Clouds Konusu ve Yorumu – Gerçek Bir Hikaye

Clouds Konusu

Lise öğrencisi olan Zach kanseri yenmişken, hala kemoterapiye devam etmektedir. Bir gün randevuya çıkacakken, annesinin ısrarı üzerine hastaneye giderler ve Zach acil bir ameliyata girmek zorunda kalır. Ameliyattan sonra kanserin tekrarladığını ve akciğerlere yayıldığını, fazla zamanının olmadığını öğrenmiştir. Clouds Filmi gerçek bir hayattan uyarlanmıştır.

Film Yorumu

Hayatına 17 sene sığdırmış olan bir genç…

Clouds disney

Clouds filmi iki saatten oluşmakta. Bu iki saat size belki dakika, belki saniye gelebilir.

Clouds sıkılmadan izleyeceğiniz, aynı zamanda da ağlayacağınız bir film. İlk yarısından film duygusal, mutlu modlar da olsa da son yarım saatinde kendinizi koyuveriyorsunuz. Gerçek bir hayatta uyarlama olması, ve bunları yaşayan bir insanın olması sizi iki kat daha üzüyor.

Zach’e verilen 8-10 aylık yaşam diliminde, kemoterapiyi bırakıp yapmak istediklerini yapmaya çalışıyor. Annesi de bir umut manevi olarak belki bir etkisi olur diye ailece Fransa’ya dini bir yere tatile gidiyorlar.

Bu tatilden döndükten sonra Zach, artık içinde tutmak istemediği müziği çıkarmak istiyor. Yazdıkları şarkıları en yakın arkadaşı ile söylüyor, yeni şarkılar yazıyor. Bunu ilerleterek bir video çekiyorlar ve YouTube‘da arkadaşı bunu paylaşıyor.

clouds yorum

Ertesi günü videonun bu kadar fazla izlenmesi onu, ailesini hatta herkesi çok sevindiriyor. Videoyu okulun eğitmeni bir müzik şirketine gönderiyor. Bu müzik şirketi, iki arkadaşın müziklerini beğendiklerini ve onlarla anlaşma yapmak istediklerini söylüyorlar ve bir anda kendilerini New York‘da o şirketle anlaşma yaparken buluyorlar.

Eve dönüşte uçakta annesi ile konuşurken bir şarkı sözü aklına geliyor ve aceleyle unutmamak için bir yere yazıyor o sözü.

clouds film konusu

Mezuniyetine kadar zamanı kalmayan Zach için herkes seferber oluyor ve mezuniyeti öne alarak, Metro diye bir yerde yapıyorlar.

Başta gidemeyecek gibi olsa da gitmeye karar veriyor. İlkte arkadaşı onun için yazdığı şarkıyı seslendiriyor, daha sonra ise ilk yaptıkları şarkıyı beraber seslendiriyorlar. Bu hayatta en çok istediği şeydi belki de; onun şarkısını bilen herkesin ona eşlik etmesiyle mutlu oluyor.

Filmde kullanılan şarkılar sanırım Zach Sobiech ‘in yazmış olduğu şarkılardı. Anlatmak istediklerini öyle güzel yazmış ki, duygulanmamak elde değildi.

Sağlıcakla kalın… 

-Rase

 

Diğer film yorumları için TIKTIK

Rase

HEYYOOO!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir