The Blues Brothers Konusu ve Yorumu – Müzikal Filmler

The Blues Brothers Film Konusu ve Yorumu

The Blues Brothers Film Konusu

Geçen akşam canım bir film izlemek istedi. Siteden siteye bakarken karşıma bir tane film çıktı ve beğendiğim bir film oldu bu yüzden, bugün sizlere eski film hayranlarına özel 1980 yapımı müzikal ve komedi türünde olan The Blues Brothers (Cazcı Kardeşler) filmini yorumlayacağım. Çok uzatmadan konusuyla başlayalım.

The Blues Brothers Konusu

İki dolandırıcı, hapisten çıktıktan sonra yetiştikleri Katolik yetimhanesini kurtarmak için yardım  konseri vermek ister ve eski müzik gruplarını bir araya toplamak için yola çıkarlar.

The Blues Brothers Yorumu

Cazcı Kardeşler yani The Blues Brothers aslında bir grup. Grup 1974 yılında kuruluyor. Film ise yönetmenin John Landis olduğu bir film yapılıyor başrollerinde Dan Aykroyd (Elwood Blues rolü) ve John Belushi (Jake Blues rolü) oynuyor. Bu isimlerde aynı zamanda grubun parçasıdır.

The Blues Brothers Konusu

Film de ayrıca Dan Aykroyd ve John Belushi dışında birçok ünlü sanatçı da var. Örnek verecek olursam James Brown, Cab Calloway, Aretha Franklin, Ray Charles ve adını sayamadığım nlarca isim. Eğer sizde caz müzik hayranıysanız veya daha genel söyleyecek olursam eski müzikleri seviyorsanız bu isimleri kesinlikle biliyorsunuzdur.

Gelelim filme, filmde Elwood ve Jake dolandırıcılar ve hapisten çıktıkları sahneyle başlıyor. Eskiden kaldıkları yetimhaneye gidiyorlar. O andan itibaren espriler ve komik durumlar gösterilmeye başlıyor. Ve yetimhaneye gittiklerinde öğreniyorlar ki bütçeleri olmadığı için yetimhane kapatılacak. Elwood ve Jake bu duruma üzülünce gerekli yardımı yapmak istiyorlar ama yardım onların karşılayabileceklerinden çok fazla. Ne kadar diye soracak olursanız 5000 dolar. Şimdi ki dolar kurunu düşününce fena para değilmiş aslında 😀

Elwood ve Jake bu parayı karşılamak için eski müzik gruplarını geri kurmayı planlarlar. Tabi bu biraz zor olacak çünkü grup üyeleri kendi hayatlarını kurmuşlar ve belli bir düzen içindeler. Bunlarla uğraşırken tüm Şikago‘ nun altını üstüne getirmekle kalmayıp peşlerine polis filosu, Naziler ve kovboylar düşer.

Filmi izlerken sizi kahkahalara boğacak. Film aynı zamanda müzikal olduğu için birçok ünü ismi farklı rollerde görmek hoşuma gitti.

Umarım keyifle izlersiniz.

Sağlıcakla kalın!

Morosophist

 

Morosophist‘e ait diğer yayınlar için buraya tıklayın.

Diğer Film yorumları için buraya tıklayın.

Morosophist

Morosophist

Merhaba, ben Morosophist. 19 yaşımdayım. Genel olarak dizi ve film yorumlarımla tanınıyorum. Bunun yanında ürün yorumlarım ve çevirilerim de blogta bulunmaktadır. İstek, öneri ve sorularınız için twitterdan bana ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir