Vanitas no Karte Konusu ve Anime İncelemesi

Normalde henüz bitmemiş serileri incelemeyi sevmem fakat henüz altı bölüm olmasına rağmen heyecandan yerimde duramadığım izleyen herkesin de kıpır kıpır olacağını düşündüğüm muhteşem bir komedi tabanlı vampir- aksiyon animesiyle ( Vanitas no Karte ) geldim, hazırsanız başlayalım!

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın.

Vanitas no Karte Konusu

vanitas no carte anime konusu

Kırmızı ayda doğan her normal vampirlerin aksine Vanitas mavi ayda doğmuştu ve bu lanet demekti. Bütün vampirler kendisinden çekindi ve onu yalnızlığa mahkum etti. Sonuç olarak korkulan ve yalnız bir vampir olarak Vanitas bir gün tüm vampirlerden intikam almak için Vanitas no Karte yani Vanitas’ın Kitabı isimli büyü kitabını yazdı.

Tabii ki konumuz bu değil. 19. yüzyıla geldiğimizde artık sadece efsane olarak sanılan Vanitas’ın kitabı’nın peşine düşen genç vampir Noe hiç beklemediği anda kitabı sahibiyle birlikte bulur. Yeni Vanitas olduğunu iddia eden insan doktor kitabı kullanarak kimlikleri çalınan vampirleri tedavi ediyordur.

Animede ise doktor Vanitas ile birlikte Vampirlere kimliklerini geri kazandırıp, onlardan kimliklerini çalan kişinin kim olduğunu öğrenmek adına yolculuğa çıkan Noe’nin hikayesine tanık oluyoruz.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın.

Anime İncelemesi

Vanitas no Karte aslında 2021’in en beklenen animelerinden biriydi, mangasını okuyan herkes anime uyarlaması geleceğini duyduğundan beri büyük bir bekleyiş içindeydi ve ilginç bir şekilde anime çıktıktan sonra mangayı öğrenip okuyanların sayısı da bi hayli fazla!

Karakterlere geçecek olursak, henüz sadece altı bölüm olmasına rağmen sıkmayan ve eğlenceli havasıyla kendini sevdiren animemizde tabii ki animede olduğu gibi çatlak ve asla ne yapacağını kestiremediğimiz baş karakterimiz var. Vanitas, insan olmasına rağmen vampirleri öldürmek için yapılmış bir kitabı kullanarak vampirleri iyileştiren karakterinde ileride herhangi bir gelişme göreceğimizi sanmadığım bozukluklar olan fakat yine de izletirken eğlendiren karakterimiz.

Vanitas no Karte Konusu

Henüz kendisiyle ilgili detaylı bir bilgimiz, kitabı nereden aldığı ve gerçek Vanitas’la nasıl bir anlaşma yaptığı hakkında bir fikrimiz yok. Bir süre daha öğrenemeyecek gibiyiz. Noe ise daha açık bir karakter olmasına rağmen geçmişine dair gördüğümüz flashbacklerle kendisini daha çok merak ettiren bir karakter.

İki karakterin kurduğu tartışmalı dostluk hem güldürüyor hem de keyif veriyor ve zaten anime  bana göre realistik bir başarı elde etmese karanlık bir hava etrafınfa döndürülmeye çalışıldığı için Vanitas ve Noe’nin güldüren ilişkisi o havada boğulmamızı engelliyor.

Vanitas no Karte

Çok yeni bir anime olduğu için eleştirecek pek fazla şeyim yok, hatta neredeyse kusursuz bir anime izliyoruz. İleriki bölümlerde gidişaltı bozabileceklerini sanmadığım için şimdiden incelemesini yapmak istedim.

Çizimler ve karakterler bana çok fazla Ao no Exorcist aurası verse de, hatta aynı stüdyodan çıktığını düşünsem de Vanitas no Karte hepimizin çok sevdiği muhteşem klasikler olan FMA, My Hero Academia, Noragami ve çok daha fazla başarılı animeye imza atmış Bones Studios’tan çıkma! gerçekten psofesyonelliği hissediyorsunuz.

Vanitas no Karte Konusu

Profesyonellik demişken, animede hoşuma gittiği için mangasına da şöyle bir göz attım. 19. yüzyılı ve Paris sokaklarını o kadar güzel tasvir etmişler ki hayran kalmamak elde değil!

Kısacası, her cuma günü yeni bölümleriyle bütün platformlardan izleyebileceğiniz Vanitas no Karte her yaştan kitleye hitap eden eğlenceli bir anime ve sadece 12 bölüm sürecek. Hepinizin mutlaka göz atmasını istiyorum, şimdiden iyi seyirler!!!

Vante

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın.

One thought on “Vanitas no Karte Konusu ve Anime İncelemesi

  • 12/09/2021 tarihinde, saat 17:27
    Permalink

    ben vantasın aklına tüküriyim AMİN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir