Youth of May Konusu ve Oyuncuları – Kore Dizileri

Son dönemlerde parlayan yıldızların dizi haberi ard arda geliyor. Önce Hwang in Yeop ‘un Annarasomanara ‘sı şimdi de 18 Again dizisinde dikkat çeken oyuncu Do Hyun’un Youth of May ‘i.

In Yeop’un dizi haberini henüz sindirememişken listede dolaşırken Do Hyun’un yeni dizi haberini görünce açıkçası mutlu oldum. 2021’in ilk yarısı her ne kadar beklenildiği gibi güzel geçememiş olsa da 2.yarısı gümbür gümbür geliyor hissi uyandırdı bende. Bu arada;

Hwang In Yeop’un yeni dizisi Annarasomanara konusu ve oyuncuları için tıklayın.

Hwang In Yeop‘un dizisine daha çok var, daha dizi çekimleri bile yapılmadı. Ancak Youth of May yakın zamanda ekranlarda olacak. Gelin lafı hiç uzatmadan dizi konusu , oyuncuları, fragman ve dizi yönetmen-senaristine bir göz atalım;

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Youth of May Konusu

 • Ülke: Güney Kore
 • Tür: Dram, Romantik, Tarih, Gençlik
 • Yönetmen: Song Min-Yeop
 • Senarist: Lee Kang
 • Kanal: KBS2
 • Bölüm Sayısı: 12
 • Yapım Yılı: 2021
 • Yayın Tarihi: 3 Mayıs 2021
 • Yayın Günü: Pazartesi & Salı – 21:30

Konusu : Dizi 1980 yılının Mayıs ayında meydana gelen Gwangju Ayaklanması ‘nın etrafında dönmekte. Hwang Hee Tae, oldukça zeki bir Tıp öğrencisi olmasının yanı sıra tam anlamıyla bir baş belasıdır. Öngürelibilir her konudan nefret eder. Hayatını ‘Ön yargıya karşı bir savaşçı’ olarak tanımlıyor.

Ön yargıya karşı olmasının nedeni de bir bekar annenin çocuğu olması. Sırf bir bekar annenin evladı olduğu için birçok önyargıyı kırmak zorunda kalmıştır. Bu ön yargılardan kurtulmak için oldukça fazla çalışıp sınıfının en çalışkanı olmuş ve Seul Ulusal Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmıştır. Hee Tae‘nin tüm bunların yanında birçok yeteneği ve hobisi bulunuyor. Ancak Mayıs ayında yaşanılanlar hayatını sert bir şekilde etkileyecektir. Bunları diziyi izlerken göreceğiz.

Kim Myung Hee oldukça çalışkan olan bir hemşiredir. Gwangju’da tek başına yaşamaktadır. Kan alırken damarları tek seferde bulabilecek kadar zeki ve becerikli olan Myung Hee ne yazık ki pek fazla arkadaş canlısı değildir. Zekasının ve bu özelliklerinin yanı sıra oldukça güzel olan Myung Hee, bir o kadar da soğuk bir karaktere sahiptir. Çevresinde yalnızca Lee Soo Ryun isimli bir arkadaşı bulunmaktadır.

Lee Soo Ryun‘da zengin bir aileden gelen ve konuşmaktan bir hayli keyif alan biridir. Zengin bir aileden gelmesi onda adaleti sağlama sorumluluğunun fazlalaşmasına neden olmuştur. Bu konularda kendisini sorumlu hissediyor. Lee Soo Chan ise Lee Soo Ryun’un Fransadan dönen ağabeyidir.

Evet, dizi konusu ve karakterleri bu şekildeydi. Sonuç olarak etkileyici bir dizi gibi duruyor. En son bu tarz bir konuyu Chicago Typewriter dizisinde izlemiştik. Böyle seksenli yıllarda geçen diziler açıkcası benim hoşuma gidiyor. Zamanında yine Love Rain dizisinde o dönemlere gitmiştik. Keza Reply 1988‘de de öyle. Hepsi ayrı ayrı güzel dramalardı.

Sonuç olarak Youth of May dramasında da o zamanlardaki havayı hissettirirlerse eğer, harika bir iş ortaya çıkacak gibi görünüyor.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Oyuncular

Dizinin konusuna türüne karakterlerine değindik. Gelin şimdi de oyuncularına ufaktan bir değinelim;

youth of may oyuncuları

 • Go Min Si :Dizide Kim Myung Hee karakterini canlandıracak. Daha önce oynadığı diziler;
 1. The Smile Has Left Your Eyes
 2. Love Alarm
 3. Secret Boutique
 4. Sweet Home

Love Alarm Dizi Konusu ve İncelemesi için Buraya Tıklayın.

Evet oyuncu hakkında sizlere verebileceğim bilgiler bu şekildeydi.

 • Lee Do Hyun :Dizide Hwang Hee Tae karakterini canlandıracak. Daha önce oynadığı diziler;
 1. 18 Again
 2. Sweet Home
 3. Beyond Evil

Yukarıda sıralanan her dizinin blogda detaylı incelemesi yer alıyor. Dizi hakkındaki bilgilere ulaşmak için dizi isminin üzerine tıklamanız yeterli.

 • Lee Sang Yi :Dizide Lee Soo Ryun’un Fransadan dönen ağabeyi So Chan’ı canlandıracak. Daha önce oynadığı diziler;
 1. The Nokdu Flower
 2. When the Camellia Blooms 
 3. Once Again

Yine aynı şekilde dizi isimlerinin üzerine tıklayarak, dizi incelemelerine ulaşabilirsiniz.

 • Geum Sae Rok :Dizide Lee Soo Ryun karakterini canlandıracak.

Daha önce oynadığı diziler;

 1. The Fiery Priest
 2. Class of Lies 
 3. Joseon Exorcist 

Youth of May

Evet dizi oyuncuları da bu şekildeydi. Sonuç olarak karşımızda iyi bir kadro bulunuyor. Bu nedenle beklentimizi yüksek tutmamız gayet normal bence. Bakalım nasıl bir iş çıkacak ortaya.

Youth of May Fragman

Dizi oldukça soft bir fragmana sahip. Bu nedenle bende fazlasıyla dram izleyecekmişiz hissi uyandırdı. Sonuç olarak izleyip göreceğiz.

Youth of May Yeni Bölüm Ne Zaman

Yukarıda belirtmiştim ancak tekrar bir üzerinden geçmek istedim. Dizi 3 Mayıs 2021 tarihinde başlayıp, Pazartesi ve Salı günleri yayınlanacak. Saat olarak ise 21:30 ‘da

Youth of May İzle

Diziyi yayınlandıktan sonra Netflix ‘den izleyebilirsiniz. Yine aynı şekilde Asya dizi izleme sitelerinden de izleyebilirsiniz. Dizi hakkında sizlere sunacağım bilgiler bu şekildeydi. Youth of May yorumu dizi final yapar yapmaz yine Jazetel’de olacak. Beklemede kalın, hoşça kalın!

-Jaze

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir