Chronos Ruler Konusu ve Anime İncelemesi

Evet yine yine ben Koala, animeyi ikinci kez izlediğimde mutlaka bir inceleme yazısı yazmam gerektiğini düşündüm. Ve sevgili Jaze de bunu kabul etti. Öncelikle ona teşekkür ederim. (Ben teşekkür ederim -Jaze) Chronos Ruler animesine Gelecek Olursak:

 Chronos Ruler Konusu

Animeyi ilk izlediğimde, sıradan lise animesi zannetmiştim zira konusuna bakmadan rastgele izlemeye başlamıştım. Ama ilerledikçe çok değişik ve alışılmadık bir konusu olduğunu gördüm. Şöyle ki ana karakterler Kiri ve Victor (victo diyorlar ama orijinali bu) ailesini kaybetmiş olan koyuki adında bir kızı zaman yiyicilerden kurtarıyor.

Toparlayayım hemen. Başlangıçta bir efsaneden bahsediliyor, efsaneye göre : gece 12’de bir saat kulesinde zamanın geri akmasını sağlayarak pişmanlıklarını gidermek istersen dileğin gerçek oluyor, zamanda geriye gidiliyor. Böyle bir şeyin olmadığını (aslında var ama kızın dilek dilemesini istemiyorlar çünkü onlar zaman yiyiciler) ve kızın oradan uzaklaşmasını istiyorlar. Ama kız tekrardan geliyor ve ana karakterler kızı kurtarıyor.

 Chronos Ruler

Gerçeğe gelecek olursak eğer: bunlar zaman yiyiciler yani zaman yiyen canavarlar nerde ne olursa olsun insan pişmanlık, üzüntü vs hissediyorsa ve bu duygular çok yoğunsa o canavarlar zamanını yiyor ve kişi ölüyor. Bizim VİCTOR VE KİRİ de bunlara karşı koyan savaşçılarımız yani kronos muhafızlarımız. İki karakter de birbirinin tam zıttı: Kiri çalışkan ve disipline olmuş bir karakterken, Victor ise aklı havada kadınlarla zaman geçirmeyi seven kumarbaz bir karakter.

Muhafızlardan Victor Kiri’nin babası ve tam 12 yıl önce bir zaman yiyici tarafından ısırılıyor tamı tamına 12 yıl önceki haline ve hafızasına sahip oluyor. Ve günden güne anıları silindiği için her gün günlük tutmak zorunda kalıyor. Victor ve Kiri giden zamanı, zaman yiyiciden almak için savaşıyorlar. Kısaca hikaye bu.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Anime İncelemesi

 Chronos Ruler

incelemeye gelecek olursak  Chronos Ruler sadece 13 bölümden oluşuyor, ova bölümü yok. Karakter tasarımı, çizimler, konu ve gidişatı çok beğendim. Renkler olsun grafik olsun harika. Chronos Ruler izleyenlerin bir kısmı anime de mantık hatası olduğunu söylemiş. Aksine gayet mantıklı binr animeydi: tamamen konuyu ve işleyişi anlamaktan geçiyor bütün iş. Ayrıca gelmeyen yeni sezonun can sıkması da cabası zaten. Zaman geçirmelik çerez tadında bir anime ama algılanması gereken bütün detaylar ikinci izlenişte algılanıyor.

 Chronos Ruler

Kahramanlı power up olan bir anime olduğunu söyleyenler, başından beri Victor karakterine odaklanarak izlemeli. Biraz önce detaylar için arama yaptığımda mangadan uyarlanmış olduğunu gördüm. Mangayı Türkçeye çeviren yok ama çeviren olsa iyi olurdu 🙁

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

-Koala

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir