Beyond Evil Konusu | Oyuncuları | Yorumu

Bugün yepyeni bir dizi konusu ile karşınızdayım: Beyond Evil  Dizi bir Jztb dizisi. Sizi bilmem ama ben Jztb dizilerini genel olarak seviyorum. Gerçi Jztb’de yayınlandıktan hemen sonra Beyond Evil Netflix ‘e geçecek. Her neyse 18 Again de bir Jztb dizisi idi. Dizinin blogda yorumu mevcut.

Çıkacağı kanalın yanı sıra dizi, oyuncuları ile de ön plana çıkıyor. Hotel Del Luna dizisi ile büyük bir çıkış yakalayan Yeo Jin Go ‘da bu dizinin başrolünde yer almakta. Jin Go’nun oyunculuğuna ciddi anlamda bayılıyorum. Dizi genel olarak türü ile bana bakmasa da sırf oyuncuları için izleyebileceğimi düşünüyorum.

Not; Beyond Evil dizisi geçtiğimiz günler Meya tarafından yorumlandı bu yazıyı da mutlaka okumalısınız;

Beyond Evil Dizisine ait Yorum için tıklayın.

Hadi öyleyse lafı çok da fazla uzatmadan, Beyond Evil konusu ve diğer detaylara geçelim:

Beyond Evil Konusu

beyond evil konusu

 • Hangul İsmi : 괴물
 • Dizi ayrıca şöyle bilinir : Monster , Freak , Goemul , Gwimul
 • Bölüm Sayısı : 16
 • Senarist : Kim Soo Jin
 • Yönetmen : Shim Na Yeon
 • Tür : Gerilim , Psikolojik , Drama
 • Yayın Tarihi : 19 Şub 2021 – 10 Nis 2021

Dizi güvenilirliği ile ön plana çıkan bir şehri konu alıyor. Bu şehirde aniden ortaya çıkan seri katil halkı korkutmakta. Bu seri katili korkusuzca arayan, korkusuz iki adam bulunmakta dizide. Dizi genel olarak bu iki korkusuz savaşçını etrafında dönmekte. Bu iki korkusuz adamı daha da derinden tanıyalım:

 • Lee Dong Sik : Bir zamanlar çok mu çok yetenekli olan bir dedektiftir. Ancak yaşanan bir takım olumsuzluklar nedeni ile birimi değişir ve Manyang Polis Merkezinde önemsiz görevleri yerine getiren bir memur olarak bulur kendisini.
 • Han Joo Won : Dedektif olarak yeni bir karakola transfer edilir. Mutlu ve huzurlu bir hayata girmeyi planlıyordur. Ayrıca Joo Won o kadar yetenekli bir dedektiftir ki aynı zamanda Ulusal Polis Teşkilatı‘nın bir sonraki şef adayıdır. Ancak tüm bu itibarlı kariyerine rağmen Joo Won, uzun süredir korkunç bir sırrı saklamaktadır.

Dong Sik ve Joo Won, bir takım olaylardan sonra bu seri katili durdurmak için birbirlerine yemin ederek bir anlaşma yapar. Bu soruşturma ilerledikçe ise soruşturmaya kendilerinin de dahil olduğunu görüyorlar ve kendileri de dahil herkesin suçluluğunu sorguluyorlar.

Ahhh resmen diziyi anlattım! Merak etmeyin spoi vesaire yemediniz, bu paylaşılan konunun yalnızca çevirisi. Kendimden pek bir şey katmadım 🙂

 Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Beyond Evil Oyuncuları

İlk oyuncudan aslında yukarıda bahsetmiştim ancak prosedür gereği tekrar bir üstten üstten değineyim:

hotel del luna

 • Yeo Jin Goo :Oyuncuyu yukarıda öve öve bitirememiştim. Şimdi yine öve öve bitiremeyeceğim. Adamın oyunculuğu muazzam! Daha önce blogda yorumu da bulunan Hotel del luna dizisinde yer almıştı. Ondan önce Circle dizisi ile büyük bir ses getirmişti. Adam oyunculuk sektöründe harika adımlar ile ilerliyor. Oyuncunun oynadığı dizilere de göz atıp diğer oyuncuya geçelim.

Yeo Jin Go oynadığı diziler :

 1. Start-Up : İzledim dizi yorumum blogda mevcut. Oyuncu bu diziye yalnızca misafir oyuncu olarak konuk oldu.
 2. Hotel del Luna : Meya dizinin incelemesini çok güzel bir şekilde blogda yaptı. Okumanızı tavsiye ederim. Oyuncu başrol olarak dizide yer aldı.
 3. My Absolute Boyfriend : İzlemedim, oyuncu başrol oynamış bu dizide.
 4. The Crowned Clown : İzlemedim, yine başrol oynamış.
 5. Reunited Worlds
 6. Circle : Büyük ses getiren bir dizi olmuştu. İzleme fırsatım olmadı.
 7. The Royal Gambler
 8. Orange Marmalade : Çok çok çok eskiden izlemiştim. Vampirli bir dizi. Biraz saçma bir konusu vardı, bu nedenle ortalama altı bir dizi olmuştu. Oyuncu yine başrolde yer alıyor.
 9. Moon Embracing the Sun : Dizi Kanal 7’de Türkçe dublaj ile verilmişti. O zamanlar severek izlemiştim. Tarihi romantik bir dizi. Tarihi dizilerden hoşlanıyorsanız eğer, izlemelisiniz. Oyuncu yine başrolde yer alıyor.

Oyuncunun çok daha fazla dizisi var ancak o kadar geriye inmek istemedim. Zamanımızın kalitesini göz önünde bulundurdum. Eski yapımlar bildiğiniz üzere çok da HD olmuyor. Diğer oyuncuya geçelim:

Shin Ha Kyun

 • Shin Ha Kyun :Daha önce hiçbir dizisini izlemedim. Bu nedenle oyunculuğu hakkında yorum yapamayacağım. Bakalım nasıl bir oyunculuk sergileyecek.

Shin Ha Kyun ‘un oynadığı diziler :

 1. Soul Mechanic : İzlemedim ancak oyuncu başrolde yer alıyor.
 2. Less Than Evil : Yine izlemedim ancak oyuncu başrolde yer alıyor.
 3. Pied Piper : Ve yine yeniden izlemedim ancak oyuncu başrolde yer alıyor.

Oyuncu Kore Dizilerinden ziyade Kore filmlerinde yer almayı tercih etmiş. Oynadığı filmler az buz değil gerçekten çok fazla.

Beyond Evil

 • Yönetmen : Shim Na Yeon

Yönetmenin parmağının değdiği hiçbir dizi filmi daha önce izlemedim. Ki yönetmenin isminin geçtiği çok da fazla dizi bulunmuyor.

Yönetmenin adı yalnızca bu 3 dizide geçiyor : Moment at Eighteen , Han Yeo Reum’s Memory , Hip Hop Teacher . Hiçbirini izlemediğim için bir yorum yapamıyorum. Ancak dizilerin IMDB puanlarına bakarak söyleyebilirim ki : yönetmen genel olarak ortalama ve ortalama üstü işlere imza atmış. Sizlerin bir yorumu varsa mutlaka yorumlara yazın.

 • Senarist : Kim Soo Jin

Dizi senaristi Soo Jin’in kalemi birçok diziden geçmiş. Ki dizilerin çoğu ortalama ve ortalama üstü diziler. Merak ettiyseniz eğer, senaristin kaleminden çıkma birkaç diziyi aşağıya listeliyorum:

 • The Light in Your Eyes
 • Mad Dog
 • Detective K

Yönetmen ve senariste çok fazla aşinalığım olmasa dahi nedense bu dizi hakkında içimde bir umut var. Güzel olacak güzel olacak.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Beyond Evil Yeni Bölüm Ne Zaman 

En fazla merak edilen sorulardan biri de bu hemen cevap vereyim : Dizi Cuma ve Cumartesi günleri yayınlanıyor. Ülkemize çevirisinin gelmesi Pazar gününü bulacaktır. Yaşasın korsan siteler! Hahaha, Allah onları biz fakirlerin başından eksik etmesin 🙂

Beyond Evil Ne Zaman Netflix’e Gelir

Bu konuda hiçbir fikrim yok. Netflix kullanmıyorum ancak bildiğim kadarıyla dizi final olduktan hemen 1 hafta sonra Netflix ‘e düşüyor. Ki çoğu dizi yayınlandığı günün hemen ertesinde Netflix ‘e düşüyor. Bu diziden diziye, anlaşmadan anlaşmaya değişkenlik gösterebiliyor.

Vel hasıl kelam sizlere dizi hakkında vereceğim bilgiler bunlardı. Umarım sayfaya girerken aklınızda olan soruları, bu yazı ile giderebilmişsinizdir. Varsa daha farklı sorularınız mutlaka yorum kısmına yazın. Yorumlar siz yazar yazmaz önüme düşüyor, ben cevapladıktan sonra ise yayınlanıyor. Yorumum gitmedi, diye endişelenmeyin. Hoşça Kalın Sağlıcakla Kalın.

Blogdaki yazılardan hemencecik haberdar olmak için Instagramdan takip edin: Jaze Instagram

-Jaze

 Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir