Jujutsu Kaisen Konusu ve Anime İncelemesi

Jujutsu Kaisen Konusu ve Anime İncelemesi.

Jujutsu Kaisen Konusu

Itadori Yuji, normal bir insandan fiziksel olarak çok daha güçlüdür. Bir gün arkadaşları bir lanet tarafından saldırıya uğrar. Lanetleri gören Yuji onları kurtarmak isterken tüm zamanların en güçlü laneti olan Sukuna’ın lanetli parmağını yer ve artık ikisi de bir bedendedir.

Daha Fazla Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Anime İncelemesi

Evetttt uzun zamandır bölüm biriksin biriksin, final yapsın sonra izleyeceğim dediğim bir anime ile geldim size: Jujutsu Kaisen

Açıkçası hiç beklediğim gibi değildi. Çok daha iyi bir şey bekliyordum. Çizimler, dövüş sahneleri falan iyiydi ama aşırı boş muhabbet dönüyordu sanki. Hani karşı karşıyalar ama birbirlerine kendi  tekniklerini anlatıyorlar. Sonrasında üç dakika dövüş sahnesi falan. Animeyi fazla uzatmayalım diye bazı şeyler eksik kalmış ama yine de sanki biraz gereksiz uzamış.

Jujutsu Kaisen

İlklerde sıkmıyor ama sonralarında gerçekten iyi bir sahne görmeyi umuyorum ama yine de çok tatmin edici bir sahneye denk gelemiyordum. Konunun bir kısmı Sukuna ve onun lanetli parmakları ama senaryo ara ara çizgisinden kaydı gibi oluyordu. Ben Sukuna‘yı çokça görürüz diye umuyordum ama çok az çıktı 24 bölüm boyunca. Şaşırdım buna. İlkte Yuji’nin kendisinin gücü ile ilerlemesini istiyordum ama ara ara da Sukuna ile bir rekabet etmesini isterdim.

Bölümler çok inişli çıkışlı gibiydi. Birden yükselirken birden sıkıntıdan düşüyoruz da. Çok iyi bir anime olabilirdi diye düşünüyorum. Diyalogların fazla olması, konudan konuya atlaması, hızlı gelişimler, bilinmeyenler derken sanki havada asılı kalmış gibiydi. Öğretmenleri Satoru Gojo animede en havalı bulduğum kişiydi. Onun gücünü de böyle bir ucundan gösterip sonralarda çok göremedik.

Jujutsu Kaisen

Megumi de ise çok bir şey göremedim açıkçası. Sukuna bir şeyler görüyor onda ama işte anlaması uzun sürüyor. Nobara’nın gelişmesi aslında diğer karakterlere göre çok daha düzgün gitti. Ne birden ne çok yavaş. Komedisi güzeldi, bu bölümler olmasa çok daha sıkıcı olabilirdi belki. Yuji ve Megumi ikilisi bende Naruto- Sasuke ikilisini anımsattı.

Animenin mangası da mevcut. Belki mangası çok daha düzgün gidiyordur bilemiyorum. Anime de her şey hızlıya getirilmiş gibi. Konusu güzeldi ve belki de manga da daha güzel işlenmiştir. Eğer okumak isterseniz 63. bölümden sonrası finalden sonraya denk geliyormuş. Sağlıcakla kalınn…

-Rase

 Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Rase

HEYYOOO!!

2 thoughts on “Jujutsu Kaisen Konusu ve Anime İncelemesi

  • 12/04/2021 tarihinde, saat 22:24
    Permalink

    profil resmindeki hangi anime

  • 25/04/2021 tarihinde, saat 15:40
    Permalink

    Bilmiyorum maalesef ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir