Tonikaku Kawaii Konusu ve Anime İncelemesi

Tonikaku Kawaii Anime İncelemesi : Kendince Rekortmen Bir Anime

Tonikaku Kawaii Konusu

  • Yönetmen: Hiroshi İkehata
  • Stüdyo: Seven Arcs
  • Tür: Romantizm, Komedi
  • Yapım Yılı: 2020
  • Bölüm Sayısı: 12+1
  • Anime Puanı: 7.5

Ana karakterlerimizden birisi olan Nasa Yuzaki, küçüklüğünden beri ismi ile dalga geçilmiş ve sürekli bunun acısını çekmiş bir çocuktur. Bir yerden sonra bu şakalar ve aşağılamaları kaldıramadığı için kendi kendine bir karar verir. Nasa’dan daha önce ışık hızına ulaşacan kişi olacaktır.  Bu hayaline olan inancı ile öğrencilik hayatı boyunca çok çabalar ve iyi şeyler başarır. Ülkenin en prestijli üniversitelerinden birine bağlı olan bir liseye gitmeyi planlıyordur. Her şey yolundadır ve işinin çok kolay olduğunu kesinlikle başaracağını düşünmektedir.

Kaderi önemsemeyen, karşısına ne çıkarsa çıksın üstesinden gelebileceğini düşünen bu çocuk, yalnızca tek bir sefer gardını indirir böylece başına hiç beklenmedik ve sarsıcı bir olay gelir. Bu olay esnasında bir kızla tanışır daha sonra hayatının bir kısmını bu kızı arayarak geçirir. Bir gece evinde dururken o kız kapısını çalar ve karşısında dikiliyordur. Animemiz bu ikilinin yaşadıklarının minik bir kısmını konu almaktadır.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Anime İncelemesi

Tonikaku Kawaii Animesi

Tonikaku Kawaii Konu Anlatımı ; Aslında Tonikaku Kawaii Animesi öyle aşırı görkemli bir konu işlemiyor ve bununla birlikte konu anlatımı da aşırı süslü değil. İlk bölümünde kullanılan karakterin kendi hikayesini anlatması güzeldi ve aşırıya kaçılmış değildi. Her şey oldukça hızlı gelişiyor ve zaten rekor sağlayan yer de burada ortaya çıkıyor.

Gelelim kendince sahip olduğu rekora. Bu rekor biraz spoilerlı olacak isteyenler sonraki cümleyi atlayabilirler. Animemiz, anime tarihinin en hızlı evliliği rekoruna sahip, ana karakterimiz Nasa ve Tsukasa daha ilk bölümden evleniyorlar bu olay da kendilerini muhtemelen kırılamayacak bir rekora doğru taşıyor.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Tonikaku Kawaii Müzikleri

Her incelememde olduğu gibi bunda da şarkı yetersizliğinden yakınacağım ama öncelikle hakkını vermem gereken bir yer var. Açılış müziği oldukça tatlı ve diğer yapımlardan farklıydı. Kendi içinde bir çeşitliliği vardı ve geçirdiği değişiklikler oldukça güzeldi.

Ancak aynı şeyleri kalan müzikler için pek söyleyemeyeceğim. Hiçbir zaman anlayamadığım durumlardan birisi de şu: animelerde tamamen kötü müzikler olsa anlarım fakat gidip animede güzel müzikler varken bunların iyi yerlerde kullanılmamasına ve eksik olmalarına katlanamıyorum. Çünkü elde büyük bir potansiyel var ve bunun yok olması beni sinirlendiriyor. Yani bu çoğu şeyde geçerli örnekleri var.

Mesela direkt anime olarak örnek vereyim, Sword Art Online. Konusunu, havasını çok sevsem de ilk sezonunun sonları ve diğer kalan kısımlarına asla katlanamam. Konumuz Sword Art Online olmadığı ve üstelik sitede hali hazırda bir incelemesi bulunduğundan linki buraya bırakarak bu kısmı bitiriyorum.

Tonikaku Kawaii

  • Anime Çizimleri

Animenin çizimleri kendisi ve konusu gibi oldukça tatlı, komedi üzerine olduğu için de bazen ekstra üzerine gidilerek tatlılaştırılmış sahneler izliyoruz. Zaten anime boyunca Nasa ve Tsukasa yüzlerinde pembe çizgilerle dolaşıyorlar. Buradan da animenin karakterlerinin ne kadar saf, utangaç olduğunu görebiliyoruz. Çizimler oldukça basit ve sadeler.

Tonikaku Kawaii Karakterler

Tonikaku Kawaii anime

Karakterlerden havasını en çok beğendiğim kişi Tsukasa oldu. Genel itibari ile daha gizemli ve kendi üzerine merak duygusu oluşturabiliyor. İlk izlenimi oldukça harikaydı ve özel olarak ilk bölüm bana kalırsa Tsukasa’nın zirvesiydi.

Nasa daha sönük bir karakter, yer yer aşırı gaza gelse de Tsukasa ile aynı etkiyi uyandıramadı. Animenin komedi sofrası genellikle Nasa tarafından donatılıyor ve bu durum karakterinin şeklindeki en büyük etmen. Nasa çok zeki olmakla birlikte aynı anda bir aptalın beynine sahip. Dinlediği şeylerden bazen öyle farklı sonuçlar çıkarıyor ki ” Yuh, artık!” diyesi geliyor insanın.

Tonikaku Kawaii animesini çıtır, çerezlik bir tat olarak görebilirsiniz. Ve izlerken de bir şaheser beklemeyin. Size asla dünya üzerindeki en iyi deneyimi yaşatacağını da iddia etmiyor zaten. Alın çayınızı, kahvenizi belki de biraz kurabiye ve bunların eşliğinde rahat rahat izleyin. Bu haftanın yazısı da böylece sona erdi. Hepinize mutlu, huzurlu bir hafta diliyorum. Kalın sağlıcakla.

-KlopX

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir