Beyond Evil Yorumu ve Konusu – Bunu İzlemelisiniz!

Herkese merhabalar…  Bu hafta Meya ile birlikte yorumuna gideceğimiz dizi Beyond Evil . Dizimiz 16 adet bölümden oluşuyor ve finalini geçtiğimiz hafta itibariyle verdi. Bir Netflix dizisi olan Beyond Evil ’i  netflix de yada korsan sitelerde izleyebilirsiniz. Yayınlandığı dönemde bir çok drama bulunan dizimiz aslında tür olarak da ortak paydalara sahip olduğu bir çok dramadan kadronun oyunculuk performansı ile açık ara bir farklılık gösteriyordu.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Beyond Evil

Dizi Konusu : Öncelikle bu zamana kadar izlediğiniz tüm polisiye veya herhangi bir cinayet çözümünü konu alan dizilerin hepsini unutun. Çünkü Beyond Evil dizisi Signal’den sonra beni polisiyenin büyüsüne kaptıran ve unutamayacağım ikinci polisiye dizi olarak tarihe geçmiş bulunmakta.

İşin içine hem aile gibi olmuş bir polis departmanı hem de 20 yıl önceki cinayet için hala araştırma yapan ve en azından cenazesini görmek isteyen bir polis girince işler inanılmaz bir hal alıyor. Bir de bu aile olmuş departmana fazlasıyla idealist olup ilkelere sahip yüksek mertebeli genç bir detektif atanıp gelince işler beklemediğiniz bir noktaya ulaşıyor. Bir sürü eski defter ortaya çıkıyor.

Kimi aradığını bilmeyen departman, gelişen değişiklikler ile yeni bir cinayeti araştırıyor. 2020 gibi bir yılda işlenen cinayetin suçlusunu araştırırken hiç beklenmedik bir yerden 20 yıl önceki kaybolmuş kardeşin hikayesine bağlanıyor hikaye.

Bu şekilde birbirine çeşitli yerlerden bağlanan olaylar ile sizi her bölüm ‘acaba sonraki bölüm yeni ne öğreneceğim.‘ gibi bir duyguya boğuyor. Ve bu duyguyu her geçen bölüm öyle dozunda kullanarak asla ‘ama sıkıldım artık bilinmezliklerden.’ dedirtmiyor. Bu drama polisiye dramalar arasında gayet tabi başı çekecek hale gelmiş sayılır.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Beyond Evil Yorumu öncesi Beyond Evil Dizi karakterlerine bakacak olursak;

Oyuncular

 • Lee Dong-Sik: Ben bu karakteri oynayan oyuncunun kalitesini anlatmaya kelimeleri yetiştiremiyorum. 16 bölümün 16 bölümünde de ders niteliğinde oyunculuk sergiledi. Zaten bunun sayesinde de en iyi erkek oyuncu adı altında adaylık aldı. Her ne kadar güçlü adaylar bulunsa da benim gönlüm bu diziyle birlikte tam anlamıyla kendisinden yana.

beyond evil

Beyond Evil dizisinde 20 yıl öncesinde ikiz kardeşini öldürmekle suçlanan ve suçlamalar üstünden düştükten sora kardeşini gerçekten kimin öldürdüğünü bulmak için polis olmaya karar vermiş bir karakteri canlandırıyordu. Dizide genel konu da bulunan adalete güvenin oldukça az olmasından kaynaklı sadece kendi aralarında bilgi paylaşımı yaparak birbirlerine herhangi bir şey söylemeden anlaşabilen bir grubun en soğuk üyesiydi diyebiliriz.

Yeni gelen ve partneri olan idealist dedektif ile aralarında olan durumun final ile inanılmaz şekilde bir açıklığa kavuştuğunu açıkça söyleyebilirim. Bir yerde sıkça bizi öfkesi ile korkutsa da sonunda doğru olanı yapmayı bilen bir karakterdi. En azından doğru olan olmasa bile adaletin cezalandırma kapasitesine bir saygısı bulunuyordu.

 • Han Joo-Won: Karakteri canlandıran beyimiz hepimizin Hotel Del Luna’dan tanıdığı Jin-Goo bey.

Hotel Del Luna Dizi Yorumuma Ulaşmak İçin Buraya Tıklayın.

Arkadaşlar size sadece şunu söylemeliyim ki bu adam kafayı yemiş. Böyle bir oyunculuk aurasına ulaşmış olması inanılmaz bir durum. Karakteri öyle benimsemiş ve üzerine oturmuş ki ‘başkası oynasa ne olurdu?’ diye düşündüğüm herhangi bir senaryoda dizinin tüm o havası kayboluyor. Olmazsa olmaz olmayı başardı.

Dizide idealistliği ve bolca ilkeleri ile kendisinin kimin yanında olduğunu ilk bölümden beri biliyorduk. Tam bir karakter örneğiydi bize ilk bölümden bu adam öyle biri ve bu adam ne durum olursa olsun bu karakteri bozmayacak imajını verdiler. Ve 16 bölüm boyunca bu imajda en ufak bir sapma olmadı.

 • Park Jung-Je : Dong-Sik’in en yakın arkadaşı olarak bildiğimiz karakteri oynayan oyuncuya da bir tebrik göndermeden bırakmak istemiyorum. Bir yan karakter diziye ne verebilirse ne kadar duygu geçirebilirse onun da fazlasını yaptı. Çoğu zaman başrolün bile veremediğini bir yan karakter olarak diziye verebildi. Bunu sadece ben de görmedim yine prestijli bir ödül töreninde en iyi yardımcı oyuncu kategorisinde aday gösterildi.

beyond evil

Karakter olarak bir psikolojik problemi olduğunu ilk bölümden anlamıştık. Fazlasıyla yapışkan ve sinir bozucu bir annesi vardı. Annesi ile aralarında bir yakın bir uzak ilişki bile o kadar senaryoya tamamlayıcı etki veriyordu ki… Gerçekten tek bir sahneyi ilerletesiniz veya geçesiniz gelmiyordu.

 • Oh Ji-Hwa: Beyond Evil ‘in bayan dedektifi ve bu aile olmuş grubun tamamlayıcı parçası. Kardeşiyle birlikte diziye o grubun içerisindeki aile sıcaklığını aşılıyorlardı. Ama bu dizi için bundan fazlası da çok olacağı için sıkça kardeşlikleri dile getirilmiyordu.
 • Nam Sang-Bae: İlçe karakolunun en yetkili ve en eski üyesi. Zamanında Dong-Sik’in kardeşini öldürmekten tutuklanmasına sebep olan karakter.: yaptığına olan pişmanlığı yüzünden deli olarak bilinen Dong-Sik’İ oldukça hoş görüyordu. Ama garip bir şekilde iki karakter arasında bir baba oğulumsu ilişki de mevcuttu. İzlemekten keyif aldığım bir karakterdi.

beyond evil yorum

 • Lee Chang-Jin: İlçenin ilginç bir zenginlik hikayesine sahip üyesiydi. 20 yıl içinde kendini büyüterek sayılı insanlar arasında yerini almış karakter… Baştan sona o şeytaniliğini koruduğu için bir çok insan tarafından sevilmeyecektir. Fakat tüm o kötüler arasında arada bir eğlenmeme sebep olduğunu da atlamak istemem. Gayet iyi karakterdi hırsları olan bir adam daha iyi canlandırılamazdı.

 •  Han Ki-Hwan: İdealist polisimizin babası. Herhangi bir aile sevgisi mevcut olmayan karakterin tek derdi mevkisini bir üste taşırken çevresindekilerin hareketlerinin bu işlemde kendisini kötü etkileyip etkilemediğini yargılamaktı. İlerleyen bölümlerde rolünün altyapısını öğrendiğimiz karakter iyi hazırlanmış bir karakterdi.

Karakter tanıtımımız buraya kadardı. Ama diziye hizmet etmiş tüm oyunculara tebriklerimi göndermeyi bir borç biliyorum inanılmaz iş çıkardılar.

Buradan Sonra Spoiler Evreni Olan Yorumlara Gidiyoruz. Ona Göre Bir Tamam Devam Kararı Alman Gerek Okuyucum. Beyond Evil Yorumu ;

Beyond Evil Yorum

 • İlk yorumun Jung-Je karakteri üzerine. O naifliğini ve bir o kadar korkaklığının bağlayış şekli cinayetin bir aşamasına bağlanmış olması… Her ne kadar beni üzse de her şeyi telafi için yaptığını bildiğim bir karakterdi.

‘Yani bir de ölmüş adama çarptı sonuçta.’ diye düşünerek cinayet işlememiş oluşu ile kendimi avutmaya çalışıyorum. Zaten annesi ile yaşadıklarını da öğrendikten sonra kendisine oluşmak üzere bile olmayan önyargım oldukça düşük seviyede kaldı ve sonrasında yok oldu.

 • Dong-Sik ve Joo-Won arasındaki ilişki bir abi kardeş ilişkisi gibi başlamadı. İki tarafta birbirine oldukça soğuk ve mesafesini korur haldeydi.

Ama dizinin sonunda birbirlerine karşı samimiyetlerinden emin olan iki karakterimiz çok iyi bir şekilde sonuca vardılar. İlk defa birbirlerine karşı saygı ifadesi olmadan konuşmaları neden bilmiyorum beni duygulandırdı.

 • Dong-Sik‘in gençliğini canlandıran Do-Hyun da mutlaka tebriklerden bir parça almalı diye düşünüyorum. Azıcık görünmüş olmasına rağmen başarılı oyunculuğu ile etkileyici bir iş çıkardı.

 • Birden fazla cinayetin nerelere bağlayacağından bahsetmek istemiyorum sizlere de bazı heyecanlar kalsın diyerek.

Bu haftaki dizi yorumumuz benim her detayıyla bayıldığım bir polisiye dizisi üzerineydi. Maalesef baştan sona her şeyi sevdiğim için diziye ince ince yapmak istediğim yorumları tüm yazıya bu şekilde bölüştürdüm. Bir sonraki hafta bir başka dizi yorumunda görüşmek üzere kendinize çok iyi bakın sevgili okuyucularım.

Daha fazla dizi incelemesi için tıktık

Beyond Evil Yorumu ve Konusu Yayın Sonu.

-MEYA

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir