Sizi Yumoş Yumoş Edecek Slice of Life Anime Önerileri

Sizi Yumoş Yumoş Edecek 5 Anime Önerisi ~ Slice of Life Anime Önerileri

Tatlı Anime Önerileri

Sizi hayatın stresinden uzaklaştıracak, rüya gibi tatlış matlış beş anime derledim. Umarım beğenirsiniz! ^^

Slice of life Anime Önerileri

Slice of life severler buraya!!! Hehehe

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

1- Gakuen Babysitters

Slice of life Anime Önerileri

 

 • Türü: Komedi, Okul, Yaşamdan Kesitler, Shoujo
 • Sezon Sayısı: 1 Sezon
 • Bölüm sayısı: 12+1(OVA)

Konusu: Ailesini uçak kazasında kaybeden Ryuuichi Kashima, kardeşi Kotarou’nun koruyucusu olur. Aynı uçak kazasında oğlunu ve gelinini kaybeden Morinomiya Akademisi‘nin müdiresi cenazede bizim iki oğluşu gördükten sonra onları himayesi altına almaya karar verir ancak bir şartı vardır: Ryuuichi okula kaydolma karşılığında o okulun bebek bakıcısı olmalıdır. Akademideki kadın öğretmenleri desteklemek amacıyla okulda bir bebek bakıcılığı kulübü kurulur ancak kulübe kimse katılmak istemediği için Ryuuichi şimdi kotarou dışında bir avuç pofuduk çocuğa daha bakmalıdır. 

Mini inceleme: Hayatın karmaşasından yorulduysanız ve minnak bebeklerin yanaklarını sıkmadan duramıyorsanız bu anime tam size göre. Yer yer güldürecek, yer yer düşündürecek ama asla sıkmayacak, bir çırpıda bitirebileceğiniz bir anime.

Gakuen Babysitters Detaylı Anime İncelemesi için Tıklayın.

2- Tanaka-kun is Always Listless

Slice of life Anime Önerileri

 

 • Türü: Komedi, Okul, Yaşamdan Kesitler
 • Sezon Sayısı: 1 Sezon
 • Bölüm sayısı: 12
 • Ayrıca 7 tane special ve 35 tane de 30 saniyelik chibi bölümleri vardır.

Konusu: Dikkatsizliği ve herhangi bir yerde uykuya dalma yeteneği ile tanınan Tanaka, her gün olaysız geçsin isteyen ve kendini zorlamasını gerektiren durumlardan kaçınarak tembel yaşam tarzını korumaya çalışan sıradan bir lise öğrencisidir. En yakın arkadaşı baş destekçisi Oota ile birlikte, özlemini duyduğu sakin ve huzurlu günleri yaşamasını engelleyen olaylarla uğraşan Tanaka-kun’u izlerken aman uykunuz gelmesin!!

Mini inceleme: Hyouka, oregairu, saiki k gibi animelerden aşina olduğumuz bir tipleme Tanaka. Hatta görüp görebileceğiniz en üşengeç insan olduğunu söylemek de pek yanlış olmaz. Yine hem hakkıyla güldürüp, hem içinizi ısıtacak bir anime. Yine romantizm yok ama olsaydı da fena olmazdı hani. Oota ile Tanaka, Miyano ile Echizen çiftleri gözünüzden kalpler çıkartacak!

3- Barakamon

Slice of life Anime Önerileri

 

 • Türü: Komedi, Yaşamdan Kesitler
 • Sezon Sayısı: 1 Sezon
 • Bölüm sayısı: 12
 • Ayrıca 13 special bölümü vardır.

Konusu: Seishuu Handa adında bir kaligrafi ustamız var. Bir gün ödül kazanan eserini görmeye gelen bir müdürün eleştirisini kaldıramayıp yaşlı başlı adama şakkadanak iki tane geçirmesi sonucu babası onu bir adaya yolluyor. Bu ada gerçekten Handa’yı değiştirecek midir? Handa’nın maceralarını izlerken bunu hep birlikte görelim!

Mini inceleme: Tam bir yaşamdan kesit animesi. O kadar sıcak ki izlerken içinizi ısıtıp sevgiyi hissettiriyor. Ghibli filmlerini izlerken hissettiğim değişik bir gerçekçilik hissi vardı aynı şeyi bunu izlerken de hissettim. Komedisini de gayet iyi vermişler. Güldürürken düşündüren bu animeyi mutlaka izlemelisiniz!

4- Snow White With The Red Hair

tatlı anime Önerileri

 • Türü: Romantizm, Shujo, Fantastik, Dram
 • Sezon Sayısı: 2 Sezon
 • Bölüm sayısı: 12 + 1(OVA) + 12

Konusu: Eşsiz kırmızı saçları olan kızımız Shirayuki, bir gün yaşadığı ülkenin az buçuk budala prensi Raji’nin kendini metreslerinden birisi yapmasını istemesi üzerine dağlara kaçar. Tesadüf eseri komşu ülkenin ikinci prensi Zen Wistalia ile tanışan Shirayuki’nin hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır!

Mini inceleme: Yazar KlopX’in de incelemesini yazdığı bu animeyi listeme eklemezsem olmazdı. İzlerken o kadar yumoş yumoş yaptı ki erimekten slime oldum resmen. İzlediğim en iyi shoujolardan biriydi. Gereksiz yanlış anlaşımalar yok, kendi kendine sonuca varan aptal ve bir o kadar da kararsız karakterler yok. Bunaltan, şereften bi’ haber yan karakterler yok… Bu saf, naif. hoş romantizmi izlerken çok keyif alacaksınız *^*

5- Wotakoi: Love is Hard for Otaku

romantizm

 • Türü: Romantizm, Komedi, Yaşamdan kesitler
 • Sezon Sayısı: 1
 • Bölüm sayısı: 11 + 2(OVA)

Konusu: Alarmlarının dördünü de uyuyarak geçiren enerjik Narumi Momose, yeni bir ofiste ilk iş gününe geç kalır. Tüm kararlılığıyla, eski ilişkilerinde sorun olan otakuluğunu ve bir fujoshi olduğunu iş arkadaşlarından sır olarak saklayacaktır. Ancak planı, ortaokuldan arkadaşı Hirotaka Nifuji ile karşılaşmasıyla anında ters gider. bu plandan habersiz Hirotaka, ona iş arkadaşları olan Kabakura ve Koyanagi’nin yanında fujoshi fuarına katılıp katılmayacağını sorar çünkü ? Gel gör ki Kabakura ve Koyanagi de otaku tayfadandır. Narumi bir anlığına tekrar dışlanacağını düşünse de işler bu sefer eskisi gibi olmayacaktır.

Mini inceleme: Yazar Daisy’nin de öneri listesinde yer alan bu animeyi mutlaka izlemelisiniz. Yine hem eğlendiren hem içinizi ısıtan bir anime. Siz de benim gibi saf, dürüst, doğrudan ilişkileri seviyorsanız buna bayılacaksınız. “Taktik maktik yok bam bam bam!” sözünü andıran bu animeyi izlerken çok keyif alacağınızı garanti ederim. Ayrıca bir ara dansıyla viral olan openingi de bütün gün aklınıza takılacak benden söylemesi!

Çoğu slice of life olsa da izlerken içimi ısıtan, beni hayatın stresinden biraz olsun uzaklaştıran, moodumu yükselten ve aşırı keyif aldığım bu kafa dağıtmalık ama harika bu animeleri izlemenizi şiddetle tavsiye ederim. Listem daha çok uzun, beğenirseniz Part 2’yi de sunmaktan onur duyarım \(^0^)/

Mim

Daha Fazla Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir