Itazura Na Kiss Konu ve Anime İncelemesi

Geçtiğimiz günlerde Happy Marriage Mangasını yorumlayan Esra, Bugün de sizler için Itazura Na Kiss Anime sini yorumladı. Itazura Na Kiss Animesinden uyarlanan Playfull Kiss dizisini birçoğunuz eminim ki biliyorsunuzdur. Lafı çok fazla uzatmadan sözü yardımcı yazarımız Esra’ya bırakıyorum

Itazura Na Kiss Konusu

ITAZURA NA KISS konusu

Kotoko, lisenin açılış konuşmasını yapan Naoki’ye ilk bakışta vurulmuştur. Kotoko, okulun fazla akıllı olmayan F sınıflarındanken, Naoki ise en zekilerin bulunduğu A sınıfındadır. Kotoko liseden mezun olmadan Naoki’ye açılmak istemektedir ve bunun için ona ilan-ı aşk içeren bir mektup yazmıştır. Naoki ise mektuba bakmadan reddetmiştir. Bu reddedilişin ardından kötü olaylar devam ediyor. Kotoko babası ile yeni evlerine taşınmışlardır ama daha bir gün geçiremeden küçük bir depremden dolayı evleri yıkılmıştır. O gece babasının arkadaşı haberlerden onları görmüş ve onları evine davet etmiştir. Ve bu ev Naoki’in evinden başkası değildir.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın.

Anime İncelemesi

Aranızda Playfull Kiss izleyenler var mı? Bu dizimiz, bu animeden uyarlanmıştır. Benim çokça ertelediğim animelerden biriydi. Nedeni ise ‘dizisini izledim animesine gerek yok’ dediğim içindi ama son kez izlemeye karar verdim ve sonunu getirdim.

Başta çizimleri kötü gelse de (2008 yılı yapımı) sonrasında alıştım, ve aslında her karakterin ciddi anlamda karakteristlik özellikleri olduğunu düşündüm. Sadece Kotoko şuanki anime çizimlerine daha yakın ve birkaç kişi daha belki. Naoki ’in göz yapısı ilkte kötü olsa da sonradan düzeliyor.

Anime yirmi beş bölümlük. Tek sezonluk animede üç zaman dilimine yer vermişler; Lise, üniversite ve yetişkinlik zamanları. Ben lise zamanlarını daha iyi buldum. Üniversite ve yetişkinlik zamanlarında Kotoko ’yu senarist ‘ne kadar aptal ve takıntılı yaparsam o kadar komik olur’ diye hala devam ettirmiş kişiliğine. Kızı asla büyütmemiş aksine git gide daha çocuksu hale getirmişler. Hatta çizimlerinde sene geçmesine rağmen Kotoko daha çocuksu yüze ve giyinişe sahip oluyor ama tam tersi Naoki’in gözü, vücudu normal olarak değişiyor.

ITAZURA NA KISS yorum

Naoki başından beri soğuk bir kişiliğe sahip olsa da mantıklı düşünen biri. Dahi olmasına karşınn bazen aptal da olabiliyor. Animenin tam ortasında final gibi bir bölüm diyeceğiniz bir bölüm var. Valla o bölümden sonra iki üç bölüm sonra final olsaymış dedim.  Kotoko lisede kör bir aşık gibi davranmış olabilir, ama yaşı gittikçe olgunlaşması gerekirken daha ters tepmiş gibi sanki.

Dediğim gibi sırf komik olacak diye Kotoko’u aptallaştırıp, Naoki’i soğuk bir karakter yapıp imkansız aşkı yerle bir etmek için yazılmış bir senaryo. Sadece Kotoko’un düşünsel olarak hala lise çağında kalmasını çok sevemedim. Naoki’in annesi ise alın başınıza koyun böyle kaynanayı diyebileceğim biri. Seslendirmesi ayrı, mimikleri ayrı, yaptığı takıntılıkları ayrı en çok güldüğüm karakterlerden biri. Bir de Naoki’in küçük dahi bir erkek kardeşi var.

ITAZURA NA KISS konusu

Animeyi izlerken Naoki’in nasıl Kotoko’ya aşık olabileceğini çok sorguladım. Ben etrafımda aşırı sakar, beceriksiz biri görmeyi çok istemem açıkçası. Hani insanlar beceriksiz olabilir ama dediğim gibi senarist ne kadar aptal yaparsam o kadar çok komik olur, o kadar çok izlenir kafasındaydı sanırım. Kotoko ‘nun saf aptal olması dışında anime kendini izlettiriyor. Saf aptallara bağışıklığınız varsa başlayın derim.

Puanım 8/10

-Sevgilerle Esra.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın.

Rase

HEYYOOO!!

2 thoughts on “Itazura Na Kiss Konu ve Anime İncelemesi

  • 05/11/2020 tarihinde, saat 23:56
    Permalink

    Animesine başlamış ama bitirememiştim dizisi kesinlikle daha güzel. bu yazıyı okuyunca dizisini tekrar izleyesim geldi

  • 05/11/2020 tarihinde, saat 23:58
    Permalink

    Animesini izledigimde lisedeydimve cok gulmustum kotoko bana cok batmamisti. ?? Hala hatirladikca gulerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir