Was it Love? Konusu ve Yorumu – Netflix Kore Dizileri

Was it Love? Konusu ve Yorumu – Netflix Kore Dizileri

Hiç hayatınıza hiç unutamayacağınız düşündüğünüz biri girdi mi? Ya da yanlış anlaşılmaların bir ömrü yiyip bitirdiğine şahit olduğunuz mu? Bakalım sizin hikayeniz bu dizinin konusuyla bir benzerlik gösterecek mi…

Was it Love? Konusu

  • Sezon: 1
  • Bölüm: 16
  • Dil: Korece
  • ImDb: 7.2/10
  • Tür: Romantizm

KONUSU : Was it love? Dizisinde ana karakterimiz genç bir anne olan Noh Ae-jung. Bu genç annemizin de küçük bir kızı var ve hep birlikte anneannesiyle yaşıyorlar. Her şey tek düze giderken bir anda ana karakterimizin hayatında bir gelişme yaşanıyor ve bu gelişme onu aslında içinden çıkamadığı geçmişine doğru sürüklüyor.  Tüm bunlar olurken de ana karakterimizin küçük kızı babasını sorgulmaya başlıyor ve babasını bulmak için çalışmalara başlıyor, babasının aslında ne kadar yakında olduğu bilmeden…

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Oyuncular – Karakterler

  • Noh Ae-jung: Bizim biricik ana karakterimiz. Noh Ae-jung karakteri aslında bence büyümüşte küçük kalmış denebilecek bir karakter. Hem kötü hem de iyi anlamda. İzlerken hayatı çok heyecan ve tutku ile yaşaması, her olayda hiç tepkisini saklamadan göstermesi onun bu ruhunu koruduğunu gösteriyor. Kısacası içi dışı bir bir karakter diyebiliriz.

Kötü yönünden olayı ele aldığımızda ise diziyi izlerken birçok kez sizi sinir edecek bir karakter olduğunu söyleyebilirim. Çünkü şahsen bana öyle oldu. Dizi boyunca aldığı tüm kararlar bana çok mantıksız geldi. Ve anneliğini sorgular isek bu karakterin kesinlikle iyi bir anne imajı çizdiğini söyleyemem. 

  • Noh Ha-nee: Dizinin minik kız karakteri. Bu karakteri genel olarak beğendim. Fakat beğenmediğim hususları da var. Karakterimizin ortaokula giden birine göre gereksiz bir olgunlukla işlendiğini düşünüyorum.

Bazı yerlerde, dizide, annesinden bile mantıklı hareket ettiğini göreceksiniz. Ama genel sorunun anne karakteriyle ilgisi olduğu kanısındayım bu yüzden bu karakterin çok üstüne gidemiyorum.

  • Oh Dae-oh: Tüm erkek karakterlerinin arasında önemli bir yeri olduğu için bu karaktere kısa bir yer vermek istedim. Bu karakterin de ana karakterimizin havasına uyduğunun ve ikisinin de biraz çocuksuya kaçacak davranışlar sergilediğini düşünüyorum.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Was it Love? Yorumu

Aslında genel olarak bu diziyi hiç mi hiç sevmedim. Ve dizi aktı da diyemem. Dizideki ana karakterin bütün diziyi mahvettiğini düşünerek diziyi bitirdim. Dizideki ana karakterin daha olgun yazılması gerektiğini düşünüyorum.

Hatta izlerken bir müddet bu senaryoyu kimin yazdığını sorguladığımı söylemem gerekir. Çünkü gerçekten yapılan hiçbir mantıklı hareket yoktu dizi boyunca. Her şey çok klasik ilerledi. İzleyici şaşırtan hiçbir sahne yoktu. Ana karakterimizin hayatını etkileyen küçük bir titreşimle başladı. Titreşimin artması gerekirken sönerek ilerledi.

Was it Love?

Oyunculuklar konusunda ise kötü bir yorum yapamıyorum. Bence oyunculuklar gayet güzeldi. Özellikle ana karakterin küçük kızını oynayan oyuncuyu çok yetenekli buldum. Erkek oyuncular da gayet karakterleri kendi üzerlerine giysi gibi giymişlerdi ve güzel taşıyorlardı.

Dizinin çekim açıları, geçişleri, müzikler seçimleri açısından gayet iyi olduğunu düşünüyorum. Ve belki de garip de olsa bu yüzden bana kendisini izletti. Tabi, oyunculuklar da iyiydi dediğim gibi. Özellikle geçiş kareleri açısından çok güzeldi. Sahneler birbirine resmen su gibi akarak geçiyordu. Ayrıca, diziye bir de belki metraforik açıdan yaklaşmaya çalıştım. Fakat yine bir şey elde edemedim. Dizideki her şey ilkokula giden bir çocuğun bile hiçbir zorluk olmaksızın anlayabileceği şeyler olarak verilmişti.

Dizinin iyi taraflarından biri belki de aileniz ile izleyebileceğiniz olmasıdır. Çünkü dediğim gibi çok düz her şey ortada bir dizi.

Kimler İzlemeli

Eğer netflixteki neredeyse tüm dizileri bitirdim -şair burada üzgün bir şekilde kendinden söz ediyor- ve canım sıkılıyor bana önereceğiniz bir dizi varsa bu diziyi izlemenizi öneririm.

-Pell

Daha Fazla Dizi incelemesi için tıktık

Pell
ily

Pell

Merhaba ben Pell. Her türlü yorumunuza ve önerinize açığım! Twitter adresimden bana istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir