The Secret Life of My Secretary Konusu ve Yorumu

The Secret Life on My Secretary Konusu ve Yorumu

The Secret Life of My Secretary Konusu

Dizi Konusu : Do Min Ik T&T mobil medya şirketinin yöneticilerindendir. Jung Gal Hee’de sekreteridir. Fakat patron, sekreterlerini bir seneden fazla çalıştırmamaktadır ve onun sözleşmesini yenilememiştir. Min Ik bir kaza sonucu yüz körü olmuştur fakat görebildiği tek kişi eski sekreteri Gal Hee‘dir. Ve bir gece yanlış anlaşılma sonucu Min Ik, Gal Hee’yi Kore film medyasının ünlü ismi olan Veronica Park sanmıştır ve ona aşık olmuştur.

Dizi Yorumu

Her bölüm 30 dk süren, 32 bölümden oluşan Güney Korelilerin vazgeçemediği bir romantik komedi dizisi daha. İlklerde hadi açıklasın artık deyip deyip durdum, açıkladıktan sonra da heyecanımı yitirdiğim bir dizi oldu. İlk bölümler normal, orta bölümler en beğendiğim, sonlara doğru ise biraz sıkıldığım bir süreçten geçtim.

Gal Hee‘nin, Veronica’ın taklidini yapması çok eğlenceliydi. Biraz daha taklit bölümleri görmek isterdim ama olmadı. Hatta gerçek kendisindense taklit Veronica’yı daha çok sevdim. Sekreter halinde kendini sanki acındırıyormuş geliyordu bana. Acındırma olmasa da çok masum, saf gibiydi ve içine içine konuşması, aşırı mimikler beni rahatsız etti. Özellikle sonlara doğru acayip sıkıldım. Aynı şekilde Min Ik’de sonlara doğru aşırı bir mimiklendi. K Drama aşık çiftlerin tatlı olmaları için ekstra mimik kullandırtmaktan vazgeçemiyor.

 Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Romantik komedinin yanında minicikte olsa gizem gerilim vardı ama azıcık. Şirket varsa bir dizide mutlaka düşman kişiler çıkıyor. Burada da aynı şekilde şirket için arkadan arkadan işler çevrildi. Dizinin tuzu biberi diyelim.

The Secret Life of My Secretary

The Secret Life of My Secretary ‘nin ana karakterlerden daha çok hoşuma giden karakterler ise gerçek Veronica Park ve Ki Dae Joo. Bu çiftin her bölümünde gülüyordum. Veronica’nın normal hareketleri ve Dae Joo’yu elde etmek için yaptıkları şeyler, Dae Joo’nun onu takmaması derken birden ana karakterlerden koptum. Ve sadece bu ikiliye dizi çekilseymiş dedim.

The Secret Life on My Secretary

Gal Hee‘nin Min Ik ile görüşürken güzel giyinmesi ama işe giderken bütün bölüm boyunca büyükanne ayakkabısı, gömleği ve kırmızı hırkasını görmek beni acayip irrite etti. Hani güzel kıyafetleri varken neden bir insan en rüküş kıyafetlerini giyer ki? Parası olmayıp, kıyafet almasa tamam derim de mis gibi elbiseleri, çantaları, ayakkabıları vardı. Bir de param yok diyor. Ay böyle şeylere takık oluyorum işte.

Sonuç olarak izlenir, izlerken eğlendim. Kafa yormayan, sakin bir dizi. Her ne kadar sonlara doğru biraz sıkılsam da siz atlaya atlaya izlersiniz. Zaman kaybı dediğim bir dizi değildi. Bir şans verebilirsiniz. Sağlıcakla kalın…

Daha fazla Kore Dizi İncelemeleri için Tıkı Mıkı

-Rase

Rase

HEYYOOO!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir