştirisine katıldığımı da belirtmek isterim. Yani sakın ola oradaki yorumlara çok takılıp, Naho’yu saf, çokça pasif bir karakter olduğunu düşünmeyin.

Peki ya Suwa? Ben böyle bir karakter ne okudum, ne izledim, ne de gördüm arkadaşlar. Kakeru ve Naho ikilisini görmek istesem de asla Suwa’yı geri de bırakmam istemedim. O Naho’un kahramanı olduğu gibi benim de kahramanım.

Benim dev, obur, turuncu kekimmmm.

Genelde Naho, Kakeru ve Suwa çok ön planda gibi gözükse de diğer üç karakter de aslında ana karakterlerden. Hepsinin çok çok ayrı karakter özellikleri olsa da tek amaçları on yıl sonra bile Kakeru ile olmak.

Anime 13 bölümden oluşuyor ve final bölümü diğer bölümlere istisna olarak 37 dakikadan oluşmakta. Bir de Orange : Mirai isimli devam filmi bulunmakta. Film 1 saat fakat ilk on dakikası dizisinin özetini geçmekte, 11-36 dakikaya kadar da Suwa gözünden özet geçilmekte gibi ama arada gelecekte ki halleri de gösterilmekte. Asıl gelecek ise 37. dakikadan sonrası gösterilmekte.

Ben peş peşe izlediğim için tekrar izlemiş gibi oldum ama araya zaman koyarsanız çok daha güzel olacaktır. İzlediğim şeylere aşağı yukarı aynı puanlamayı yapıyorum diye puanlamayı bırakmıştım ama hikayesi, karakterleri ve müzikleri ile 10/10 diyebileceğim bir anime oldu Orange .

-Herkese güzel ve sağlıklı bir hafta dilerim-

-Rase

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Rase

HEYYOOO!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir