Anime Önerileri 2021 – Harika Bir Anime Listesi

2020 2021 Anime önerileri ile Müthiş Bir Anime Listesi / Anime Önerileri 2021

Herkese selamlarrrr! Size izlemeye pişman olmayacağınız bir anime önerileri 2021 anime listesi ile geliyorum. Bu liste destansı animeler haricinde hazırlanmıştır, çünkü o Çin Seddi gibi bölümleri olan animelerden birinde finali görmedim. Bırakın finali yarılayamadım bile. Hepsi güzel o ayrı ama aşırı uzun bölümlere dayanamıyorum uzun süredir. O yüzden tek sezonluk maksimum elli bölümlük animelere devam!

Anime Önerileri 2021

Küçük bir notçuk, anime önerileri yaparken sıralamayı rastgele yaptım. En iyisi veya en kötüsü bu diye algılanmasın, iyi okumalarr!

Genel Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

En İyi Animeler

Listede oyun animelerinden tutun da Romantik animeler gerilim animeleri ve fantastik animeleri olsun türlü türlü anime içerikleri bulunuyor. Umarım severek okursunuz. Anime Önerileri 2021 listesi daha önce çok duymadığınız ancak izlenmesi gereken animeler diye nitelendirebileceğim animelerden oluşuyor. Ayrıca Jazetel’de yer alan diğer Anime İncelemeleri için;

Jazetel Anime İncelemeleri için tıktık.

1. NANA Animesi

Anime Önerileri

 • Bölüm Sayısı: 47 
 • Yapım Yılı : 2006-2007
 • Anime Türü: Yaşamdan Kesitler, Dram, Komedi, Romantizm, Müzik, Shoujo

Nana isminde iki kadının, tren yolculuklarının birinde birbirine rastlamasıyla hayatlarının ilk kesişmelerini yaşıyorlar. İkinci kesişmeleri ise Tokyo’da ev ararlarken 707 numaralı daire de kesişiyor. Bu iki kadın aynı isimlere sahip olsalar da hem görünüş olarak hem zevk olarak çok farklı kişiliklere sahiptirler.

47 bölüm ama öyle bir izlettiriyor ki bir anda finale az bölüm kaldığını görerek, ” o kadar erken mi, daha bir sürü olay vardı” diye sitem ediyorsunuz. Ve evet eksik kalan durumlar oldu. Mangası da varmış ama okumadım çünkü o zamanlar manga okumaya çok alışamamıştım. Öyle de kaldı.

Her iki Nana ‘nın hayatında inişli çıkışlı zamanlar oluyor. Kariyerleri ve aşkları bu inişli çıkışlı hayatlarında en büyük problemlerden biriydi. Birinin aşk hayatı düzelse diğeri bozuluyordu ve bu durumlar arkadaş çevresine de yansıyordu. Kötü olan onca olaydan sonra bu iki kadın birbirlerine destek olmak için birbirlerinin yanlarındaydı. Eğer o zamanlar bu blogta yazı yazıyor olsaydım bu anime için çok daha geniş çaplı bir yazı yazardım. Bu bir anime önerileri yazısı olduğu için ve üzerinden zaman geçtiği için yanlış bir bilgi vermek istemedim ama şundan çok çok eminim: izlerseniz asla pişman olmazsınız.

2. Akatsuki no Yona

Anime önerileri

 • Bölüm Sayısı: 24,  +4 OVA
 • Yapım Yılı: 2014-2015
 • Anime Türü: Aksiyon, Fantastik, Romantizm, Komedi, Macera, Shoujo

Prenses Yona krallığın tek çocuğudur. Sevgi dolu bir babası ve yakışıklı bir kuzeni vardır. Ama bu yakışıklı kuzenin babasını öldürerek tahta çıkmayı planladığı aklına bile gelmemiştir. Babasının katledilmesine şahit olan Yona, koruması olan Hak ile kaçmışlardır. Hak krallıkta en genç askerdir ve diğer askerlerin de korumasıdır. Yona’ya kızıl saçları yüzünden takılmaktadır ve bu durum Yona’yı çileden çıkarır. Ama ne demişler? En büyük aşklar kavgayla başlar!

Maalesef bu anime de eksik kalıyor ve devamı mangadan devam etmekte. Yakın zamanlarda okumaya çalıştım ama gözleri biraz yoruyor. Fazla siyah ağırlıklı çizimleri var. İzlerken eğlendiğim, karakterlerin her birini ayrı ayrı sevdiğim güzzellll bir anime. Hak’ın herkesle olan komik konuşmaları, davranışları aynı şekilde Yona’ın da saf halleri ve ve ve romatizmi… Görsel ararken kendime hakim olamadım, aptal aptal sırıttım. Keşke benim de Hak gibi bir korumam olsaaaa. Ay izleyin ya İZLEYİN!!! Ben tekrar izleyeceğim biraz kalp ritmimin oynaması lazım eheehehehehee.

3. Psycho- Pass

 • Bölüm Sayısı: 1.Sz 22 bölün/ 2.Sz 11 bölüm/ 3.Sz 8 bölüm
 • Yapım Yılı: 2012-2019
 • Anime Türü: Bilim-kurgu, Polisiye, Psikolojik, Aksiyon 

Yüksek teknolojinin ürünü olan Psycho-Pass adında ki cihaz insanların suç işleme potansiyelini ve işlenen suçun derecesini ölçer. Ve Dominators adlı silahlar da Psycho-Pass cihazının suçlu olarak gösterdiği kişilerde etkili olan bir silahtır. Güvenlik okulunu birincilikle bitiren Akane Tsunemori, Unit 1 adlı ekibe atanır. Bu ekip diğer ekiplerden farklıdır çünkü Dominators ile kontrol altında olan üst düzey suçlu, yetenekli insanlardan oluşmasıdır.

Arkadaşlar şöyle bir laf vardır ya ”Anlatılmaz yaşanır.” heh bende bunun için ne diyeceğim biliyor musunuz, ”Yorumlanmaz izlenir.” Ama bu animeyi izlerken aklınızın boş olmasında fayda var çünkü biraz ağır bir konusu olan ve biraz da uzun bir anime diyebilirim.

4. Ao Haru Ride

anime önerileri 2021

 • Bölüm Sayısı: 12, +2 OVA
 • Yapım Yılı: 2014
 • Anime Türü: Komedi, Dram, Okul, Yaşamdan kesitler, Romantizm, Shoujo

Yoshioka Futaba ortaokulda şirin görünümünden dolayı kızlar arasında sevilmemektedir ve bir yanlış anlaşılma yüzünden hoşlandığı Tanaka-Kun‘a açılamamıştır. Lisede de aynı şeyleri yaşayıp dışlanmamak için erkeksi görünmeye karar vermiştir. Her şey istediği gibi giderken bir anda Tanaka-Kun’u görmüştür fakat şimdiki adı Mabuchi Kou’dur. Onu gördüğündeki hislerini çocukluktaki aşkına bağlamaktadır fakat ya öyle değilse?

Karşı tarafın size acı çektirmesinden zevk alıyorsanız izleyin. Mabuchi bazen o kadar umursamaz oluyordu ki yüzüne çakasım geliyordu. Zavallı kızcağız arada bir dumura uğruyordu. Yine de izletti, güzeldi. Sonu maalesef burada da eksik bitti fakat ben durur muyum bir oturuşta mangasını okudum. O zamanlar manga okumada hızlı zamanlarımdaymışım.

5. No Game No Life

Anime önerileri 2021

 • Bölüm sayısı: 12, +6 Özel / 1 film
 • Yapım Yılı: 2014-2017
 • Anime Türü: Oyun, Fantastik, Ecchi, Doğaüstü, Macera, Komedi

Sora ve Shiro oyun dünyasında tanınan iki kardeştir. Hayatları sadece oyundan ibarettir. Bir gün kendisine ”Tanrı” diyen biri tarafından alternatif oyun dünyasına çağrılırlar. Burada savaşmak yasaktı. Her şey oyun ile halledilirdi. İnsanlık, diğer ırklar tarafından geriye kalmış şehirlere gitmeye zorlanmıştır ve bu iki kardeş bu dünyayı kurtarabilecekler midir?

Bu iki kardeş gerçek dünyada ki oyunlarda ne kadar iyiyse bu alternatif dünyada ki oyunlarda da hünerlerini gösteriyor. Çıkış yılına göre çizim ve renklendirmeleri iyi. Ecchi seviyesi çok üstte değil ama evet var. İlklerde kardeşlerin yakın olması biraz rahatsız etmişti sanki kardeşlikten başka bir şey varmış gibi ama sonraki bölümlerde bu his gitmişti. Oyun animelerini seviyorsanız sevebilirsiniz.

6. Guilty Crown

anime önerileri 2021

 • Bölüm Sayısı: 22
 • Yapım Yılı: 2011-2012
 • Anime Türü: Bilim-kurgu, Süper güçler, Dram, Aksiyon 

2029 yılında ‘‘Kayıp Noel” isimli belirlenemeyen bir virüsün yayılmasından sonra Japonya çeşitli ulusların oluşturmuş olduğu GHQ adlı örgütün kontrolü altına girmiştir. Ohma Shu 17 yaşında genç bir delikanlıdır. Sağ eli özel güçlere sahiptir. Bu güç insanların vücudu içindeki eşyaları veya silahları çıkartabilmektedir. Şu ana kadar başını belaya sokmamayı başaran bu genç, bir örgüte üye olan Yuzuriha Inori tanıştıktan sonra hayatı bir anda değişmiştir.

Aksiyonu, bilim-kurgusu yerindeydi, bazen sinir olduğum yerleri oluyordu ama izlemekten keyif almıştım. Final bölümünden hiç memnun kalmamıştım daha güzel olabilirdi ama her animenin sonu iyi bitecek değil ya!

7. Kamisama Kiss

 • Bölüm Sayısı: 1. Sz 13 bölüm, + 2 OVA/ 2. Sz 12 bölüm, 4 OAD
 • Yapım Yılı: 2012-
 • Anime Türü: Romantizm, Doğaüstü, Şeytanlar, Komedi, Shoujo, Fantastik

Momozono Nanami’in babası sorumsuz, düşüncesiz bir babadır. Öyle ki kızını büyük bir borç altında bırakır ve ortalıktan kaçar. Evlerine icra memurları gelen Nanami kendini parkta bulur. Artık bir evsizdir. Bu sırada aniden, bir köpeğin bir adamı kovaladığını görür ve ona yardım eder. Bu yardım karşısında adam Nanami’yi alnından öper ona kendi evini vereceğini söyler. Nanami, kendisini oyuna getirdiğini düşünür ama kalacak bir yeri olmadığı için adamı takip eder. Geldiği yer bir tapınaktır fakat bu tapınak ona perili olduğunu düşündürtür ve sahiden de bu tapınak perilidir. Ve Nanami orada pek hoş karşılanmaz.

Ya bu çok güzeldiiii. Ara ara güldüğüm, ara ara yumuş yumuş olduğum enfes bir animeydi. Böyle aralarında giren insanlar pek olmuyordu. Fazla sinir krizlerine girmiyordum veya sövmüyordum birilerine. Birinci sezonda da romantizm vardı ama iki de çok daha fazlaydı. Romantizm istiyorsanız doğru adrestesiniz.

8. Basilisk

Anime önerileri 2021

 • Bölüm Sayısı: 24
 • Yapım Yılı: 2005
 • Anime Türü: Samuray, Fantastik, Doğaüstü Güçler, Romantizm, Aksiyon, Tarihi, Macera

Koga ve Iga klanları 400 sene boyunca birbirleriyle savaşmışlardır. Koga klanından Gennosuke ve Iga klanından Oboro birbirlerine aşıktırlar ama kaderlerinde savaşmak vardır. Her ne kadar ikisi de savaşmak istemese de kendilerini klanlarından seçilmiş on kişi içinde bulurlar ve savaşmaya devam ederler.

Öncelikle çizimlerine değinmek istiyorum, çizimleri eski ve çizimlere çok odaklıysanız izlemeyin. Gerçi ben eski çizimleri de seviyorum, siz ne kadar eskiyi seviyorsunuz bilemem. Ama ne çizimi bana konusu yeter, aksiyonu yeter derseniz o zaman beklemeden izleyin.

Hee bir de romantizm var mı diye soruyorsanız, evet var ama çok yükseklere de çıkmıyor. Fakat bu ninja animesine Oboro karakterini yakıştıramadım. Gennosuke ise harbi adam harbi ninja. Ama Oboro sanki ninja klanından değilmiş gibi davranması sinirlerimi bozdu.

Ha kendini gösterecek ha kendini gösterecek dedim ama olmadı. Bu animeye güçlü bir ninja kadın ana karakter koymaktansa, pasif bir ana karakteri tercih etmişler. Eh ne diyelim, sağlık olsun. Macera, askiyon ve doğaüstü ninja yetenekleri güzeldi. Sadece yetenek değil karakterler de biraz garipti diyebilirim.

9. Wolf Girl & Black Prince

 • Bölüm Sayısı: 12, +1 OAD
 • Yapım Yılı: 2014
 • Anime Türü: Komedi, Romantizm, Okul, Shoujo

Erika Shinohara 16 yaşında bir lise öğrencisidir ve erkek arkadaşı olmamasına rağmen, çevresine erkek arkadaşı ile olan romantik anılarını anlatır. Bir gün yakışıklı bir çocuğun fotoğrafını çeker ve onun erkek arkadaşı olduğunu söyler. Fakat bu çocuk okulun popüler çocuğu Kyouya Sata‘dır. Erika, Sata’yı erkek arkadaşı olması için ikna eder. Sata dıştan iyi biri gibi gözükse de aslında hiçte öyle biri değildir. Sevgilisi olması karşılığında Erika’nın köpeği gibi davranmasını ister.

Yazarken güldüm, izlerken de gülmüştüm. Sata’nın çizimine bayılmıştımmm. Sarışınlık ve üstüne kırmızı göz, ahhh kalbimmm. Genelde beyaz saçlı karakterlere düşerim ama Sata istisnalarımdan biridir. Romantik komedi anime severler için birebir, kaçırmayın üzülürsünüz.

10. Maid Sama!

Anime önerileri 2020

 • Bölüm Sayısı: 27, +1 Özel bölüm
 • Yapım Yılı: 2010
 • Anime Türü: Romatizm, Komedi, Okul, Shoujo

Seiga Lisesi birkaç yıl öncesine kadar erkek lisesiydi. Karma düzene geçildiği zaman erkek öğrenciler kız öğrencilere sorun yaşatmaktadır. Bu durumdan memnun olmayan Misaki Ayuzawa bunlara son vermek istemektedir.

Okulda sert ve erkeklere taviz vermeyen yapısıyla, öğretmenlerini de arkasına alarak öğrenci konseyi başkanı seçilir.  Fakat Misaki Ayuzawa ailesinin maddi durumu yüzünden bir Maid kafede yarı zamanlı çalışmaktadır ve okuldaki etkinliğini korumak için bunu saklamaktadır. Bir gün okulun popüler çocuğu Takumi Usui, Misaki’yi işinde çalışırken görür ve Misaki okulda ki ününü kaybettiğini düşünür.

Romantik komedi animeleri bitmiyor aslaaaa. Ama ne yapayım çok güzeller. Bu anime de güzel ve eğlenceliydi. Çekişmeli halleri, aptal mimikleri hoşuma gidiyordu. Hani Sata sarışın istisnalarımdan biriydi ya işte ikinci istisnam: Takumi Usui.

Hemen hemen her türden bir anime önerisi eklemeye çalıştım, umarım hoşunuza gitmiştir. İzlememezlik yapmayın sakın, her bir anime önerisi ayrı ayrı çok güzel.

2021 Anime Önerileri yayın sonu. Sağlıcakla kalın,

-Rase-

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Rase

HEYYOOO!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir