The Call Film Konusu ve Yorumu – Kore Filmleri

The Call Film Konusu ve Yorumu – Kore Netflix Filmleri

The Call Konusu

the call konusu

 • Süre: 1 saat 52 dakika
 • Yıl: 2020
 • Tür: Gerilim, Fantastik
 • IMDb: 7.1/10

2019 yılında yaşayan Seo-Yeon, yıllar sonra çocukken yaşadığı eve dönerken telefonunu kaybetmiştir. Evdeki telefondan kendi telefonunu  ararken aslında 1999 yılında aynı evde yaşayan Young-Sook ile bağlantı kurar. Zaman geçtikçe yakınlık kuran bu ikili birbirlerinin hayatını değiştirmeye başlarlar. Elbette ki bunların bir bedeli vardır.

Oyuncular

 • Park Shin-hye

the call konusu

Seo-Yeon karakterini canlandırmaktadır. Aramızda onu sevmeyen çok az insan olduğunu düşünüyorum. Bugüne kadar hep romantik komedi dizilerinde izlemiştim. The Call filmindeki oyunculuğuyla daha çok hayran bıraktı gerçekten.

 • Jeon Jong-seo

the call konusu

Young-Sook karakterini canlandırmaktadır. Kötü karakterleri ne olursa olsun çok itici buluyorum ama bu kız mükemmeldi. Film boyunca çok kötü şeyler yapmış olsa da aşırı havalıydı. Kaçık rolünün hakkını fazlasıyla vermiş. Kendisini bir dizide başrol görmek çok isterim doğrusu.

The Call Yorumu

Film ilk başta gayet normal ilerliyor. Eski evine dönen Seo-Yeon ve o evde yıllardır annesiyle yaşayıp, mutlu olmayan Young-Sook bir telefon yoluyla zamanlar arası iletişim kurabiliyorlar. İkisi arasındaki arkadaşlık çok tatlı gözüküyor. Farklı zaman dilimlerinde aynı yerde yaşayan iki insan, ikisinin de hayatlarında konuşacakları kimseleri yok ve birbirlerini buldukları an bağlanıyorlar.

Birbirlerine bilmedikleri şeyleri anlatıyorlar, zamanlarının müziklerini dinletiyorlar. Ama birbirlerini daha çok tanıdıkça hayatlarında kötü giden bir şeyleri değiştirmenin yollarını arıyorlar ve bu her şeyi tepetaklak ediyor. Kelebek etkisi gibi, küçük bir dokunuş tüm her şeyi baştan değiştirmeye yetiyor. Bir taraf bir şeyleri değiştirebileceğini görünce bunu kendi çıkarları için kullanarak birçok şey yapıyor.

İzlediğim süre boyunca gerim gerim gerilmekten yerimde duramadım, bazı sahnelere bakamadım bile. Filmin ilk başındaki o yumuşaklık sona doğru kalmadı her şey kontrolden çıktı. bazı izleyiciler çok fazla mantık hatası var dese de öyle rahatsız edici bir mantık hatası yoktu. Aslında bir teoriye göre tüm mantık hataları çözülüyor ama ben teorilerle filme bakmayı seven biri değilim. Dümdüz izlediğimizde de gayet zevk veren bir film The Call.

Eğer gerilim filmlerinden hoşlanıyorsanız kesinlikle izlemeniz gereken bir film. Hatta aynı yıl çıkan diğer gerilim filmlerinden daha güzel bile diyebilirim. 2 saat nasıl geçti anlayamayabilirsiniz.

The Call

Film Fragmanı;

-Epiphany

Daha Fazla Film İncelemesi için Tıklayın

Epiphany

Epiphany

bahar, piyano, mor seven bir küçüğüm fakat sadece dizi, film ve kitaplara sığabiliyorum

2 thoughts on “The Call Film Konusu ve Yorumu – Kore Filmleri

 • 18/05/2021 tarihinde, saat 15:47
  Permalink

  Uf uff?

 • 18/05/2021 tarihinde, saat 19:50
  Permalink

  ??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir